Pascal między wzmacniaczem ciśnienia a przełącznikiem ciśnienia

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
wini47
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 25/07/19, 10:38
x 1

Pascal między wzmacniaczem ciśnienia a przełącznikiem ciśnienia




przez wini47 » 25/07/19, 11:05

Witam,

Nawadnianie, które pozwala mi zarządzać uprawami, nie działa : Oops: .

Raz ponownie uruchomiłem pompę, zbiornik i wyłącznik ciśnieniowy, ale po kilku dniach ciśnienie spadło. Brakuje menadżera, który by odpowiednio dbał o konserwację sprzętu, więc jestem pozostawiony sam sobie.

Wstrzyknąłem powietrze do zbiornika ciśnieniowego do 4 barów, ale manometr na presostacie nadal wskazuje zero. Czy mógłbyś podać mi najczęstszy(-e) powód(y)?

Dlaczego kiedy otworzyłem zawór zbiornika do obwodu pompy presostatu, manometr presostatu pokazuje mi 0 barów, mimo że napompowałem zbiornik do 4? Do Twojego dobrego serca : Oops:.

Jeśli jest to problem z zaworem zwrotnym, być może znasz rozwiązanie, które pomoże mi ponownie uruchomić pompę.

Dzięki za uwagę
0 x
wini47
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 25/07/19, 10:38
x 1

Re: Pascal między zbiornikiem ciśnieniowym a wyłącznikiem ciśnieniowym




przez wini47 » 25/07/19, 11:26

Małe szczegóły:

-/ Pompa jest zanurzona, ale myślę, że to nic nie zmienia w tej kwestii.
-/ Przełącznik ciśnienia jest XMP 6 / 12. Być może jeśli regulator ciśnienia jest mechaniczny to manometr będzie działał dopiero gdy ciśnienie załączenia będzie ustawione na odpowiednią wartość?

Ale nadal napompowany do 4 barów, podczas gdy pompa wyłącza się przy normalnym użytkowaniu przy 5 barach. :?

To denerwujące, ale jeśli wszystko będzie się palić, chciałbym wiedzieć o tym wystarczająco wcześnie, aby nie męczyć się z konewkami i niewielkim zapasem wody deszczowej w magazynie.
Zrobię to ponownie w przyszłym roku : Wink: .
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Pascal między zbiornikiem ciśnieniowym a wyłącznikiem ciśnieniowym




przez Ahmed » 25/07/19, 12:45

Przydałoby się małe zdjęcie...
Powinniśmy móc zadbać o to aby w zbiorniku było ciśnienie, bo presostat może być uszkodzony?
Dobrze by było też gdybyś opisał szczegółowo co się dzieje...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
wini47
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 25/07/19, 10:38
x 1

Re: Pascal między zbiornikiem ciśnieniowym a wyłącznikiem ciśnieniowym




przez wini47 » 25/07/19, 13:08

Hmm, robienie zdjęć jest skomplikowane :zaszokować: chociaż przyznaję, czasami mały rysunek wyjaśnia lepiej niż długa przemowa.

Jeśli chodzi o zapewnienie ciśnienia w zbiorniku. Na pewno podałem ciśnienie 4 bary, podłączyłem manometr do zaworu zbiornika.

Trudno to określić, nic się nie dzieje :? . Włączam zasilanie na tyle długo, aby wytworzyć podciśnienie za pomocą zaworu zbiornika w obwodzie głównym, a wyłącznik pompy odcina zasilanie.
I też moim zdaniem jest to problem z presostatem, ale skąd mieć pewność, nie wymieniając go na taki, który jest w dobrym stanie?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Pascal między zbiornikiem ciśnieniowym a wyłącznikiem ciśnieniowym




przez Ahmed » 25/07/19, 15:49

Jeśli zadziałał wyłącznik pompy, być może jest to problem elektryczny na tym poziomie?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127