Pompa zatapialna Guinard Idra 5000 - otwarcie korpusu

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Arrakin
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 10/07/17, 14:56

Pompa zatapialna Guinard Idra 5000 - otwarcie korpusu




przez Arrakin » 10/07/17, 15:05

Witam,

Mam pompę zanurzeniową Guinard Idra 5000 (stary model, nie 5000N), która już się nie uruchamia.

Myślę, że kondensator użyty do rozruchu jest martwy (to ścieżka, nie pochodzi z pływaka ani z zasilacza), wolałbym się upewnić, zanim uznam czystą i prostą śmierć mojej pompy.
Tyle że nie wiem jak otworzyć korpus pompki, a priori jest gwint na dole tuż przed filtrem ssącym (zielona plastikowa część), wyobrażam sobie że zewnętrzna 'łuska' się odkręca, tyle że próbowałem ręcznie i nic się nie rusza... czy jest jakaś szczególna technika otwierania?

Merci d'avance!
0 x
Naprawa@Francois
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 20/05/18, 18:26
x 2

Re: Pompa zanurzeniowa - otwieranie korpusu




przez Naprawa@Francois » 20/05/18, 18:51

W ten sposób wymieniłem uszkodzony kondensator na pompę Guinard IDRA 5000

Architektura ogólna
Cała wewnętrzna część pompy jest wydobywana z dna i utrzymywana przez element zaciskowy nr 9 na schemacie podręcznika znajdującym się tutaj: http://www.multicovers.fr/guinard/notice_idra_4000.pdf

Znalazłem części zamienne na bezpośredniej stronie pompy: https://www.pompes-direct.com/pompage/p ... -detachees.

Objaw wskazujący, że kondensator wymaga wymiany
  • Gdy zasilanie jest włączone, pompa brzęczy lekko, ale nie uruchamia się.
  • Podczas próby obrócenia wałka (Odłącz pompę PRZED! Obróć kluczem rurowym 8mm przechodzącym przez otwór pod pompą) nie ma blokady. Jeśli zostanie zablokowany, konieczne będzie wyczyszczenie pompy przed rozważeniem wymiany skraplacza. Otwór będzie taki sam jak przy wymianie kondensatora, bez konieczności demontażu bloku silnika (patrz poniżej)

Disassembly - Ścieżka do naśladowania, jeśli zauważysz, że oś jest zablokowana lub obraca się z trudem
  • Poluzuj dolną część (zieloną lub czarną) w kierunku przeciwnym do strzałki narysowanej na niej.
  • Poluzuj śrubę mocującą bloki pompy do wału silnika
  • Następnie wyjmij klocki i wyczyść je

Demontaż - w przypadku awarii kondensatora należy go usunąć ...
  • Poluzuj dolną część (zieloną lub czarną) w kierunku przeciwnym do strzałki narysowanej na niej.
  • Nie ma potrzeby poluzowania śruby mocującej bloki pompy na wale silnika: wychodzimy razem.
  • Popchnij zespół pompy na zewnątrz, delikatnie stukając w górę drewnianym klinem, na przykład lub delikatnie pociągając za oś silnika
  • Bloki pompowe są czarne z tworzywa sztucznego na zewnątrz, śruby napędowe są ze stali nierdzewnej, wewnątrz bloków. Nie musimy dotykać tej części.
  • Zespół silnika jest zwieńczony komorą, w której znajdują się kondensator i połączenia elektryczne (części 3 i 6 schematu części zamiennych)
  • UWAGA otwierając go, jest pełen oleju dielektrycznego, który chroni część elektryczną przed kondensacją lub wilgocią.
  • Olej można opróżnić i odzyskać za pomocą zatyczek, przez które wchodzą kable. Będziesz potrzebował specjalnego klucza do orzechów z otworami (na przykład na Amazon: nastawny klucz do szpilek dla 12 € około, na przykład na Amazon)
  • Skraplacz znaleziony na pompach - bezpośredni: 10 € (https://www.pompes-direct.com/pompage/p ... -detachees)
  • Weź również dodatkową uszczelkę (# 5), aby zapewnić uszczelnienie między częścią 3 a częścią 6.
  • Wymień kondensator
  • Umieść nową pieczęć
  • Zamknij komorę elektryczną pokrywą. Upewnij się, że jest dobrze osadzony dookoła, aby zapewnić wodoszczelność.
  • W pozycji pionowej wymień olej w komorze, w której znajduje się kondensator.
  • Jeśli brakuje, można użyć oleju dielektrycznego Total (dla transformatora elektrycznego), np. Olej izolujący Isovoltine 2, litry kondycjonujące 2 znalezione w http://www.dllub.com/
  • Wymienić wtyczki przedziału elektrycznego

składanie
  • Przesuń obudowę pompy na cały blok silnika i bloki pompy
  • Przykręć dolną część z powrotem. Dobrze jest trochę nasmarować gwint specjalnym smarem silikonowym, wilgotnym medium. Łatwiej jest wkręcać i łatwiej będzie odkręcić do następnej naprawy.
  • Po dokręceniu tego elementu nic nie powinno się poruszać, gdy pchasz od góry

Przy odrobinie szczęścia (działało to idealnie dla mnie), twoja pompa działa idealnie ponownie !!
załączniki
A438011C-1F09-47FC-A904-152F7914F623.pdf
(199.09 KB) Pobrano razy 1609
A438011C-1F09-47FC-A904-152F7914F623.pdf
(199.09 KB) Pobrano razy 1730
2 x
Rzym1_31
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 28/10/19, 22:16

