Senseo HD7821 / 41

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
BRUMAX
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 26/04/19, 17:12

Senseo HD7821 / 41




przez BRUMAX » 26/04/19, 17:30

bonjour,
Mam senseo HD7821 / 41 z wylewką o różnej wysokości. Kawa wypływa, ale może nie ma wystarczającego ciśnienia, co powoduje, że płynie ona wzdłuż ekspresu do kawy zamiast wypływać przez dziobek. Myślałem o odstępach, ale może pochodzić z rury wewnątrz maszyny.
Zsiadłem, brązowy kawałek nie jest zablokowany, pieczęć u góry jest prawidłowa.
jeśli masz pomysł, widziałem zdjęcie tej samej maszyny (fioletowe) od Christophe'a, gdzie mówił o odkamienianiu.
czy miałeś ten sam problem?
dziękuję za odpowiedź Kontaktuję się z firmą Philips, ponieważ gwarancja jest zakończona, ponieważ 5 miesięcy może wykonać gest, ale nie wygrał.
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 669
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272

Re: senseo HD7821 / 41




przez SixK » 26/04/19, 17:59

Jeśli wyjdzie przez otwór (w którym wkładasz strąki), może wyjść z twoich strąków.
Wydaje mi się, że Senseo nie lubi strąków z twardą częścią (wydaje mi się, że to strąki Carrefour)

Możesz sprawdzić, czy uszczelka nadal jest nienaruszona.

W każdym razie, senseo na poziomie ciśnienia to 0;) Ha nie ma prętów 1 ...
Krótko mówiąc, to grawitacja, ciśnienie, nie ma ...

W przypadku kawy „prawdziwe życie” zaczyna się od 15 barów, powiedziałbym nawet, że 19 barów (na przykład Riviera i Bar)
Ale nie jesteśmy już na strąku. (chociaż w moim, wydaje mi się, że jest uchwyt filtra na strąki, ale nigdy nie użyłem)

Poza tym dla strąków, pod względem smaku / jakości osobistej był to lobodis, reszta nie była świetna.

Aby usunąć kamień, spuszczasz wodę ze zbiornika, wkładasz tyle, aby nalać kilka kaw białego octu.
Ogrzewasz, opróżniasz zbiornik, popijając kawę (bez kawy), zatrzymujesz się, zanim w zbiorniku nie pozostanie nic.
Dostajesz biały ocet lub przenosisz go, wlewasz trochę wody i uruchamiasz kawę 2 / 3 bez kawy ...

SixK
0 x
Optymiści wynalezione samoloty, spadochrony pesymistyczne. George Bernard Shaw.
Myśl osobiste, lepiej rozumiem, dlaczego wielcy szefowie wynalazł złoty spadochron.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: senseo HD7821 / 41




przez izentrop » 26/04/19, 18:14

Witam,
Czy sprawdziłeś, czy uchwyt na kapsułkę nie jest częściowo zablokowany?
Jest centralny otwór o bardzo małej średnicy. Powinniśmy zobaczyć punkt światła na środku, kierując uchwyt na kapsułę w kierunku źródła światła. Sprawdź również czystość pieczęci. : Wink:
0 x
BRUMAX
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 26/04/19, 17:12

Re: senseo HD7821 / 41




przez BRUMAX » 26/04/19, 18:20

staw jest dobry, nic nie jest zablokowane.
kawa wychodzi bez problemu, ale przepływa wzdłuż ekspresu do kawy zamiast wychodzić przez dziobek, jest to model HD7821 z dziobkiem, który można podnosić lub opuszczać, więc normalnie kawa jest wkładana do dziobka, tutaj wygląda dociera do niego z niewystarczającą siłą i płynie do dziobka i wzdłuż ekspresu do kawy
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: senseo HD7821 / 41




przez izentrop » 26/04/19, 18:25

SixK napisał:W przypadku kawy „prawdziwe życie” zaczyna się od 15 barów
Cóż, wolę kawę filtrowaną ... Ponadto jest lepsza dla zdrowia
Alkohole diterpenowe.
Ziarna kawy naturalnie zawierają znaczne ilości alkoholi diterpenowych, w tym cafestol i kahweol. Związki te obecne w olejach z ziaren kawy są uwalniane w kontakcie z gorącą wodą. Podniosłyby poziom cholesterolu 5. W zależności od metody przygotowania kawa będzie zawierać mniej lub więcej diterpenów. Na przykład gotowana kawa zawiera od 1,2 mg do 18 mg cafestolu i kahweolu na 100 mg, podczas gdy kawa espresso zawiera od 0,2 mg do 4,5 mg. Z drugiej strony kawa filtrowana praktycznie nie zawiera (od 0 mg do 0,1 mg).
Przeciwutleniacze.
Kawa zawiera kilka związków przeciwutleniających. Biorąc pod uwagę częstotliwość jego spożywania, może znacznie przyczynić się do zwiększenia zdolności przeciwutleniającej diety. W związku z tym norweskie badanie pokazuje, że kawa jest pokarmem w diecie, który najbardziej przyczynia się do całkowitego spożycia przeciwutleniaczy w tej populacji 6.

Badanie wykazało, że zdolność antyoksydacyjna osocza znacznie wzrasta po spożyciu jednej filiżanki kawy filtrowanej (200 ml) 7. Sugeruje to, że kawa prawdopodobnie działałaby zapobiegawczo na niektóre choroby dzięki swojej mocy przeciwutleniającej 5. Wśród związków przeciwutleniających w kawie są związki fenolowe, w tym niektóre substancje lotne wytwarzane podczas palenia. Te lotne substancje przypisuje się charakterystycznemu zapachowi kawy 8,9.
https://www.passeportsante.net/fr/Nutri ... oc=cafe_nu : Wink:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: senseo HD7821 / 41




przez izentrop » 26/04/19, 18:29

Czy Brumax zdemontował ustnik, aby go wyczyścić?
0 x
BRUMAX
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 26/04/19, 17:12

Re: senseo HD7821 / 41




przez BRUMAX » 26/04/19, 19:04

tak
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: senseo HD7821 / 41




przez Forhorse » 27/04/19, 12:48

Wadliwe uszczelnienie niekoniecznie jest widoczne podczas oględzin. Wydaje mi się, że słyszałem o problemach z uszczelnieniem na tych maszynach po pewnym czasie pracy.
Pierwszą rzeczą do zrobienia byłaby zatem zmiana pieczęci i sprawdzenie, czy problem nadal występuje.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 70