OBD: kasowanie błędów komputera podróż po naprawach na wszystkich marek!

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

OBD: kasowanie błędów komputera podróż po naprawach na wszystkich marek!




przez Christophe » 28/02/16, 00:27

Metoda, którą właśnie z powodzeniem przetestowałem na BMW w 2008 roku ... i która pozostaje bardzo mało znana ogółowi (i nie bez powodu: BMW pobiera 80 € za podłączenie OBD!)

Kasowanie błędów na pokładzie (takich jak czujnik hamulca lub akumulator, który właśnie został wymieniony):

a) Włączyć zapłon (bez uruchamiania silnika)
b) Poczekaj i niczego nie dotykaj (nawet radio czy drzwi) przez 5 do 6 minut

Błąd zniknie (pod warunkiem, że został poprawiony na poziomie sprzętowym przed przerwą ...)
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: OBD: kasowanie błędów Komputer pokładowy po naprawach na wszystkich marek!




przez lilian07 » 28/02/16, 12:42

Witam,
Najlepszą metodą dla każdego pojazdu napędzanego benzyną od 2001 roku i każdego pojazdu z silnikiem Diesla od 2004 roku jest gniazdo UBS ODB 2 sprzedawane z oprogramowaniem za około 13 euro w serwisie eBay.
Kupiłem tę wtyczkę po sporadycznej awarii w moim pojeździe kalibru Dodge. Następnie przetestowałem to gniazdo w BMW 330 D z 2004 roku, Audi 2005 tdi 140 i Fiacie Punto 2005 diesel ... wszystkie parametry są dostępne z tym gniazdem i możemy po prostu skasować kody błędów.
Korzystam z 10-calowego mini PC, aby odczytać parametry i ewentualnie zapisać je w celu wyeliminowania awarii i uniknąć pułapek właścicieli garaży, którzy nie wykonują żadnej diagnostyki przed rozwiązywaniem problemów.
Z poważaniem.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: OBD: kasowanie błędów Komputer pokładowy po naprawach na wszystkich marek!




przez Christophe » 28/02/16, 12:59

Uh, przetestowałem 2 model w cenie 15 € z połączeniem Bluetooth i bezpłatnym oprogramowaniem na Androida (Torque nie jest zły, a płatna wersja nie jest droga!) Pozwolił na odczyt (niektóre parametry w czasie rzeczywistym są bardzo interesujące), ale w domu niemożliwe zresetować błędy ... i to też było na Bm więc?

Z jakiego dokładnie oprogramowania korzystasz?
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: OBD: kasowanie błędów Komputer pokładowy po naprawach na wszystkich marek!




przez lilian07 » 28/02/16, 14:12

Używam Soft ELM 327, który został mi dostarczony wraz z zakupem gniazda USB OBD2.
Na początku próbowałem prosty: miękki na PC z systemem Windows + kabel USB, który ogranicza problemy.
Na razie brak awarii, ale przetestowałem tylko 3 typy pojazdów.
Nie próbowałem oprogramowania w systemie Android.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: OBD: kasowanie błędów Komputer pokładowy po naprawach na wszystkich marek!




przez Christophe » 28/02/16, 14:48

Ok dziękuję, będę testować od czasu do czasu! Jaka jest dokładna nazwa podanego (sam nic nie otrzymałem :( )?

Z drugiej strony znalazłem EOBD-Facile to?
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: OBD: kasowanie błędów Komputer pokładowy po naprawach na wszystkich marek!




przez lilian07 » 28/02/16, 15:38

To jest program
master skanowania ELM v2.1
prog to 16 MB. Mogę przesłać go w przypadku lub do przetestowania przed zakupem.

Ebay label

ELM 327 INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY AUTO Kable USB OBD2 IPHONE IPAD ANDROID
1 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360

Re: OBD: kasowanie błędów Komputer pokładowy po naprawach na wszystkich marek!




przez Forhorse » 28/02/16, 16:40

Te elektroniczne historie diagnostyczne są nadal dużym oszustwem.
Nie wiem, jak to jest w samochodzie, ale myślę, że to to samo. W rolnictwie w marce dla której pracuję od momentu wpięcia komputera diagnostycznego trzeba doładować "pakiet napraw elektroniki"
Uważam, że jest to aberracja, a zwłaszcza duży przekręt w stosunku do klienta.
Klient nie żądał, aby jego ciągnik (/ jego samochód) był wyposażony w elektronikę. A jeśli kiedykolwiek powie nam: „Nie płacę paczki, uda ci się rozwiązać problem bez oprogramowania”, bylibyśmy naprawdę wkurzeni.
Ale najgorsze jest to, że u podstawy jest to tylko narzędzie.
To trochę jak ładowanie „pakietu multimetrów” za każdym razem, gdy dokonujesz pomiaru napięcia lub prądu w obwodzie, lub „pakietu 13 kluczy” za każdym razem, gdy dokręcasz śrubę. . Tego rodzaju polityka jest wyraźnie nadużyciem i wydaje mi się zaskakujące, że żadne stowarzyszenie konsumentów nie zmobilizowało się przeciwko tego rodzaju praktykom.
1 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: OBD: kasowanie błędów Komputer pokładowy po naprawach na wszystkich marek!




