Tworzenie ogrodu: pomoc w kształtowaniu mojego ogrodu

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
salsitawapa
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 03/02/09, 16:49

Tworzenie ogrodu: pomoc w kształtowaniu mojego ogrodu




przez salsitawapa » 03/02/09, 16:57

Witam wszystkich, czy są ludzie, którzy pomogą mi stworzyć (zgodnie z planem) mój ogród, proszę? Tutaj ziemia mierzy 1500 m2 (bez domu). Załączam zdjęcia:

Obraz

Wzdłuż ściany (po prawej) chcielibyśmy zrobić mały żywopłot z oleandrów (mamy kilka i trochę wycinamy). Ta ściana jest po południowej stronie. Mamy również drzewo oliwne do założenia i planujemy umieścić je na końcu tej ściany, ale wyśrodkować na ziemi (przed postojem). Chcielibyśmy również usunąć trawę na tyłku, aby zrobić łóżko, ale nie wiemy, jak ... Na poziomie żwiru (usunę to obiecałem, że to nie jest piękne!), Myślimy o umieszczeniu drzew bananowych ...


Obraz
Oto jesteśmy po północnej stronie domu (północ jest po naszej lewej stronie). Widzimy, że choinka wciąż wygląda w doniczce (chcielibyśmy znaleźć większą doniczkę, aby zachować ją w przyszłym roku), ale dlaczego nie posadzić jej gdzieś na naszej ziemi w doniczce, aby ją odzyskać ???


Obraz
Oto północ za nami. Po lewej stronie widać laur laurowy, ale na tym zdjęciu umieściliśmy go między małym oknem a oknem wykuszowym (na poziomie lewej szyby okna wykuszowego).


Obraz
Tutaj zawsze jest północ z tyłu, widzimy cyprys florencji, który zasadziliśmy.
Na całym polu chcielibyśmy umieścić kwitnący żywopłot (uważaj na północny wiatr), a nawet wzdłuż ścieżki dostępu, aby był bardziej atrakcyjny ...

Mam nadzieję, że mnie nie zdradzą forum i że możesz mi pomóc. Jeśli chcesz plany terenu, mogę je umieścić. Jesteśmy w Drôme, może również pomóc w wyborze drzew (uwielbiam sosny, drzewa oliwne i oleandry)
Dzięki za pomoc !!!
Ostatnio edytowane przez salsitawapa 03 / 02 / 09, 17: 12, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 03/02/09, 17:34

Istnieje duży potencjał, duża powierzchnia: ale aranżacja ogrodu jest bardzo osobista, co zależy przede wszystkim od tego, czego chcesz.

Możesz zacząć od umieszczenia kilku żywopłotów (lub ogrodzenia do wspinania się na rośliny takie jak bluszcz?) Aby przeciwnie: najwyraźniej nie ma w twoim ogrodzie miejsca, w którym można przebywać z przyjaciółmi, nie będąc widzianym przez sąsiadów ,

Osobiście nie przeszkadza mi to zbytnio, ale gdy chcesz je otrzymać, może przeszkadzać ludziom ...

Czy możesz sobie wyobrazić użycie miskanta w tym celu?
Sprawdź, czy ci się podoba: https://www.econologie.com/forums/suivi-de-l ... t5256.html

Jeśli chcesz pomysłów, możesz zobaczyć, co robi światowej sławy architekt krajobrazu: https://www.econologie.com/forums/camille-mu ... t5459.html

Uwaga oczy (i ceny, ale to już inna historia: pomysły, które dają im za darmo)!

ps: dzięki za korektę obrazów, tak jest lepiej, prawda?
0 x
salsitawapa
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 03/02/09, 16:49




przez salsitawapa » 03/02/09, 20:38

Dziękuję za odpowiedź. Są bardzo piękne ogrody, ale cena ... Pozostaje mi tylko znalezienie pomysłów !!! dziękuję
0 x
Stellah
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 11/12/19, 06:37

Re: Tworzenie ogrodu: pomoc w kształtowaniu ogrodu




przez Stellah » 16/12/19, 07:22

Witam,
Do dekoracji swoich przejść możesz wybrać słupki. Jeśli twoje przejście jest szerokie, zalecam wysokie natężenie oświetlenia, a jeśli wręcz przeciwnie, jest małe, posyp je małymi punktami świetlnymi, szczególnie w pobliżu kęp, aby nadać całości nowoczesny styl.
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 225

Re: Tworzenie ogrodu: pomoc w kształtowaniu ogrodu




przez ne 44 » 16/12/19, 23:09

Witam,

Ładna odpowiedź ... Ale ... Z jego ogrodu dobrze rośnie.
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Tworzenie ogrodu: pomoc w kształtowaniu ogrodu




przez dede2002 » 23/12/19, 14:48

Witam,

Uważam, że odpowiedź jest szczególnie nieważna, jeśli nie, aby promować przemysł bezużytecznych rzeczy, które po prostu przeszkadzają nielicznym istotom żyjącym na miejscu (z wyjątkiem ludzi) i generują odpady, które prawdopodobnie nie zostaną poddane recyklingowi, biorąc pod uwagę ich lekkość ... : Evil:
2 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118