Problem: Moja paletowy już nieaktualne

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
lv13r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 30/12/04, 10:09

Problem: Moja paletowy już nieaktualne




przez lv13r » 29/10/10, 16:09

witam, od kilku dni mam problem ze swoim starym wózkiem paletowym, który nie chce już nic podnosić,
Stało się to gdy podniosłem ręce maksymalnie do góry i po opuszczeniu już nic : Evil:
marka transpalna, ręczna i szatańska
Czy ktoś miał kiedyś taki problem i może mi podpowiedzieć co sprawdzić przed demontażem wszystkiego wiedząc że nie mam dokumentacji
bestii


ps. na podeszwie podtrzymującej cylinder i pompę ręczną znajdują się trzy duże śruby, po jednej z każdej strony płytki
dziękuję, Lionelu
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 29/10/10, 18:55

Sprawdź już poziom oleju.
Po klasycznej awarii ręcznych wózków paletowych to łańcuch uruchamiający zjazd pozostaje (trochę) aktywny, zatem zawór opuszczania pozostaje lekko otwarty: wózek paletowy nie podnosi się.
Inaczej, cóż, przykro nam, będziemy musieli wszystko otworzyć...
0 x
lv13r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 30/12/04, 10:09




przez lv13r » 29/10/10, 19:09

dziękuję za konia
do poziomu oleju odkręciłem gumową zatyczkę
na samym cylindrze i oleju nie widzę więc na pewno będzie problem z poziomem bo wydaje mi się że olej musi być po prostu na równi z otworem (przypuszczam że górna część cylindra pełni rolę rezerwy oleju)
Z drugiej strony jaki olej tam wlać, bo musi być konkretny, prawda? :?
dziękuję
lionel
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 29/10/10, 21:22

Dotarcie do końca suwu mogło spowodować opróżnienie cylindra i olej musi znajdować się w zbiorniku oleju i w takim przypadku należy ponownie zalać cylinder, spuszczając olej ze zbiornika, jak w klasycznym podnośniku olejowym, co wiem lepiej????????
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 29/10/10, 23:45

Miałem ten sam problem ze starymi podnośnikami, które zawierały całkowicie przegniły olej z poprzedniego dnia... Mam nadzieję, że w Twoim wózku paletowym jest korek spustowy... bo podnośnika nie było, po prostu przełożyłem go w kierunku, gdzie spuszcza olej przez korek wlewu i uzupełnia go olejem silnikowym

olej silnikowy nie jest najlepszy, ponieważ jest zbyt lepki, zwłaszcza gdy jest zimny: olej hydrauliczny do obieraczek jest lepszy... ale do wstępnego usunięcia usterek wystarczy olej silnikowy
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 30/10/10, 01:04

Pod koniec skoku podnośnika już nie przecieka, tłok nie ma już żadnej wytrzymałości, a olej może zostać utracony do rezerwy oleju, nawet jeśli jest nadal akceptowalny, dlatego należy go odzyskać i ponownie uzupełnić.
Jeśli olej nie ubył na zewnątrz, znajduje się on w rezerwie.
0 x
lv13r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 30/12/04, 10:09




przez lv13r » 30/10/10, 10:43

dziękuję, ale w moim przypadku myślę, że rezerwa oleju jest w samym cylindrze, ponieważ przelew jest w tym cylindrze, w rzeczywistości wygląda to jak podnośnik do butli po
zdemontowana rama
Zrobię zdjęcie bestii, żebyście mogli zobaczyć, z czego wychodzi. : Chichot:
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 30/10/10, 11:36

Rezerwa jest w podnośniku, tak, podnośnik pompuje, aby podnieść, ale demontując, zwracając uwagę na połączenia, rozumiemy i uruchamiamy ponownie, unikając przesunięcia się zbyt daleko do końca skoku.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 30/10/10, 17:22

Należy napełnić przez małą gumową zatyczkę z boku butelki z cylindrem, która jest zbiornikiem, z butlą całkowicie na dole i napełnić do krawędzi otworu.

Jeśli w ogóle się nie podnosi, albo zawór opadania pozostaje otwarty, albo uszczelka tłoka pompy jest uszkodzona.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 30/10/10, 20:32

W przypadku braku oleju hydraulicznego olej do wspomagania układu kierowniczego spełnia swoje zadanie bardzo dobrze i jest znacznie łatwiejszy do znalezienia dla indywidualnej osoby.
0 x

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127