Całoroczne mieszkanie na 4 niezabudowanych działkach

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Łysy kto może
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 15/08/20, 21:39

Całoroczne mieszkanie na 4 niezabudowanych działkach




przez Łysy kto może » 15/08/20, 21:50

Witam,

Pytanie brzmi:
Czy legalne byłoby zamieszkiwanie przez cały rok na własnych czterech działkach niebudowlanych?

Opracowuję najbardziej prawdopodobnie bezsensowny pomysł, ale nie znalazłem odpowiedzi na wiele wyszukiwań.
Ponieważ na kawałku ziemi nie można mieszkać dłużej niż 3 miesiące...
dlaczego nie „przeprowadzka” (mały dom, przyczepa kempingowa, kamper, ...) w każdym „sezonie”?
Czy te ziemie można ze sobą zestawić, czy też trzeba je rozdzielić? , czy nawet koniecznie różne gminy?

Masz pomysł lub sugestię w tym temacie?
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Odp .: Całoroczne mieszkanie na 4 niezabudowanych działkach




przez izentrop » 16/08/20, 03:06

Witam,
Łysy kto umie napisał:Czy te ziemie można ze sobą zestawić, czy też trzeba je rozdzielić? , czy nawet koniecznie różne gminy?
Przynajmniej w różnych gminach, ponieważ na każdy pobyt konieczne jest uzyskanie zezwolenia urzędu miasta. https://plu-en-ligne.com/comment-savoir ... tible-loi/
1 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Odp .: Całoroczne mieszkanie na 4 niezabudowanych działkach




przez Forhorse » 16/08/20, 08:58

W najgorszym przypadku powiedziałbym, że trzeba je przynajmniej rozdzielić, bo 4 sąsiadujące ze sobą działki tworzą jeden zespół gruntów (ten sam adres, ta sama karta podatkowa…).
1 x
Łysy kto może
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 15/08/20, 21:39

Odp .: Całoroczne mieszkanie na 4 niezabudowanych działkach




przez Łysy kto może » 16/08/20, 10:09

Law Besson, Alur, Duflot II, kodeks urbanistyczny, przyznaję, trochę się pogubiłem...
Po przeczytaniu twoich odpowiedzi przeprowadziłem dalsze badania i znalazłem to:
http://forum.halemfrance.org/viewtopic.php?id=4025
Oto, co rozumiem, popraw mnie, jeśli się mylę (celem jest wyjaśnienie, co można zrobić zgodnie z prawem):
""" Na gruntach niezabudowanych, na okres moins trzy miesiące kolejny, nie ma potrzeby składania deklaracji w Urzędzie Miasta park jego jasne siedlisko: mały domek, samochód kempingowy (nie mobile home). """
Słowo: kolejny oznacza możliwość (i opcjonalnie wykonanie, jeśli istnieją dowody przeciwne) przeniesienia swojego jasnego siedliska z prywatnej własności, na której nie można budować.
Sugestia czterech działek staje się zatem przestarzała (w teorii).
Tam, gdzie jeszcze nie znalazłem odpowiedzi, jest to ustawa mieszkaniowa na okres krótszy niż trzy miesiące.

Czy legalne jest zamieszkiwanie przez okres krótszy niż trzy miesiące na własnej działce niezabudowanej, w lekkiej, mobilnej zabudowie?

(((Te badania są w ramach projektu (lub życzenia) progresywnej instalacji (obecnie mam dom i stabilną pracę, która bardzo mi odpowiada) na rozległym polu ze źródłem lub w pobliżu rzeki, z szaloną ambicją, aby stać się niezależnym (woda, elektryczność, jedzenie) ))).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 103