Receptura pokrzywy obornika zabronione wolność ... szybko?

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Receptura pokrzywy obornika zabronione wolność ... szybko?




przez Christophe » 07/09/06, 11:57

Przypomnijmy, że jesteśmy we wrześniu 2002 r., akcja dyrektora departamentu represji oszustw z Maine-et-Loire przyczynia się do zdelegalizowania sprzedaży obornika z pokrzyw we Francji. Jeden z emblematów i narzędzi rolnictwa ekologicznego jest zatem zakazany w handlu. Jeśli jednak od tej daty obornik z pokrzywy jest zakazany w sprzedaży, to ani fakt podania jego receptury, ani jego zastosowanie nie dotyczy… a raczej nie dotyczy!

W rzeczywistości od 1 lipca 2006 r. dekret zabrania dostarczania w jakikolwiek sposób przepisów na niezatwierdzone produkty naturalne. Tak więc prosty fakt publicznego komunikowania się:
- ta gorąca woda jest dobrym środkiem chwastobójczym na chodniki;
- te proste liście paproci utrzymują gąsienice z dala od kapusty;
- odwieczny przepis na obornik z pokrzywy.
… Może być warte wyroku do 2 lat więzienia i 75 000 euro grzywny, autorowi.

W związku z aberracją takiego dekretu, gdyby nikt tak naprawdę nie wierzył w skuteczne stosowanie tego tekstu, to z akcji przeprowadzonej w ubiegły czwartek przez służby państwowe u architekta krajobrazu/wykładowcy promotora technik rolniczych alternatywnych wynika, że ​​państwo zamierza wyegzekwować ten nowy dekret. Rzeczywiście, przedstawiciele Państwowej Inspekcji ds. Dochodzeń w sprawie Konkurencji, Konsumentów i Oszustw oraz Regionalnej Służby Ochrony Roślin w Ain podobno przejęli od Erica Petiota kursy przeznaczone dla jego stażystów, a także komputery z danymi, wszystko bez nakazu… Co więcej, zainteresowana osoba miałaby otrzymał zakaz wychodzenia i zbierania dziko rosnących roślin wraz ze swoimi stażystami w celu wykorzystania ich do przetworów objętych dekretem.
Dlatego dziś zakazane jest powoływanie się i przekazywanie wszystkim świeckiej wiedzy ludowej i tradycji, a właściwie naszego dziedzictwa.
Co zatem sądzić o wolności słowa, która panuje we Francji, państwie demokratycznym?


Po prostu skandaliczne... czyli ekonologia jest już poza prawem?

Edycja: przepis https://www.econologie.com/forums/recette-du ... t2330.html i inne informacje: https://www.econologie.com/purin-d-ortie ... -3186.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 22 / 04 / 11, 09: 17, 3 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 07/09/06, 15:55

oszałamiające....
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: Przepis na obornik pokrzywowy zabronił ... wkrótce wolności




przez Targol » 07/09/06, 16:09

Christophe napisał:Prosty fakt publicznego komunikowania się:
- ta gorąca woda jest dobrym środkiem chwastobójczym na chodniki;
- te proste liście paproci utrzymują gąsienice z dala od kapusty;
- odwieczny przepis na obornik z pokrzywy.
… Może być warte wyroku do 2 lat więzienia i 75 000 euro grzywny, autorowi.


Nie bądź głupi Christophe, popraw swój post, zastąp go
Christophe, po poprawieniu, aby uniknąć więzienia, napisał:Prosty fakt publicznego komunikowania się:
- że XXXXXX jest dobrym środkiem chwastobójczym na podjazdy;
- że proste liście XXXXXX odstraszają gąsienice kapusty;
- odwieczny przepis na obornik z pokrzywy.
… Może być warte wyroku do 2 lat więzienia i 75 000 euro grzywny, autorowi.


Witamy w królestwie cenzury i głupoty.

