Zarządzanie temperaturą między kotłem na pelety a zbiornikiem buforowym.

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
oldjo26
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 18/07/19, 10:39

Zarządzanie temperaturą między kotłem na pelety a zbiornikiem buforowym.




przez oldjo26 » 18/07/19, 10:58

Witam wszystkich.

Chciałbym, aby mój kocioł na pellet nie wyłączał się tak często jak obecnie. Rzeczywiście różnica wynosi 3° (przykład: kocioł ustawiony na 70° zatrzymuje się przy 70° i uruchamia ponownie przy 67°).
Zaznaczam, że dyferencjału nie można regulować w parametrach z chronionego menu karty elektronicznej kotła.
Dlatego te ustawienia nie są odpowiednie do zarządzania zbiornikiem buforowym.
Na próżno szukałem termostatu z dużą różnicą (40° lub więcej), który mógłby załatwić sprawę, ale nie mogłem go znaleźć.

W ten sposób odkryłem podczas poszukiwań, że montaż arduino można przeprowadzić zgodnie ze wszystkimi moimi wymaganiami, ale biorąc pod uwagę złożoność tej firmy w moich oczach, nie czuję się zdolny do przeprowadzenia takiego montażu.

Dlatego zwracam się do specjalisty od arduino, który byłby zainteresowany pomocą w zakodowaniu tego projektu.
Oczywiście wspólnie znajdziemy jakiś układ.

Poniżej opiszę najlepiej jak potrafię moje życzenia związane z tym projektem.

Chcę zachować czujnik T° (nazwany dalej czujnikiem nr 1), który zarządza zatrzymaniem kotła przy T° zaprogramowanej na karcie zarządzania kotłem.

Mój pomysł polega na zainstalowaniu sondy DS18B20 (nazwanej sondą nr 2) w tym samym miejscu, w którym znajduje się sonda nr 1, która odetnie zasilanie głównego obwodu kotła, gdy T° będzie identyczna z sondą nr. 1.

Dla tego odcięcia należy przewidzieć regulowane opóźnienie czasowe (od 1 do 10 minut), aby dać kocioł czas na zakończenie cyklu usuwania ciepła i popiołu.

Czujnik DS18B20 nr 3 zostanie zainstalowany na zbiorniku buforowym w celu zarządzania ponownym uruchomieniem kotła poprzez zamknięcie ogólnego obwodu zasilania kotła, gdy T° zbiornika osiągnie niską wartość (np. 35°).

Niezbędny będzie ekran LCD, aby wyświetlić wszystkie wartości sond, tempo i przez ten ekran za pomocą przycisków poleceń, aby móc zmienić te parametry bez konieczności ingerencji w kodowanie programu arduino byłoby najlepiej, ale Nie wiem, czy to możliwe.


Dziękuję wszystkim czytelnikom.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Zarządzanie temperaturą między kotłem na pelety a zbiornikiem buforowym.




przez Did67 » 18/07/19, 14:56

Uwaga. Wydaje się, że pomijasz problem: kondensację w kotle.

Rzeczywiście, sterowanie kotłami na pelety (ich tablica elektroniczna) zapewnia, że ​​temperatura kotłów (wymienników, wewnętrznego rezerwuaru wody) nie spada poniżej około 60°C. Poniżej „dymy” skraplałyby się w wymiennikach, co na dłuższą metę wiązałoby się z powstawaniem bistru i ryzykiem korozji. Może to spowodować przebicie korpusu kotła!

Tak więc część zarezerwowana dla techników przewiduje ustawienie temperatury zatrzymania, około 70° (którą można przesunąć do 75°, ale nie za bardzo, w przeciwnym razie wydajność spadnie!) faza, czas ponownego rozpalenia peletów itp. temperatura wewnętrzna kotła zazwyczaj ponownie spada, ponieważ próbki są kontynuowane)... Ale możemy również milimetrowo, w zależności od reakcji instalacji (która zależy od od ilości wody, prędkości cyrkulatorów itp.) dostosuj to minimum. Nie powinieneś zbytnio flirtować z 65° na skrzyżowaniach, zanim pójdzie w górę.

Więc to, czy twój kocioł robi jojo, może być normalne lub nie ...

W każdym razie usunięcie jo-jo bez dalszych środków ostrożności może być ryzykowne.

Zasadniczo to, czego potrzebujesz:

a) niech twój kocioł kręci się pomiędzy dwoma skrajnościami, kompromisem, aby mieć zarówno dobrą wydajność (temperatura niezbyt wysoka), cząstki, które pozostają suche, nie gromadzą się i są usuwane przez system czyszczenia wymiennika, oraz brak korozyjnej kondensacji (więc temperatura nigdy za nisko)...

W tym celu kotły na pelety modulują (dostosowują swoją moc do zapotrzebowania) i yoyotent, gdy zapotrzebowanie jest zbyt pewne i nie mogą tak bardzo spaść (wtedy mielibyśmy pelety, które są zużywane, bez ogrzewania i ogromnie zanieczyszczające).

b) w ramach tych dwóch granic konieczne jest zarządzanie transferem w kierunku bufora, jeśli taki istnieje, poprzez zarządzanie pompą; niektóre modele kotłów posiadają dedykowane porty (często oznaczane UW - germańskie inicjały pomp przelewowych), z odpowiednimi ustawieniami (heteroza, opóźnienia czasowe itp.)...

c) w przypadku braku układu zapewnianego przez płytkę elektroniczną kotła (co byłoby zaskakujące, czy raczej model z niższej półki?), wystarczy zniewolić tę pompę przelewową sondą wysokiego i niskiego poziomu w buforze ; gdy na górze zejdziesz poniżej minimalnej temperatury potrzebnej do ogrzewania (np. 50°), włącza się pompa przelewowa; z powodu zimnych powrotów i poboru ciepłej wody z kotła temperatura wewnętrzna kotła spada; automatyzm tego ostatniego powoduje, że zaczyna się; jeśli spadnie poniżej 60°, wewnętrzny czujnik kotła powinien wyłączyć pompę, aby chronić kocioł; w przeciwnym razie ciepło jest przekazywane do bufora, aż na dnie bufora, niska sonda bufora, zbliżysz się do maksimum kotła (70°); trochę wcześniej trzeba wyłączyć kocioł i trochę zostawić pompę przelewową, żeby odzyskać ostatnie kalorie...

Normalnie, jeśli masz dobrze obliczony bufor, masz spokój przez kilka godzin, kocioł wyłączony (ale gorący, żeby się nie skraplać).

Gdy bufor jest pusty, front zimny w buforze osiąga poziom sondy wysokiej, która wykrywa spadek temperatury i ponownie uruchamia kocioł...

Zwykle radzą sobie z tym dobre płytki elektroniczne z odpowiednimi ustawieniami. Jest niezbędne powiedz kociołowi, że jest bufori skonfiguruj wszystko odpowiednio.
1 x

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 123