Projekt rolny hodowla psów + mieszkanie POMOC !!!

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
alyson
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 12/04/18, 18:39

Projekt rolny hodowla psów + mieszkanie POMOC !!!




przez alyson » 12/04/18, 18:57

Dobry wieczór,
Przepraszam jeśli w złym temacie :-/
Tutaj szybko wyjaśniam nasz projekt: Znaleźliśmy ziemię rolną w Aude i chcemy zainstalować tam naszą hodowlę psów (hodowla w zestawie x 10) i mieszkanie (drewniany domek 70m2)
Ratusz jest w porządku, a kolejnym krokiem było przesłanie do agglo operacyjnego certyfikatu urbanistycznego.
Co ja zrobiłem. W moim zamyśle chciałem być samowystarczalny w wodzie i elektryczności, ale skoro biznesu jest więcej, a my zajmujemy się rolnictwem, to koniecznie muszą być standardy.
Więc bez względu na to, z jakich systemów zamierzam korzystać, tak naprawdę chcą wyceny i jak tylko pokażę im, jak mam zdobyć wodę i elektryczność.
Jestem w trakcie sporządzania kosztorysu wiercenia, ale utknąłem w sprawie elektryczności.
Jak mógłbym im, za pomocą precyzyjnych planów, udowodnić, że dzięki panelom słonecznym, generatorom wiatrowym itp. mógłbym zaspokoić nasze potrzeby?
Nie mam pojęcia, jakie plany powinienem przedstawić, więc jeśli ktoś już przedstawiał tego typu projekt administracjom, prosiłbym o opinię.
dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie mnie
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Projekt rolniczy hodowla psów + mieszkanie POMOCY!!!




przez Forhorse » 16/04/18, 06:47

Prawo mówi, że budynek musi mieć możliwość podłączenia do różnych sieci: wodociągowej, elektrycznej, telefonicznej, sanitarnej, jeśli jest obecna. Nie będziesz miał wyboru, to jest obowiązkowe (nie po to, żeby się połączyć, ale żeby pokazać, że damy radę)
Musisz więc skontaktować się z różnymi operatorami i poprosić ich o wycenę.
Jak już CU i pozwolenie na budowę masz w kieszeni to będziesz kupował jak chcesz, ale póki co nie ma wyboru.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Projekt rolniczy hodowla psów + mieszkanie POMOCY!!!




przez Grelinette » 16/04/18, 09:31

Witam,

Jak piszesz"chcą wyceny, a ja pokazuję im, jak dostanę wodę i elektryczność„... dlatego wezwij wyspecjalizowane firmy w celu uzyskania porady i wyceny. Dzięki 3 wycenom z różnych firm będziesz już mieć pomysł na możliwą instalację. Zacznij od obliczenia zapotrzebowania na energię elektryczną, sporządziwszy inwentaryzację urządzeń elektrycznych niezbędnych do Twojej działalności (dom + profesjonalna).

Możesz również skontaktować się z ADEME, która doradzi Ci w zakresie możliwości wyposażenia, a nawet z Izbą Rolniczą, która oferuje pomoc i doradztwo w zakresie instalacji, ponieważ Twój projekt jest rolniczy na gruntach rolnych. Ostatecznie doradca będzie w stanie podać dane kontaktowe gospodarstwa, które podjęło już kroki podobne do tych, które musisz wykonać.

Wracając do prawa, oczywiście są obowiązki, jak mówi Forhorse, ale są też „wyjątki”. Np. w przypadku mojego domu istnieje obowiązek podłączenia do sieci kanalizacyjnej, ale ponieważ najbliższa sieć jest oddalona o ponad 200 m, zwolnienie pozwala na lokalne oczyszczanie ścieków.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 96