Piec Rakieta z wiru

Pomoc i porady dla wszystkich prac wykonywanych w budynku siebie i prezentacji swojej DIY pracy lub samodzielnej kompilacji. Ponieważ czyni siebie często econological ale uwaga nadmiernej pewności siebie!
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Piec Rakieta z wiru




przez Ahmed » 26/06/16, 23:27

Po przyjrzeniu się wielu osiągnięciom Rakietowych pieców zastanawiałem się przez chwilę nad syntezą rozwiązań, które przykuły największą uwagę. Trochę brak materiałów (odzyskiwanie (1)) i sprzętu przeszkodził mi w tym projekcie. Teraz zdarzyło mi się zdobyć okrągłą rurkę 106 / 115 (2) z fabryki, która pracowała trochę i mam nowe narzędzia.
Ponieważ nie mam pewności co do idealnych proporcji lub wymiarów, moje podejście jest czysto empiryczne, a użycie złomu śmieci pozwala mi decydować w tej dziedzinie projektowania! 8)

Na zdjęciu pionowa rura (pion) jest przymocowana do kominka; ten ostatni składa się z kątowników 50 przyspawanych do kwadratu, tworząc kwadratową rurkę. Jak widać, wlot gazu jest silnie przesunięty, aby rozpocząć wir bez stosowania ograniczenia odcinka, jak to zwykle ma miejsce (co wydaje mi się nonsensem). Pozostaje ćwiczyć cięcie w pionowej rurze, aby obsługiwać połączenie tych dwóch części. Jak dotąd części paleniska są po prostu skierowane w stronę łuku (3) i prawdopodobnie będzie to wystarczające, ponieważ na tym poziomie nie jest wymagane idealne uszczelnienie.
Kolejny krok to przycięcie pionowej rurki do wysokości 100 i około połowy obwodu jest więcej niż konieczne, ale wolę ciąć dalej i odłączyć część, która zapewni połączenie (w kształcie podkład spiralny), ponieważ łatwiej będzie formować poza tubą ...

(1) Ważne jest, aby zacząć od odzyskiwania, ponieważ jest to pierwsze osiągnięcie, które prawdopodobnie będzie wymagać modyfikacji ...
(2) 6 M długi! Co zrobić wiele testów ...
(3) Na zardzewiałym złomie (nawet lekko przygotowanym) jest to najlepszy proces spawania: mig nie docenia ...
załączniki
rocket1.JPG
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
morgaf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 04/05/16, 16:08
x 5

Re: Piec rakietowy z wirami




przez morgaf » 27/06/16, 00:59

Zbudowałem również piec rakietowy z kwadratową rurką 100. Losowo jedna trzecia dla poziomej rurki dwie trzecie dla pionowej. Działa bardzo dobrze w przypadku plancha lub zapiekanki. Moje pytanie brzmi: jaka jest zaleta wiru?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Piec rakietowy z wirami




przez Ahmed » 27/06/16, 09:59

Byłem bardzo zainteresowany teoriami Schauberger na wirach hydraulicznych i gazie są również płyny, myślę, że powinno to być pozytywne pod względem spalania ... w każdym razie wciąż jest ładne! :P Nie znajdujesz 8)
Co więcej, standardowe urządzenie do rakiet pozostaje bardzo proste i stymuluje do wprowadzenia trudności i niektórych wariantów wykonania, które nie występują w zwykłej wersji ...
Możesz, jeśli chcesz, opublikować zdjęcie swojego osiągnięcia z komentarzami dołączonymi do ... : Wink:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Piec rakietowy z wirami




przez Obamot » 27/06/16, 10:55

ponieważ istnieje, wracam do idei, że kłusują za głową, hybrydyzacją systemu grzewczego jest wykorzystanie kilku rodzajów paliw (takich jak drewno + mały palnik gazowy), historia aby móc rozpocząć epidemię na odległość.

