Badanie termiczne RT 2012 obowiązkowe.

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156

Badanie termiczne RT 2012 obowiązkowe.




przez phil12 » 20/11/12, 17:58

Witam,
Będziesz musiał porównać różne oferty
Oto, co musisz znaleźć w swoim OBOWIĄZKOWYM badaniu termicznym 1 / 1 / 2013, co jest kompletne i zgodne z przepisami.

STANDARDOWE PODSUMOWANIE BADAŃ TERMICZNYCH

1. Dla każdego budynku podlegającego uzasadnieniu zgodnie z warunkami I artykułu 7 tego dekretu, znormalizowane streszczenie badania termicznego jest plikiem komputerowym w formacie XML, zawierającym następujące elementy:
Rozdział 1er:
Budowanie danych administracyjnych.


Rozdział 2:
Wymagania dotyczące charakterystyki energetycznej z tytułu II oraz charakterystyki termiczne i wymagania dotyczące zasobów z tytułu III niniejszego dekretu i obejmujące:
- Wartości Bbio, Bbiomax, Cep i Cepmax budynku w kWh energii pierwotnej na metr kwadratowy SHONRT;
- wartość SHONRT budynku zastosowana w obliczeniach; - dla stref lub części stref kategorii CE1 i dla każdej ze zdefiniowanych stref budynku
poprzez ich użycie wartości Tic i Ticréf;
- Status projektu budowlanego w odniesieniu do każdego z wymagań dotyczących środków, określonych w tytule III niniejszego dekretu, któremu podlega projekt.

Rozdział 3:
Wskaźniki edukacyjne reprezentujące, między innymi, w formie graficznej, rozkład bioklimatycznej potrzeby, Bbio, konwencjonalnego zużycia energii, Cep, i konwencjonalnej temperatury wewnętrznej, Tic, budynku.

Rozdział 4:
Szczegółowe dane wejściowe i wyjściowe obliczeń regulacyjnych, w szczególności:
- Podział właściwości przegród zewnętrznych, według kategorii ścian (powierzchnie, orientacje, charakterystyki energetyczne itp.);
- Podział cech systemów energetycznych budynku;
- Podział potrzeb budynku, zużycia i produkcji energii, między innymi według rodzaju użytkowania i energii;
- Dla każdego projektu, budynku, stref, grup i lokali, wszystkie cechy określone w metodzie Th-BCE 2012.


Rozdział 5, opcjonalnie obliczony:
Wpływ różnych parametrów na konwencjonalne wyniki (Bbio, Cep i Tic):
- W celach edukacyjnych dla projektantów wrażliwość wyników obliczeń na zmiany właściwości technicznych budynku;
- Łącznik edukacyjny dla przyszłych mieszkańców, dla budynków mieszkalnych, wrażliwość wyników obliczeń na zachowania inne niż zachowania konwencjonalne wykorzystywane jako podstawa do obliczeń regulacyjnych.

(Źródło: 26 Październikowe zamówienie 2010)

Nb:
Poznasz oferty online z bardzo atrakcyjnymi cenami podstawowymi, w niektórych przypadkach zobaczysz usługi oferowane ze stratą, ale uważaj na proces biznesowy, który zaczynasz od podania swoich danych kontaktowych, zapewniając intensywną akwizycję dla opcje, które dodają styl:
- Certyfikat do dołączenia do komputera ... oba (w rzeczywistości certyfikat wydany bezpłatnie przez Internet przez ministerstwo)
- badanie termiczne na koniec pracy + certyfikat (certyfikat również bezpłatny)
- Porada, tam też spotkasz sprzedawców, którzy mają wiele do zrobienia i chcieliby się z tobą spotkać .........
- trwałe dzwonienie do komercyjnych partnerów, stolarki, izolacji, pompy ciepła, paneli słonecznych itp.
Ponadto, za tymi usługami masz techników wydajności, studentów lub stażystów, Twój projekt będzie przetwarzany w godzinach 2 lub 3, gdzie prawdziwa praca konsultacyjna wymaga dni 2.
Dern
0 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
razputin
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 26/10/12, 16:24




przez razputin » 30/11/12, 12:06

Halo

czy naprawdę możemy wierzyć w bilans energetyczny diagnostyki nieruchomości?
Miałem dwie diagnozy wykonane przez dwóch różnych specjalistów, aby sprzedać mój dom w Montfavet w Vaucluse na tej stronie http://www.lesclesdumidi.com/immobilier/vendre_maison-vaucluse-montfavet.html i okazało się, że wynik był różny u różnych profesjonalistów.
Więc jaka diagnoza naprawdę jest dziś warta…?
0 x
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156




przez phil12 » 30/11/12, 12:16

Witam,

Niestety metoda DPE 3 cl jest skutecznie i logicznie potępiona przez wszystkich, ale konsument musiał mieć pomysł, aby zacząć.

Punktem wyjścia jest raczej stworzenie narzędzia edukacyjnego dla konsumenta.

Z drugiej strony, gdy widzimy cenę niektórych DPE, nie możemy być uprawnieni do prawdziwego audytu energetycznego.
0 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
sertop
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 22/01/13, 19:49




przez sertop » 30/01/13, 00:15

bonjour,

Metoda obliczania Dpe jest poddawana zmianom, po wielkim nonsensie ostatnich lat. Jeśli się nie mylę, „nowa wersja” Dpe powinna zostać wydana 1 kwietnia 2013 roku.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79311
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 30/01/13, 10:29

sertop napisał:1er April 2013.


Mogli znaleźć lepszą randkę, prawda? To był żart przed dpe ... : Mrgreen:

Tutaj w Belgii jest zupełnie odwrotnie: dostęp do zawodu jest ściśle regulowany ... ale to nie zapobiega klaunowi (ponieważ każdy, kto ma certyfikat, może zlecić na zewnątrz ...) ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 152