Projekt sprzęgający słoneczny podgrzewacz wody i piec na drewno

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
jeanluc1102
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 21/07/19, 20:19
Lokalizacja: niezbyt daleko

Projekt sprzęgający słoneczny podgrzewacz wody i piec na drewno




przez jeanluc1102 » 03/01/20, 14:22

cześć wszystkim
Planuję połączyć mój 300-litrowy elektryczny słoneczny podgrzewacz wody z moim piecem na drewno; Słońce jest bardzo dobre, kiedy jest słonecznie !!! (niech żyje Lapalisse), ponieważ mamy promienie oszczędnie, wpadłem na pomysł, aby pójść na piec rakietowy, aby wyprodukować gorącą wodę, co sprawiło, że usterka wieczorem (obecnie ogrzewam elektrycznie od 3 do 6 rano, aby mieć 60 °); więc dobry schemat jest lepszy niż długa mowa:
0 x
jeanluc1102
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 21/07/19, 20:19
Lokalizacja: niezbyt daleko

Re: projekt sprzężenia słonecznego podgrzewacza wody i pieca na drewno




przez jeanluc1102 » 03/01/20, 14:37

przepraszam, nie mogę wstawić obrazu, przechodzę do zakładki "załączniki", klikam na "dodaj pliki"; pojawia się mój plik, ale potem blokuję, czy możesz mi wyjaśnić manipulację
JLUC
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: projekt sprzężenia słonecznego podgrzewacza wody i pieca na drewno




przez sicetaitsimple » 03/01/20, 14:47

Następnie kliknij „wstaw w linii”.
Następnie możesz kliknąć „podgląd”, aby sprawdzić.
0 x
jeanluc1102
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 21/07/19, 20:19
Lokalizacja: niezbyt daleko

Re: projekt sprzężenia słonecznego podgrzewacza wody i pieca na drewno




przez jeanluc1102 » 03/01/20, 14:49

grzejnik jpg.jpg
grzejnik jpg

Myślę, że tam jest dobrze, edycja jest uproszczona, ale dobra ....
czy uważasz, że jest to możliwe do osiągnięcia, problem z ciśnieniem?
0 x
yves35
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 221
Rejestracja: 27/09/15, 23:22
Lokalizacja: rennes
x 60

Re: projekt sprzężenia słonecznego podgrzewacza wody i pieca na drewno




przez yves35 » 03/01/20, 15:00

bonjour,

Myślę, że tam jest dobrze, edycja jest uproszczona, ale dobra ....
czy uważasz, że jest to możliwe do osiągnięcia, problem z ciśnieniem?


nie, nie wolno pobierać energii z rury grzewczej, ponieważ może to ograniczyć przeciąg

yves
0 x
ignorowane: obamot, janic, guygadebois... powietrze, powietrze. Nie jesteśmy (jeszcze) na Qanon Ben, jeśli w rzeczywistości
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: projekt sprzężenia słonecznego podgrzewacza wody i pieca na drewno




przez sicetaitsimple » 03/01/20, 15:31

jeanluc1102 napisał:.... z moim piecem opalanym drewnem ....... Wpadłem na pomysł, aby wybrać piec rakietowy do produkcji gorącej wody, której mi brakowało ......


Przepraszam, nie jest to dla mnie jasne! Czy masz istniejący piec na drewno, którego używasz lub planujesz zbudować piec rakietowy (lub inny rodzaj pieca na drewno)?
0 x
jeanluc1102
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 21/07/19, 20:19
Lokalizacja: niezbyt daleko

Re: projekt sprzężenia słonecznego podgrzewacza wody i pieca na drewno




przez jeanluc1102 » 04/01/20, 05:47

yves35 napisał:bonjour,



nie, nie wolno pobierać energii z rury grzewczej, ponieważ może to ograniczyć przeciąg

Yves

cześć Yves, nie widzę, jak mogę zmniejszyć ciąg pieca], używam ciepła, które promieniuje wokół rury, czy to ciepło ogrzewa pokój (obecnie pokój gościnny), czy nagrzewa cewkę miedź, w której krąży woda Nie widzę lub może to być problem?

sicetaitsimple napisał:
jeanluc1102 napisał:.... z moim piecem opalanym drewnem ....... Wpadłem na pomysł, aby wybrać piec rakietowy do produkcji gorącej wody, której mi brakowało ......


