Niezależna płyta instalacji solarnej

Pomoc i porady dla wszystkich prac wykonywanych w budynku siebie i prezentacji swojej DIY pracy lub samodzielnej kompilacji. Ponieważ czyni siebie często econological ale uwaga nadmiernej pewności siebie!
Tiju
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 08/11/18, 09:44

Niezależna płyta instalacji solarnej




przez Tiju » 08/11/18, 10:22

Witam,

Zwracam się dziś do Państwa w sprawie mojego projektu, który będzie przebiegał w 2 etapach. Dzisiaj nabyłem 17 paneli słonecznych o mocy 250 W każdy.

Na początek chciałbym móc zainstalować 1 panele słoneczne z regulatorem i 2 (lub więcej) baterią, aby zapewnić minimalną ilość energii elektrycznej na mojej stronie.
W drugim kroku chciałbym wykonać całkowitą instalację z kompletnym wyposażeniem (akumulatorem, regulatorem itp.), aby był jak najbardziej autonomiczny. Chciałbym dodatkowo mieć możliwość zainstalowania małej turbiny wiatrowej, aby zapewnić jeszcze większą stabilność energii.

Tylko problem w tym, że nie jestem elektrykiem i moja wiedza na ten moment jest ograniczona. Mam więc dużo pytań, ale postaram się je zadać po kolei i jak najdokładniej ^^.

W mojej pierwszej tymczasowej instalacji, jaki sprzęt powinienem wybrać, aby instalacja była jak najbardziej wydajna i dostosować (rodzaj i moc regulatora, typ i moc baterii, rodzaj połączenia szeregowego lub równoległego itp.)
Celem jest, aby moja tymczasowa instalacja mogła być później zintegrowana z moją instalacją końcową (a więc oznacza to zabranie regulatora do instalacji końcowej już teraz).
W końcu do końca z 1 instalacji mam pompę studni do podłączenia (pompa przystosowana do panelu słonecznego który i na 24v wydaje mi się)

Dziś nie mam wystarczającej wiedzy, aby samemu sobie doradzić, pomoc po stronie będzie więc dla mnie nieoceniona. :)

Z góry dziękuję za porady.

Cordialement

Tiju
0 x
Tiju
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 08/11/18, 09:44

Re: Rada autonomicznej instalacji słonecznej




przez Tiju » 08/11/18, 13:15

mała poprawka mam panel 16 a nie 17.

z drugiej strony moja ostateczna instalacja będzie w szklarni, którą zamontuję (skierowana na południe, nachylenie 30°)

Załączam charakterystykę paneli fotowoltaicznych

Krannich_Solar_1_Bosch_cSiM60_255-270_mono.pdf
(297.19 KB) Pobrano razy 493


Dziękuję wszystkim za pomoc

Cordialement

Tiju
0 x
Tiju
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 08/11/18, 09:44

Re: Rada autonomicznej instalacji słonecznej




przez Tiju » 10/11/18, 07:57

Up, czy ktoś ma jakieś rady? Czy moja instalacja jest aż tak skomplikowana?
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Rada autonomicznej instalacji słonecznej




przez thibr » 10/11/18, 08:45

0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "DIY i samodzielnej budowy: budynek lub zamontować samodzielnej instalacji"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 103