przez lilian07 » 28/02/16, 17:20

To prawda, że ​​jest to oszustwo podobne do każdego zastrzeżonego systemu.
Gniazdo OBD2 jest obowiązkowe od 2001 roku, aby częściowo ograniczyć dryf producentów i ich zastrzeżonego systemu.
Gniazdo OBD2 i związany z nim program nie jest ograniczony do samochodu, zwykle może diagnozować wszystkie pojazdy lądowe i morskie, ciągniki, łopatę mechaniczną, łódź ... wszystkiego po trochu ...
Nie testowałem na żadnym innym typie pojazdu niż nasze samochody, ale jestem prawie pewien, że jest taki sam dla każdego pojazdu, o ile fizycznym gniazdem jest OBD.
Szkoda, że ​​producenci przywłaszczyli sobie tę innowację dotyczącą silników cieplnych, aby zarobić jeszcze więcej pieniędzy przy mniejszym wysiłku.
W rzeczywistości silniki cieplne nie zmieniły się od czasu ich pojawienia się, ale są teraz bardziej niezawodne, a to dzięki elektronice pozwala na lepsze zarządzanie energią, a tym samym lepszą zdolność do generowania mocy mechanicznej z lepszą wydajnością. Oprócz wszystkich awarii związanych z „fałszywymi kontaktami” i zwiększoną złożonością silnika, gniazdo to jest doskonałym narzędziem, które pozwala najbardziej uważnym na znalezienie prawie wszystkich awarii bezbłędnie.
Niestety mechanicy robią z tego dziwny użytek… fakturowanie diagnostyki ??? ale także porzucenie „zdrowego rozsądku chłopa” w szczególności na użyteczności wykonania badania parametrów silnika w obciążeniu lub nie przed wymianą części lub gorzej grupy części !!
Mój przykład to sprawa z podręcznikiem:
Mój samochód stracił moc podczas jazdy (ze 120 km / h jadę do 70 km / h) z powodu przejścia z trybu normalnego do trybu rezerwowego komputera przez wyłączenie turbo ... Po trochę badań i dyskusji z właścicielami garażu w okolicy, dostaję tyle wersji, co właściciele garażu .... Zawór EGR (uniwersalny podział silników wysokoprężnych), turbo HS, wadliwy komputer ?? .... więc decyduję się na zakup ten słynny haczyk widział swoją absurdalną cenę ...
Otrzymuję gniazdo i testuję swój pierwszy diag .... usuwam kody błędów po przeczytaniu historii ... rzeczywiście problem z wlotem powietrza w obwodzie doładowania turbo ...
Nie wiem nic o najnowszych mechanikach, idę na forum zobacz rodzaj części znalezionej w tym obwodzie ... w zasadzie elektrozawór, wąż, zawór EGR i turbo ....
Sprawdzam elementy, a element przyciąga moją uwagę wężem, który wydaje się mieć ślady oleju ... bingo Zmieniam wąż przebity na 30 euro i koniec historii.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360

Re: OBD: kasowanie błędów Komputer pokładowy po naprawach na wszystkich marek!




przez Forhorse » 28/02/16, 18:04

Na pewno w naszych ciągnikach to nie jest samochodowe gniazdo OBD2!
Znam tylko 2 marki i to cylindryczne gniazda, ale mam duże wątpliwości co do ich kompatybilności. Wady jest CAN jak w przypadku OBD, więc może z adapterem to by działało.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: OBD: kasowanie błędów Komputer pokładowy po naprawach na wszystkich marek!




przez Christophe » 28/02/16, 18:57

Forhorse napisał:Te elektroniczne historie diagnostyczne są nadal dużym oszustwem.


Z handlowego punktu widzenia może to być obelżywe!
Oficjalne warsztaty bm proszą 80 € tylko za diagnozę ... zanim jeszcze poluzują najmniejszą śrubę!
Są zabawne, hmm ... kryzys naprawdę trochę oszczędza ...

W przeciwnym razie technologicznie może być interesujące szybkie znalezienie awarii (więcej), systemy samochodowe stały się prawdziwymi fabrykami gazu!

Niedawno zobaczyłem na actia obd (coś profesjonalnego), że mam akcelerometry (co najmniej 2 osie, może 3 ... strona poszła szybko: na pewno w połączeniu z korektorem trajektorii) w moim samochodzie, który jest jednak od 2008 roku niezbyt niedawno ...

Nie jest to jednak tyle, ile obd zwiększa ogólną niezawodność ... wręcz przeciwnie: znamy powiedzenie, jeśli chcesz, aby był to ostatni, prosty fakt!
0 x

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120