Amenacja furgonetki (prawie) autonomicznej

Pomoc i porady dla wszystkich prac wykonywanych w budynku siebie i prezentacji swojej DIY pracy lub samodzielnej kompilacji. Ponieważ czyni siebie często econological ale uwaga nadmiernej pewności siebie!
LennanPermaculture
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 29/10/18, 08:05
x 1

Amenacja furgonetki (prawie) autonomicznej




przez LennanPermaculture » 29/10/18, 15:19

Witam wszystkich,

Przeglądam stronę od kilku dni z dużym zainteresowaniem, jakość dyskusji jest świetna, więc już teraz dziękuję!

Oto mój projekt:

Kupiłem sobie vana (Renault Master l2h2), trochę mniej niż 5m2 powierzchni mieszkalnej, który zamierzam wyremontować tak, aby stał się moim domem na kółkach. Chciałbym opracować systemy, aby uczynić go jak najbardziej autonomicznym i tutaj mam rację w kwestii wody.
Zamierzam zrobić sobie mały prysznic z obiegiem zamkniętym, w którym woda jest zbierana w tacy pod prysznicem, a następnie przesyłana pompą 12 V przez trzy filtry (cząstki i węgiel), aby ponownie wykorzystać ją podczas tego samego prysznica (ty w razie potrzeby może również spuścić wodę do zbiornika szarej wody). Tak więc przy 10-20 l wody mogę wziąć „długi” prysznic bez zużywania większej ilości wody, niż zgromadziłem.

Następnie chciałbym zrobić sobie solarny system podgrzewania wody z małą pompą, ponieważ mój zbiornik będzie niższy niż podgrzewacz wody, więc termosyfon nie będzie możliwy.

I nagle powiedziałem sobie, że mógłbym wykorzystać bezwładność wody do ogrzania mojej kabiny. Więc mam pytanie, czy w moim interesie byłoby poprowadzenie kilku rur przez moją kabinę? Rury, które mógłbym również podłączyć do zimnej wody, aby latem się odświeżyć.
Czy bardziej interesujące jest przechowywanie wody pod podwoziem czy w kabinie (co stwarza problem z przestrzenią)?
I jak do tego wszystkiego podepniesz ciepłą i zimną wodę, żeby móc jeszcze zarządzać temperaturą wody pod prysznic np. A potem nagle potrzebuję 3 zbiorniki (zimna woda?, ciepła woda i szara woda)? ..

Załączam mały schemat, który mam nadzieję pomoże zrozumieć mój zwariowany projekt.

Z góry dziękuję wszystkim, którzy zechcą pomyśleć o tym ze mną!
załączniki
Skanuj.jpeg
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Opracowanie (prawie) autonomicznej furgonetki




przez Christophe » 29/10/18, 18:41

Witamy u Ciebie :)

Twój pomysł jest doskonały, ale uważaj, czytałem to kilka miesięcy temu przerobione VAN-y nie będą już wkrótce przechodzić przeglądów technicznych... (może nawet już tak jest!)

Wydaje mi się, że dyrektywa europejska... (kolejna mająca na celu promowanie konsumpcji...)

Więc sprawdź przed rozpoczęciem projektu!

ps: cholera i tak jestem zawiedziony, czytając tytuł myślałem, że paliwo też jest samowystarczalne : Mrgreen: (Jak mikrorafineria ze zintegrowanymi algami oleistymi : Chichot: )
1 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Opracowanie (prawie) autonomicznej furgonetki




przez Dirk Pitt » 31/10/18, 14:09

Christophe, to jest bardziej skomplikowane, wszystko zależy od zainstalowanego stałego lub wymiennego sprzętu i typu wskazanego na szarej karcie.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Opracowanie (prawie) autonomicznej furgonetki




przez Christophe » 31/10/18, 14:59

Oh? Czy możesz wyjaśnić nieco bardziej szczegółowo?

Informacje, które mam na myśli, to tylko link, który widziałem w przeszłości, jak sądzę… więc bez szczegółów.

Potem jest pewne, że jeśli zamontowany Van przekroczy MMA, zostanie zawrócony… ale tak jest w przypadku wszystkich pojazdów… : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "DIY i samodzielnej budowy: budynek lub zamontować samodzielnej instalacji"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 103