Może być nawet opatentowany, ponieważ nie sądzę, że istnieje!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Piec rakietowy z wirami




przez Ahmed » 27/06/16, 12:57

Planowane jest użycie kilku rodzajów paliwa: menu drewna, aby zadowolić Dede i Chatelot i granulki STEP, jeśli uda mi się je zdobyć (to trochę skomplikowane, ponieważ ci ludzie nauczyli się słowa „regeneracja”: jeszcze nie zrozumieli, że może współistnieć z „energią” !). Tak czy inaczej, zamierzam zrobić kosz do spalania paliw stałych na całkiem małe fragmenty, takie jak wafle czy łupiny orzecha ... Jednak nie sądzę, aby można było spróbować paliw, które są zbyt niskie. gęstość energii, podobnie jak miskant mielony, ponieważ „podajnik” jest za mały (część po prawej) ...
Zwykle pionowa rura zostanie odizolowana za pomocą pozzolany * zawartej w korpusie gaśnicy (wciąż do znalezienia ...).

Na zdjęciu wycięto główny kanał i uformowano część rynny łączącej się z poziomym kominkiem. Myślałem o pracy na gorąco w kuźni, ale mogłem użyć prasy hydraulicznej i musiałem tylko wypolerować krzywą na kowadle, na zimno.

PS: Nie próbuję osiągnąć czegoś, co da się opatentować, ponieważ jest to oprogramowanie typu open source ... (uwaga: wszystko, co nie istnieje, niekoniecznie może być opatentowane tylko z tego faktu ...).

* Dlaczego pozzolan? Ponieważ mogę odzyskać trochę ... 8)
załączniki
rocket2.JPG
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Piec rakietowy z wirami




przez izentrop » 27/06/16, 13:40

Butle z gazem można łatwiej znaleźć niż gaśnice;) http://www.outils-autonomie.fr/rocket-stove/

I na jakim poziomie wir?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Piec rakietowy z wirami




przez Ahmed » 27/06/16, 14:44

Tak, masz rację, ale gaśnice używane w miejscach publicznych giną wystarczająco szybko i są wyrzucane ... W każdym razie głównym problemem jest to, że nie można odzyskać na wysypisku (wcześniej możliwe, ponieważ wiedziałem, że jeden z nich był alkoholikiem i przy kilku butelkach pastis niektórzy zamknęli mu oczy, gdy uniósł łokieć, ale teraz jest na emeryturze ... :zmarszczyć brwi: a instrukcje wydają się coraz bardziej rygorystyczne).
Mam na stanie stare butle z gazem, ale średnica jest za duża (szkoda!) A z drugiej strony mam profesjonalny "kanał" na gaśnice kalibru doraźnie...
Wir, o ile wiem na tym etapie, zacznie się od dna „pionu”: jest inicjowany przez wejście spiralne, a następnie utrzymywany przez dopływ powietrza trzeciorzędowego, którego przepływ będzie zorientowany stycznie *. Nowość (jeśli się nie mylę!) Polegająca na tym, że dopływ powietrza będzie znajdował się w centrum wiru, a nie, jak ma to miejsce w przypadku tego dopływu, na peryferiach: mam nadzieję, że wykorzystam centralne zagłębienie do lepiej wstrzyknąć.

* Korzystam z wcześniejszych przemyśleń na temat palników z przyjacielem, który je zbudował, oraz trudności z wierceniem otworów pod kątem; co doprowadziło mnie do innego rozwiązania ... 8)
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Piec rakietowy z wirami




przez Obamot » 27/06/16, 14:48

Pucolana? A dlaczego nie czapka z zaprawy wykonana z gliny ze słomą, aby odzyskać ciepło z komina, a byłaby bliżej masowego pieca (aha, który widzi, jak idę z moimi dużymi kopytami) : Chichot:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Piec rakietowy z wirami




przez Ahmed » 27/06/16, 14:58

Przede wszystkim obserwuję zachowanie tego rodzaju pieca, którego nie znam, i testuję pomysły, które przychodzą do mnie, obserwując, co zrobili inni: nie ma inne bardzo konkretne cele w tej chwili ... Mam nadzieję, że piec nie jest natychmiastowym zastosowaniem (gotowanie na lato, może piec adaptacyjny? ... lub / i adaptacyjny biowęgiel? ), ale później zastanowić się, dlaczego nie? : Wink:
Łatwość budowy pozwala na rozważenie, po walidacji, kilku pieców według ich konkretnego zastosowania ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Piec rakietowy z wirami




przez Obamot » 27/06/16, 20:49

Oczywiście istnieją piece masowe z towarzyszącym im „grządką warzywną”, a dlaczego nie z Rocket St. z wirem: powinien szaleć : Chichot: : Twisted:
► Pokaż tekst
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "DIY i samodzielnej budowy: budynek lub zamontować samodzielnej instalacji"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 142