Saldo hydrauliczny, pompa ekologiczna

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Saldo hydrauliczny, pompa ekologiczna




przez oli 80 » 13/02/09, 21:45

dobry wieczór, oto bardzo wyraźny link do starego systemu pompowego http://www.anpei.org/spip.php?article1090 system pompowania za pomocą wahadła, pozwalający wykorzystać siłę wody ze strumyka do pompowania wody ze studni nieźle, nieźle
Ostatnio edytowane przez oli 80 06 / 02 / 10, 17: 28, 1 edytowany raz.
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Re: wyważarka hydrauliczna, pompa ekologiczna




przez oli 80 » 14/02/09, 18:31

oli 80 napisał:dobry wieczór, oto bardzo wyraźny link do starego systemu pompowego http://www.anpei.org/Le-balancier-hydraulique-de system pompowania za pomocą wahadła, pozwalający wykorzystać siłę wody ze strumyka do pompowania wody ze studni nieźle, nieźle


dobry wieczór, nie ma już nikogo zainteresowanego ekologicznymi pompami, jest siłownik hydrauliczny, syfon windy, pompa pulsacyjna, wielka pompa pulsacyjna piramida i teraz balanser hydrauliczny, czyli 5 różnych systemów pompujących, które wykorzystują tylko siłę wody , dziwnej pompy jeszcze nie policzyłem, są też pompy ręczne i inne pompy ramieniowe, poza tym jesteś rozpieszczany wyborem rodzaju pomp ekologicznych, chcesz trochę tutaj, tutaj jest prezentacja wideo wahadła http://www.youtube.com/watch?v=1-VKr4ygKKs
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

hibernacja




przez oli 80 » 20/02/09, 10:24

witam, nie mogę się doczekać końca zimy i okresu hibernacji na forums, wierzyć, że nie ma już nikogo zainteresowanego tą stroną, wierzyć, że ekologia nie jest już na porządku dziennym, to mnie zasmuca
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Odp: Hibernacja




przez Flytox » 20/02/09, 14:41

Witaj Olu80
oli 80 napisał:witam, nie mogę się doczekać końca zimy i okresu hibernacji na forums, wierzyć, że nie ma już nikogo zainteresowanego tą stroną, wierzyć, że ekologia nie jest już na porządku dziennym, to mnie zasmuca


Zenku! Oli...Zen. Twoje historie o starych, dziwacznych, a nawet zwariowanych pompach są interesujące z mechanicznego, hydraulicznego, historycznego, ekonomicznego punktu widzenia itp. Jesteś wielkim wścibski : Mrgreen: ale jest to naprawdę bardzo specyficzny temat, w przypadku którego trudniej jest masowo zgromadzić ekonomistów wszelkiej maści. Nie martw się, to, co robisz, jest konstruktywne i prędzej czy później podsunie pomysły niektórym, którzy będą mogli ponownie wykorzystać tę zasadę itp.

Powiem ci tylko jedną rzecz.... Kontynuuj!!! :P
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 20/02/09, 17:27

realizacja jest zabawna, ale tak naprawdę dotyczy tylko kilku osób. Rzeczywiście wszyscy mamy wodę w kranach, a do naszych małych ogródków wystarczy woda deszczowa.
Wahadło to zostało zastąpione pompą elektryczną. Po co ?
A teraz, gdy wahadło zostało naprawione, czy naprawdę służy do napełniania wieży ciśnień, czy do celów turystycznych?
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

wahadło




przez oli 80 » 20/02/09, 18:04

dobry wieczór, wydaje mi się, że ta maszyna była w przeszłości często używana podczas jej instalacji, w miarę postępu szybko zapomnieliśmy o tym urządzeniu, za każdym razem, gdy natrafiam na pompę lub urządzenie prawdopodobnie ekologiczne, jest mocniejsze niż muszę publikować te forums, ponadto wymaga obecności strumyka lub źródła, napełnienia jego tac, czerpania wody z małego zwierciadła wód gruntowych, często szukając czegoś innego, natrafiamy na ciekawe rzeczy
0 x
Tagor
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 06/04/07, 12:31

Odp: wahadło




przez Tagor » 20/02/09, 18:25

oli 80 napisał:dobry wieczór, wydaje mi się, że ta maszyna była w przeszłości często używana podczas jej instalacji, w miarę postępu szybko zapomnieliśmy o tym urządzeniu, za każdym razem, gdy natrafiam na pompę lub urządzenie prawdopodobnie ekologiczne, jest mocniejsze niż muszę publikować te forums, ponadto wymaga obecności strumyka lub źródła, napełnienia jego tac, czerpania wody z małego zwierciadła wód gruntowych, często szukając czegoś innego, natrafiamy na ciekawe rzeczy


cześć oliwko

pomysł ten został podjęty w innym forum
Link dałem Ci na PW

dobra robota, świetna robota
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 20/02/09, 18:28

Co już jest dobre, a to, że ktoś był zainteresowany rehabilitacją bestii, również jest bardzo pozytywne.
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

wahadło




przez oli 80 » 20/02/09, 18:54

Nie wiem czy mogę wstawić link forum w tym przypadku byłoby miło, gdyby inni mogli na to spojrzeć, najpierw czekam, aż wyrazisz swoją opinię, tagor, chyba że chcesz umieścić to na forum siebie, nawet jeśli jest w języku angielskim, diagramy i animacje są wyraźne

OK, więc sam zamieszczę ten link: http://www.overunity.com/index.php?topi ... #msg158855

więc możesz rzucić okiem
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Odp: Hibernacja




przez oli 80 » 05/03/09, 20:50

Flytox napisał:Witaj Olu80
oli 80 napisał:witam, nie mogę się doczekać końca zimy i okresu hibernacji na forums, wierzyć, że nie ma już nikogo zainteresowanego tą stroną, wierzyć, że ekologia nie jest już na porządku dziennym, to mnie zasmuca


Zenku! Oli...Zen. Twoje historie o starych, dziwacznych, a nawet zwariowanych pompach są interesujące z mechanicznego, hydraulicznego, historycznego, ekonomicznego punktu widzenia itp. Jesteś wielkim wścibski : Mrgreen: ale jest to naprawdę bardzo specyficzny temat, w przypadku którego trudniej jest masowo zgromadzić ekonomistów wszelkiej maści. Nie martw się, to, co robisz, jest konstruktywne i prędzej czy później podsunie pomysły niektórym, którzy będą mogli ponownie wykorzystać tę zasadę itp.

Powiem ci tylko jedną rzecz.... Kontynuuj!!! :P
A+
oto kolejny system pompy tłokowej, ale tym razem zamiast być uruchamiany wahadłem, jest uruchamiany przez pływak dzięki ruchowi fal na morzu. Jest to pompa Seadog http://news.cnet.com/8301-11128_3-9952575-54.html, możemy nim pompować tylko wodę morską lol : Mrgreen:
0 x

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102