Mój autonomiczny dom

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
Aymeric
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 12/02/18, 08:03

Mój autonomiczny dom




przez Aymeric » 12/02/18, 12:41

Bonjour à tous, : Lol:
Jestem nowy w forum i przychodzę po twoją oświeconą radę.
Mam autonomiczny dom, który ma dziś przestarzałą instalację i chcę go zrobić na swój obraz, ale nie wiem zbyt wiele na ten temat.
Obecnie mam 3 panele słoneczne o mocy 100 watów każdy przy napięciu 12 woltów.
Mój bank akumulatorów składa się z 4 akumulatorów kwasowo-ołowiowych 12 V o mocy 180 A/H, czyli łącznie 720 amperów.
Generator to Yanmar o mocy 10 KM połączony z alternatorem peugeota 806, który dostarcza 120 A/H przy napięciu 12 woltów.

Moje pytanie jest następujące, chcę kupić turbinę wiatrową 2000w na 24v i 4 panele monokrystaliczne 300w na 24v i zmienić baterie i falownik

Jak to jest z różnymi napięciami i czy mogę zachować swoją grupę? Gdybyś mógł mi wytłumaczyć logikę zgromadzenia bo to wszystko jest mi obce

Merci d'Avance : Wink:
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 98