Zadajmy sobie pytanie: kto korzysta z tego prawa?
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Przepis na obornik pokrzywowy zabronił ... wkrótce wolności




przez Christophe » 07/09/06, 16:11

Targol napisał:Zadajmy sobie pytanie: kto korzysta z tego prawa?


Chemikaliowce, tak? W stylu Rhone Poulenc, który dorobił się fortuny Hulota... : Evil:
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 07/09/06, 16:32

Tak, lub producenta Round'up: znanego chwastobójcy produkowanego przez ....... MontSanto. Czy ta nazwa coś ci przypomina?

Za wolnościowymi i bioróżnorodnymi prawami stoją zawsze te same #@*£*$ù:
  • Koniec moratorium na GMO: Monstanto jest jednym z głównych sprzedawców w tej dziedzinie.
  • Zakaz sprzedaży nasion nieskatalogowanych (CF post naturalne nasiona muszą być zachowane). Przypominamy, że Montsanto jest jedną z największych firm nasiennych na świecie.
  • a teraz to.


Zakaz Mont Santo. To będzie dobre dla planety!!!!
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 07/09/06, 16:49

Są takie dni (jak dziś)... kiedy naprawdę zastanawiam się po co jest "nasza akcja"... :| :| :| "Każdy" i tak robi co chce...
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 07/09/06, 17:20

Jest tak duży, że nawet ja nie mogę w to uwierzyć.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 07/09/06, 17:21

freddau napisał:Jest tak duży, że nawet ja nie mogę w to uwierzyć.


Nie lepiej...ale jednak możemy przeczytać tutaj:
http://www.univers-nature.com/interview ... icole.html

" Sztuka. L.253-1. - I. - Wprowadzanie do obrotu, stosowanie i posiadanie przez końcowego użytkownika produktów fitofarmaceutycznych jest zabronione, jeżeli nie posiada on pozwolenia na dopuszczenie do obrotu lub pozwolenia na dystrybucję w celach eksperymentalnych wydanych na warunkach przewidzianych w niniejszym rozdziale.

i dalej :

" Sztuka. L.253-7. - Wszelka reklama handlowa i wszelkie rekomendacje dotyczące produktów określonych w art. L. 253-1 mogą dotyczyć wyłącznie produktów korzystających z pozwolenia na dopuszczenie do obrotu i warunków stosowania określonych w tych pozwoleniach.

Wątpię, żeby Univers Nature dobrze się bawiło tworząc "fałszywy" tekst prawa... Podsumowując: wszystko, co nie jest dozwolone, będzie zakazane! Jeśli jest to zwornik bezpieczeństwa komputerowego, to w mniejszym stopniu dotyczy wolności jednostki…

Nie wiem dokąd zmierzamy... ale idziemy na łeb na szyję!
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 07/09/06, 18:51

Zgadzam się z Tobą Tagrol, kiedyś porozmawiamy tak:
„I XXXXXX XX xXXXXXX XX XXX XXXXXX XXXXXX”. a jednak może powiedziałem za dużo.

Ale wszystko to przypomina mi z grubsza prawo DADVSI:
- Jest wolne? więc jest to nielegalny
- Jest wolne? więc jest to nielegalny.
- Produkt, którego konsumpcja nic nie kosztuje? więc jest to nielegalny.
- Nie produkuje pieniędzy dla nikogo (a przynajmniej nie dla tych, którzy są już BARDZO bogaci)? więc jest to nielegalny.

:zaszokować: NIECH ŻYJE DEMOKRATURA :zaszokować:
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 07/09/06, 21:23

I tak, Abyssin3, spójrz na traktowanie zarezerwowane dla HVB (gdzie hodowca sprzedaje bezpośrednio konsumentowi) w porównaniu z „bio”-dieslami (zmuszonymi do przejścia przez przemysłową skrzynkę destylacyjną), aby cię przekonać.

Myślę, że możemy pójść dalej: zakazać forums w Internecie. To jest skandal że ludzie mogą sobie pomagać i wymieniać się w ten sposób bez korzyści dla żadnej "światowej kompanii"!!!
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113