Chiński odrost tłoka (Soontrans, Homeway, One Tools ...) nie nadaje się do modyfikacji?

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Chiński odrost tłoka (Soontrans, Homeway, One Tools ...) nie nadaje się do modyfikacji?




przez Christophe » 30/10/19, 12:12

Muszę wymienić tarcze hamulcowe, więc zdecydowałem się zainwestować w popychacz tłoka, ponieważ jest to najnudniejsza czynność do wykonania w tej pracy.

Oczywiście biorę pierwszą chińską cenę, ponieważ rzadko będę używać tego narzędzia w moim życiu… są „uniwersalne” pudełka za mniej niż 1 €… to mniej niż praca zmian za 30 dysk…

Więc biorę chiński model w Internecie w tym samym czasie, co części samochodowe, które chciałem:

DSC_1538.JPG
DSC_1538.JPG (334.72 KIO) Dostęp do czasów 5258


Jest bardzo dużo klonów... wszystkie te same pudełka... podobne ceny...



Tylko przepraszam ale wydaje mi się (chyba że naprawdę bardzo zgłupiałem w mechanice), że ten produkt nie jest skończony albo źle zaprojektowany i nie nadaje się do użytku w stanie. Nie można użyć płyty centralnej, ponieważ 2 popychacze tłoków nie są w ogóle wyjmowane!

Krótko mówiąc, musisz być w stanie to zrobić:
150.1965_n1.jpg
150.1965_n1.jpg (7.71 KiB) Wyświetlono 5258 razy


Więc potrzebujesz karbowanego kawałka takiego jak ten:

150.1965_n2.jpg
150.1965_n2.jpg (14.35 KiB) Wyświetlono 5258 razy


Dlatego konieczne jest wyszlifowanie tej płytki, aby można było jej używać z 2 popychaczami tłokowymi lub można również wyciąć 1 z 2 ograniczników osi mocowania, ale będzie to mniej praktyczne w użyciu...

DSC_1539.JPG
DSC_1539.JPG (256.8 KIO) Dostęp do czasów 5258


Najgorsze jest to, że wydaje się, że nikt tego nie mówi w 139 komentarzach:



A jeśli jest JEDNA osoba, która robi uwagę:

29 maja 2018
Zweryfikowany zakup
Niemożliwe jest zatrzymanie płytki bez szlifowania pręta, co umożliwia obrócenie skoku śruby. Po rozwiązaniu tego problemu działa poprawnie
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Chiński popychacz tłoka (Soontrans, Homeway, One Tools...) nie nadaje się do modyfikacji?




przez izentrop » 30/10/19, 13:16

Bardzo dobrze sobie radzę z tego rodzaju zaciskiem pompyObraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Chiński popychacz tłoka (Soontrans, Homeway, One Tools...) nie nadaje się do modyfikacji?




przez Christophe » 30/10/19, 13:22

Tak, dotyczy to starych pojazdów (sprzed 2000 r. ???) i motocykli, ale w „nowych” (mój samochód pochodzi z 2005 r.…) teraz trzeba kręcić tłokiem i jednocześnie go wciskać. . .
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Chiński popychacz tłoka (Soontrans, Homeway, One Tools...) nie nadaje się do modyfikacji?




przez Forhorse » 30/10/19, 16:36

tłoki, które należy obrócić, to na ogół tłoki ze zintegrowanym hamulcem postojowym.
To nie nowość, tak było już w niektórych citroënach z lat 80./90.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Chiński popychacz tłoka (Soontrans, Homeway, One Tools...) nie nadaje się do modyfikacji?




przez Christophe » 30/10/19, 18:42

Tak, to właściwie mój przypadek...

Co powinno, kwestia kosztów i niezawodności stać się wszędzie standardem! Dlaczego warto zamontować 2 układ hamulcowy?

BMW wciąż miało mechaniczny szczękowy hamulec ręczny (prawdziwy szajs) do końca 2000 roku… potem nie wiem!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Chiński popychacz tłoka (Soontrans, Homeway, One Tools...) nie nadaje się do modyfikacji?




przez Forhorse » 30/10/19, 21:20

Kwestia prostoty i kosztów.
„Normalne” zaciski (a więc bez hamulca postojowego) to proste tłoki, po co komplikować życie dodając bezużyteczny (?) układ.
Zaciski z hamulcami postojowymi są wyposażone w automatyczny system kompensacji zużycia hamulca postojowego (gdzie odbywa się to naturalnie za pomocą płynu hamulcowego, który kompensuje stopień zużycia zacisków bez hamulców postojowych), w którym konieczność obrócenia ich w celu ich schowania (w celu zresetowania system łapania)

To nie jest skomplikowane: hamulec postojowy = skręcasz podczas pchania, brak hamulca postojowego = po prostu pchasz.
Osobiście robię to za pomocą zacisku, a o te, które trzeba obrócić, trochę więcej walczę, ale nigdy nie czułem potrzeby kupowania narzędzia specjalnie do tego
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Chiński popychacz tłoka (Soontrans, Homeway, One Tools...) nie nadaje się do modyfikacji?




przez Janic » 01/11/19, 08:11

Forhorse » 30
masz rację!
to, co musisz zrobić, to nie tylko odepchnąć tłok siłą, ale także otworzyć śrubę odpowietrzającą, aby ułatwić wciśnięcie (i tak musisz odpowietrzyć, aby wymienić starzejący się płyn, obciążony wodą i bardziej korozyjny). tam obracający się tłok będzie się obracał sam, ponieważ niezbędny wysiłek staje się minimalny
Osobiście demontuję zespół po wypchnięciu jak najdalej tłoka z obudowy, aby go z niego łatwo wyjąć, następnie czyszczę ten tłok [*] i jego obudowę, ponieważ w zależności od wieku często są zaklejone osadami i erozją nad uszczelką i zapobiegają jej naturalnemu kurczeniu się, co sprzyja późniejszemu tarciu i zużyciu.

[*] z drobnoziarnistym szmerglem
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Chiński popychacz tłoka (Soontrans, Homeway, One Tools...) nie nadaje się do modyfikacji?




przez Macro » 24/03/20, 07:09

Robiłem to przez dziesięciolecia z moim zaciskiem do pchania i szczypcami do pomp wodnych do obracania ... Dwa tygodnie temu zdecydowałem się kupić mały zestaw narzędzi KS, aby zrobić tylne hamulce quaskai ... I wiesz, co ja natknął się na??? Na klasycznych zaciskach i hamulcu postojowym ze szczękami z wnętrzem tarczy pełniącym funkcję "bębenka"... Więc... Nie używany : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 162