aluminium spawanie Podnóżki Honda VFR platyny: ok, czy nie?

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79319
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

aluminium spawanie Podnóżki Honda VFR platyny: ok, czy nie?




przez Christophe » 22/11/11, 20:28

Zdekoncentrowany upuściłem swój stacjonarny motocykl Honda VFR 750 z 1994 r., kiedy opuszczałem garaż...

Nigdy mi się to nie przydarzyło przez 15 lat prawa jazdy... pfff jaja...

Cóż, mogło być gorzej.

Uszkodzenie = pęknięta prawa płyta. Jest to część, która podtrzymuje prawy klocek, a zwłaszcza pedał hamulca. Jest to zatem część zabezpieczająca.

Oś podnóżka wykonana jest ze stali zaciśniętej w części aluminiowej, obawiam się, że fakt przelutowania tak blisko zniekształca część i zachowanie tej osi.

A trzymanie aluminiowej spoiny na tak małej grubości?

W skrócie: czy rozsądnie jest próbować przelutować, czy lepiej zmienić tę część (zabezpieczenia)...

Poza tym skąd mam pewność, że to 100% aluminium, a nie zamac czy inny stop (byłbym zdziwiony, gdyby przyjechała Honda, ale cóż, nigdy nie wiadomo...)

Patrząc na zdjęcia, myślisz, że da się to spawać?

ps: część zamienna kosztuje 130€... i nie jestem pewien czy oś jest na niej zamontowana... Ale i tak jest tańsza niż miska z częścią, która ugina się na zakrętach, bo była źle naprawiana...

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 22/11/11, 20:38

Spawanie jest często możliwe, wszystko zależy od rodzaju stopu (czyste aluminium jest za słabe). Trzeba iść do dobrego fachowca...
Wymiana monety jest również dobrą opcją w tym scenariuszu.

Z pewnością nie jest to znal, który jest używany głównie do listew z drobnymi detalami, bez znacznych ograniczeń mechanicznych.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79319
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 22/11/11, 20:41

Tak, masz rację: pisząc ten temat, pomyślałem o tym i oto jestem w ogłoszeniach... gramofon ca kosztuje mniej niż 50 €...ale jeszcze nie znalazłem tego dokładnego modelu.

Edytuj: tak, mam jeden za 39 euro…

Uważam, że ryzyko spawania nie jest warte świeczki (zwłaszcza, że ​​dobry fachowiec, który będzie spawał nie zrobi tego za darmo)...

ps: Powiedziałem zamac, bo jako pierwsze przyszło mi do głowy, że mogłem powiedzieć duralu :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

spawanie aluminium




przez Obamot » 22/11/11, 21:11

W przeciwnym razie, jeśli masz kogoś, kto to ma:

http://www.multiplaz.cn/FRA/about.asp

Efekt gwarantowany, jeśli facet wie, jak go używać....
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79319
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 22/11/11, 21:17

Cóż, nie mam tego, ale mam aluminiowy MIG… ale nie wiem, jak go używać! :D

Nigdy nie miałem okazji spawać aluminium i nie chcę dostać w swoje ręce (logicznej) części zabezpieczającej… w przeciwnym razie ryzykuję pozostawienie kolan, pleców i reszty…

Jutro zadzwonię do serwisu motocyklowego we Francji i Nawarrze...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 22/11/11, 21:44

Mig nie nadaje się do naprawy

prawdziwym narzędziem zawodowca jest tig: jedną ręką trzymamy elektrodę wolframową, a drugą nakładamy spoiwo

ktoś, kto wie, jak spawać, od razu widzi, czy część jest ze stopu, który dobrze się spawa, czy nie

kiedy spawa dobrze, możesz dodać grubość, aby nadać mu wytrzymałość: spawanie tego rodzaju części, które pokazałeś, nie przestraszyłoby mnie… ale na pewno znajdziesz spawacza bliżej siebie

oczywiście praca nigdy nie jest za darmo i jeśli znajdziesz część za 50 euro to lepiej ją wziąć
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 22/11/11, 21:51

Christophe napisał:Uważam, że ryzyko spawania nie jest warte świeczki (zwłaszcza, że ​​dobry fachowiec, który będzie spawał nie zrobi tego za darmo)...

ps: Powiedziałem zamac, bo to była pierwsza rzecz, jaka przyszła mi do głowy dural :)


Z pewnością masz na myśli Dural (AU4G) 2017.
Jak tylko w składzie pojawi się miedź to spawa bardzo słabo, w końcu spawa....:płakać: Obraz

http://www.euralliage.com/alliage.html#ancre654429

Obraz)
: Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79319
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 22/11/11, 22:03

Ciekawy wykres...

Dural jest sklasyfikowany jako C pod względem korozji.

Ale biorąc pod uwagę jego dobry stan powierzchni (i jego lokalizację = zależy od prognoz) i po 16 latach eksploatacji, to chyba nie Dural...

Y oznaczony jako MZ7-R w odnośniku do odlewni za… wskazówką?

chatelot, jeśli chcesz, kiedy go wymienię, wyślę ci część... na wyzwanie spróbowania jej przelutowania?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 22/11/11, 22:23

Znasz Christophe, możesz nam powiedzieć, że złamałeś usta / wyciągnąłeś się na drodze, wykonując QuéQué, zamiast dawać zwodnicze preteksty (wypadł z garażu : Mrgreen:) .... Nie powiemy Christine ... : Mrgreen:

To zawsze to, co moi koledzy na motocyklu mówią do swoich żon, kiedy wracają do domu, cała poszarpana i luźna skóra: „wiesz kochanie, rower nie ma nic lub prawie nic” .... : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 22/11/11, 22:34

+1 za tor złomowiska „motocykli”.

Spróbuj też w mojej okolicy, nie wyglądają na takie, ale tu jest rotacja i całkiem schludnie, na części...

[Edit:]
- "DZIĘKI"
- "nie wspominaj o tym..."
:-)
Ostatnio edytowane przez Obamot 23 / 11 / 11, 10: 26, 1 edytowany raz.
0 x

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97