Re: Pompa zanurzeniowa - otwieranie korpusu




przez Rzym1_31 » 28/10/19, 22:48

Witam,

Dziękuję za te cenne wskazówki. Udało mi się zdemontować pompę Guinard Ariana 5000, korzystając z twoich instrukcji.
Z drugiej strony, stukając w korpus, aby opuścić bloki pompy, wszyscy dotarli do części zawierającej kondensator (część 3, nad kondensatorem, pozostała w obudowie pompy). Ten jest wyraźnie HS, jest "eksplodowany", ale ani śladu oleju dielektrycznego, z drugiej strony występuje kondensacja (patrz zdjęcie w załączniku)

Czy wydaje ci się to normalne? Czy jest możliwe żeby pompa nie miała tego oleju? A może wybuch kondensatora spowodował wyciek i spuścił olej, zatapiając część elektryczną… w takim przypadku wyobrażam sobie, że pompa jest niesprawna.

IMG_20191028_215847.jpg


Merci par Avance
Cordialement

Rom1
0 x
christophe5507
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 13/04/20, 11:59

Odp .: Pompa zatapialna Guinard Idra 5000 - otwarcie korpusu




przez christophe5507 » 13/04/20, 12:08

Witaj naprawa@Francois,

Wydrukowałem Twój poradnik (bardzo dobrze wykonany), ponieważ moja pompa IDRA 5000 jest zepsuta. Kondensator eksplodował.
Podczas demontażu dość skomplikowany w tym sensie, że zespół turbina/silnik/obwód elektryczny nie chciał wyjść...
Dotarłem tam siłą, ale komora kondensatorów była otwarta, a przewody elektryczne odłączone.
Czy możesz mi powiedzieć, gdzie znaleźć schemat elektryczny?

Merci par Avance.
Krzysztof JAUBERT
0 x
Atof75
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 19/04/20, 10:20

Odp .: Pompa zatapialna Guinard Idra 5000 - otwarcie korpusu




przez Atof75 » 20/04/20, 11:04

Witam,
Chcę wiedzieć, jak powinienem rozmontować moją pompę guriardową Adriano 5000. Na początku mam usterkę różnicową miernika, która podskakuje po kilku minutach używania mojej pompy. Próbowałem na innym gnieździe i tak dalej, więc chcę go zdemontować, aby sprawdzić szczelność.
Widziałem w innych wiadomościach, że musimy odkręcić dolną część (zieloną lub czarną) w kierunku przeciwnym do strzałki zapisanej na tej części. Ale pomimo moich wysiłków ta zielona część mojej pompy się nie porusza. Czy możesz mi pomóc i dać mi rozwiązanie, aby móc odkręcić tę część pompy, aby uzyskać do niej dostęp.
Merci wlać votre aide.
0 x
christophe5507
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 13/04/20, 11:59

Odp .: Pompa zatapialna Guinard Idra 5000 - otwarcie korpusu




przez christophe5507 » 20/04/20, 15:39

Witam,

Postępuj zgodnie z metodą wskazaną przez Repair @ Francois. Również z mojej strony miałem problem z odkręceniem podstawy (dla mnie zielony).
Zatknąłem pompę (na ziemi), przekazując żelazko TOR w jednym z pierścieni służących do zawieszenia pompy.
Potem ze ślizgaczem zacisku o długości 80 cm, zmuszającym mocno, dotarłem tam. Uważaj, aby nie uszkodzić wycięć.

Z poważaniem.
0 x
christophe5507
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 13/04/20, 11:59

Odp .: Pompa zatapialna Guinard Idra 5000 - otwarcie korpusu




przez christophe5507 » 20/04/20, 15:40

Do Atof75,

Jeśli tam dotrzesz, przed odłączeniem przewodów elektrycznych, czy możesz zrobić zdjęcie lub dwa pokazujące połączenia?
Dziękuję.
0 x
Atof75
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 19/04/20, 10:20

Odp .: Pompa zatapialna Guinard Idra 5000 - otwarcie korpusu




przez Atof75 » 22/04/20, 08:53

Witam,
Dziękuję za radę, ale z mojej strony nie dało się odkręcić tej zielonej części na spodzie pompy. Chyba kupię jeszcze jeden i jak skończy się kwarantanna to pojadę do fachowca.
Bonne Journée
0 x
sepi50
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 16/08/20, 12:55

Odp .: Pompa zatapialna Guinard Idra 5000 - otwarcie korpusu




przez sepi50 » 16/08/20, 13:00

Witam wszystkich, pomimo waszego świetnego postu, utknąłem przed moją idealną pompą. Po wszystkich testach doszedłem do wniosku, że to styczniki są niesprawne, ale nie mogę odkręcić zielonej części. Czy możesz mi pomóc, wyjaśniając, jak to zrobiłeś, ponieważ nawet opieram się zmuszaniu.
Z góry dziękuję
0 x
virus42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 17/02/16, 10:00

Odp .: Pompa zatapialna Guinard Idra 5000 - otwarcie korpusu




przez virus42 » 18/10/20, 18:40

Witam,

Ditto mam ten sam problem dla mnie demontaż zielonej podstawy. Próbowałem spryskać wd40, żeby łatwiej się ślizgał, ale nic to nie dało. . . : Twisted: : Evil: :płakać:
Jeśli komuś się udało to będę wdzięczny za wszelkie rady.

dziękuję
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Media MSNbot i goście 148