Przepraszam, nie jest to dla mnie jasne! Czy masz istniejący piec na drewno, którego używasz, lub planujesz zbudować piec rakietowy (lub inny rodzaj pieca na drewno)? [/ Quote
cześć jest prosta
Zacząłem od początku na tej koncepcji, ale mając komin 6 metrów od mojego podgrzewacza wody, który działa w okresach zimowych, dlaczego nie spróbować zoptymalizować systemu, po tym, jak nie mówię, czy Yves, który mnie trzyma przemówienie, że ryzykuję zmniejszenie ciągu mojego pieca, mogę oczywiście skorzystać z tej opcji.

aby przejść dalej w moich odbiciach: obejście na wylocie gorącej wody z zaworem zwrotnym i zaworem odcinającym, aby przejść do dolnej części cewki, woda po przyjęciu temperatury przez konwekcję lub przewodzenie wychodzi z góry cewka przechodzi przez pompę CWU przez zawór zwrotny + zawór ćwierćobrotowy oraz przez dyszę na wlocie do zbiornika zimnej wody. pompa jest uruchamiana przez sondę temperatury za pomocą arduino.
JLUC
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 245

Re: Projekt sprzężenia słonecznego podgrzewacza wody i pieca na drewno




przez ne 44 » 04/01/20, 12:18

Witam,

Czy chcesz cyrkulować ciepłą wodę użytkową (bez drugiego wymiennika ciepła w zbiorniku)?

Jakich kliknięć na kontach balonowych użyjesz do połączenia z kuchenką?
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9837
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2673

Re: projekt sprzężenia słonecznego podgrzewacza wody i pieca na drewno




przez sicetaitsimple » 04/01/20, 12:38

jeanluc1102 napisał: Nie widzę, jak mogę zmniejszyć ciąg pieca], używam ciepła, które promieniuje wokół rury, niezależnie od tego, czy ciepło to ogrzewa sypialnię (obecnie sypialnię dla gości), czy nagrzewa miedzianą cewkę w która woda krąży Nie widzę lub może to być problem?


OK, piec i przewód kominowy istnieją.

Jeśli chodzi o ryzyko przy remisie, myślę, że jest ono niskie, jeśli robisz to, co mówisz (promieniowanie cieplne). Ale wyniki mogą być również bardzo niskie! Jeśli zależy nam na dobrej wymianie, pomiędzy kanałem a wężownicą powinno być przewodzenie (a więc styk) i konwekcja (czyli rodzaj izolowanej osłony wokół części „wymiennika” tak, aby cała powierzchnia twoja cewka znajduje się w ciepłej atmosferze).
0 x
jeanluc1102
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 21/07/19, 20:19
Lokalizacja: niezbyt daleko

Re: projekt sprzężenia słonecznego podgrzewacza wody i pieca na drewno




przez jeanluc1102 » 05/01/20, 08:43

sicetaitsimple napisał:
jeanluc1102 napisał: Nie widzę, jak mogę zmniejszyć ciąg pieca], używam ciepła, które promieniuje wokół rury, niezależnie od tego, czy ciepło to ogrzewa sypialnię (obecnie sypialnię dla gości), czy nagrzewa miedzianą cewkę w która woda krąży Nie widzę lub może to być problem?


OK, piec i przewód kominowy istnieją.

Jeśli chodzi o ryzyko przy remisie, myślę, że jest ono niskie, jeśli robisz to, co mówisz (promieniowanie cieplne). Ale wyniki mogą być również bardzo niskie! Jeśli zależy nam na dobrej wymianie, pomiędzy kanałem a wężownicą powinno być przewodzenie (a więc styk) i konwekcja (czyli rodzaj izolowanej osłony wokół części „wymiennika” tak, aby cała powierzchnia twoja cewka znajduje się w ciepłej atmosferze).


koperta już istnieje, to znaczy, że wyciągnąłem komin z izolowanego dwuściennego komina dymnego dymu kominowego, wysadziłem pierwszą kopertę ochronną wełną mineralną i Znalazłem się z gołym przewodem (dla informacji ten przewód, który przechodzi w pokoju o powierzchni 1 m18, kiedy był rozebrany, miał temperaturę 18 ° i teraz pozwala mi ogrzać moją objętość 18 m² x 2,5 m wysokości = 45 m3 do temperatura 21 ° w ciągu 2 godzin ogrzewania : Mrgreen: : Mrgreen: ), aby mieć trochę bardziej namacalne dane, aby nakarmić tego posta, zamówię termometr laserowy, aby mieć temperatury na kilku poziomach, zrobię zdjęcia, aby to wszystko ozdobić, myślę, że ten system można dostosować na n ' bez względu na kocioł. Muszę pomyśleć o zrzuceniu obciążenia na wypadek, gdyby temperatura była zbyt wysoka (dobry żeliwny grzejnik ....)
JLUC
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 183