Lodówka Liebherr IKS250 jest zimna, ale zatrzymuje się po 10mn

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Lodówka Liebherr IKS250 jest zimna, ale zatrzymuje się po 10mn




przez bleusideral » 05/05/19, 15:51

Witam,
Mam lodówkę Liebherr IKS250, której kompresor wyłącza się po około dziesięciu minutach i w tym czasie w komorach robi się zimno. Odłączam/podłączam ponownie lub podłączam M/A w nieregularnych odstępach czasu i za każdym razem, gdy uruchamia się ponownie na ten sam czas, po 6-7 próbach, udaje mi się uzyskać żądaną T°: -20° zamrażarki/4° lodówki. Istnieje karta elektroniczna z wyświetlaczem, która nie wskazuje usterek typu „F0---F9”
Z czego to może wynikać?
Merci d'avance!
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Lodówka staje się zimna, ale przestaje działać po 10 minutach




przez dede2002 » 06/05/19, 12:40

Witam,

Prawdopodobnie zadziałał termiczny wyłącznik nadprądowy, ale musisz wiedzieć dlaczego. Czy to przekaźnik startu pozostaje w pozycji startowej? Należałoby zmierzyć natężenie pobieranego prądu.

Jakie są możliwe błędy F0...F9?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Re: Lodówka staje się zimna, ale przestaje działać po 10 minutach




przez bleusideral » 06/05/19, 14:32

Dziękuję za tę informację, przyjrzę się temu! Chociaż jak tylko silnik się zatrzyma to od razu robię M/A lub po kilku minutach od razu odpala od nowa!

kody błędów są wskazywane przez producenta i prawdopodobnie zostaną wyświetlone na małym ekranie kontrolnym!




Obraz
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Lodówka Liebherr IKS250 jest zimna, ale przestaje działać po 10 minutach




przez Christophe » 06/05/19, 16:50

Tak, ja też widzę tylko termik... który powraca do pozycji neutralnej po odłączeniu i ponownym podłączeniu... Czy temperatura otoczenia ma wpływ na problem?

Może termowizja stała się zbyt wrażliwa?

Sprawdź, czy możesz najpierw go przesunąć, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Re: Lodówka Liebherr IKS250 jest zimna, ale przestaje działać po 10 minutach




przez bleusideral » 06/05/19, 19:52

Ok, dziękuję Christophe, gdzie mogę znaleźć to stworzenie i jak ono wygląda? :zaszokować:
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Lodówka Liebherr IKS250 jest zimna, ale przestaje działać po 10 minutach




przez izentrop » 07/05/19, 00:43

Witam,
Jeśli klikxon się wyłączy, przyczyną jest prawdopodobnie uszkodzenie sprężarki i nieprawidłowe nagrzewanie. Jest to element mający bezpośredni kontakt z silnikiem grupy.
Ten film przedstawia bardzo stary model grupowy, ale na Twojej lodówce może wyglądać zupełnie inaczej.
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Lodówka Liebherr IKS250 jest zimna, ale przestaje działać po 10 minutach




przez izentrop » 07/05/19, 01:23

bleusideral napisał:Chociaż jak tylko silnik się zatrzyma to od razu robię M/A lub po kilku minutach od razu odpala od nowa!
W tym przypadku szansa, że ​​to klixon jest niewielka.
Karta elektroniczna czy sonda? Prawdopodobnie znajdziesz w tym pomoc forum https://forums.futura-sciences.com/sear ... d=22877486 podając dokładne oznaczenie Twojej lodówki.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Re: Lodówka Liebherr IKS250 jest zimna, ale przestaje działać po 10 minutach




przez bleusideral » 07/05/19, 07:10

Dziękuję, wysłałem już swoją prośbę na tę stronę, ale na razie nie ma konkretnej odpowiedzi, pozostaję cierpliwy!
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13716
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1525
Kontakt :

Re: Lodówka Liebherr IKS250 jest zimna, ale przestaje działać po 10 minutach




przez izentrop » 09/05/19, 00:14

Możesz już wyszukiwać identyczne usterki jak tutaj https://forums.futura-sciences.com/depa ... iston.html

Klixon ma 2 tryby pracy: bezpieczny w przypadku przekroczenia prądu, jak zaproponował już Dédé2002. Moc grupy podana jest na tabliczce znamionowej. Można zatem wywnioskować prąd i zmierzyć go amperomierzem.
Jeśli posiadasz licznik zużycia lub licznik energii, możesz bezpośrednio sprawdzić zużycie.
Drugi tryb jest wyłączany w przypadku przegrzania silnika. Można zatem sprawdzić, czy silnik nie nagrzewa się nieprawidłowo.

W obu przypadkach: nadmiernej konsumpcji lub przegrzania, grupa zostanie oskarżona. ;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Re: Lodówka Liebherr IKS250 jest zimna, ale przestaje działać po 10 minutach




przez bleusideral » 09/05/19, 09:17

Dziękuję za odpowiedzi!
Na arkuszu wskazano 1,2A, co daje około 270W
Silnik nie nagrzewa się, słabo się nagrzewa i szybko chłodzi...
Znalazł mi licznik zużycia, dobry pomysł, muszę go mieć w kącie...
Wczoraj zdemontowałem płytkę sterującą, zwarłem wyjście triaka i silnik pracuje prawidłowo, bez zatrzymywania się.
Nie zmieniałbym karty (160€), ale planuję zamontować termostat cyfrowy + nową sondę 12V
ponieważ chcę go uruchomić na konwerterze w kamperze.
Jedynym problemem jest prąd rozruchowy, przy pseudo sinusie 300/600W nie działa, to już kolejne pytanie, ale jak ograniczyć prąd rozruchowy sprężarki?
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102