eksperymentalna fontanna czapli

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
econhote
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 11/07/19, 13:21

eksperymentalna fontanna czapli

przez econhote » 11/07/19, 14:08

Witam,

Czy ktoś próbował kiedyś zrobić eksperymentalną fontannę czapli poprzez połączenie dwóch fontann równolegle tak, aby zbiornik górny był dla nich wspólny, a zbiornik dolny czyli 4 zbiorniki jeśli na 2 piętrach lub 6 zbiorników na 3 piętrach, co również przynosi mi na następujące pytanie: jaki jest związek pomiędzy wysokością a niewyważeniem? W internecie możemy zobaczyć filmiki, na których fakt przejścia na dwa piętra, gdzie dwa zbiorniki na dole są ze sobą połączone, wydłużałby czas trwania cykli. Odpowiedni ? Wyjaśnienie ?

A czy jest różnica czy zatkany jest górny zbiornik czy dolny?

Czy sądzicie, że możliwe jest dodanie jednego lub dwóch innych „zewnętrznych” zbiorników, które zrównoważyłyby fontannę, pozostawiając ją zagruntowaną, czy raczej pozwalając na jej ponowne zalanie?

To kilka pytań, ale ja/my prosimy tylko o zrozumienie.
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Re: eksperymentalna fontanna czapli

przez oli 80 » 11/07/19, 18:08

Witam, tutaj jest temat dotyczący fontanny czapli ogrodnictwo/fontanna-czapli-t6805.html
w których wspominano o innych eksperymentach, niektóre były bardziej skuteczne niż inne

Cordialement
0 x
econhote
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 11/07/19, 13:21

Re: eksperymentalna fontanna czapli

przez econhote » 11/07/19, 21:08

ecohot napisała:

W internecie możemy zobaczyć filmiki, na których fakt przejścia na dwa piętra, gdzie dwa zbiorniki na dole są ze sobą połączone, wydłużałby czas trwania cykli. Odpowiedni ? Wyjaśnienie ?

A czy jest różnica czy zatkany jest górny zbiornik czy dolny?

Czy sądzicie, że możliwe jest dodanie jednego lub dwóch innych „zewnętrznych” zbiorników, które zrównoważyłyby fontannę, pozostawiając ją zagruntowaną, czy raczej pozwalając na jej ponowne zalanie?


To kilka pytań, ale ja/my prosimy tylko o zrozumienie.


W międzyczasie pomyślałem...

Pierwsza poprawka: nie dajcie się zwieść, 2-stopniowy, 3-komorowy zespół nie działałby... bez ukrytej pompy!


Ze swojej strony zastanawiam się nad takim montażem w celach powiedzmy artystycznych, którego próbą jest tutaj wykonanie ruchu wentylatora poprzez wodospad fontanny na mechanicznym kole i utworzenie w ten sposób układu czysto mechanicznego.

Czy wtedy konfiguracja jest bardziej wydajna od innej, teoretycznie powiedziałbym, że nie. Gdy grawitacja wywiera większe ciśnienie, normalne jest, że system traci równowagę.


Czy nie moglibyśmy dodać „fontanny czapli zbiornikowej”, fontanny Bis do napełniania pierwszej, ale jak ją zalać inaczej niż ręcznie... Może wtedy potrzebne byłoby opróżnienie kompensowane przez dodanie wody od góry, ale cóż też jak interweniować... (zakłada się, że fontanna oczywiście pracuje na pełnych obrotach, chyba że mniejsza ułatwiłaby jedną z poprzednich propozycji).

Zwróćcie może uwagę na tych, którzy opanowali syfon w windzie.

PS: Dla moderatorów nie ma potrzeby odpowiadać, nawet jeśli oznacza to późniejsze usunięcie. Zamieszczam tę wiadomość przeglądając posty - na razie wydaje mi się, że tam projekty są bardziej skomplikowane, ale powinienem się doszkolić.
0 x
econhote
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 11/07/19, 13:21

Re: eksperymentalna fontanna czapli

przez econhote » 12/07/19, 00:29

Przeczytałem już istniejący temat i widzę, że nie tylko ja opowiadam bzdury, ale wciąż są ciekawe rzeczy do odkrycia i zbadania, takie jak Słoik Kawy i jego zawór...

Zaplątałam się w pędzle, rozmawiając o grawitacji i ciśnieniu...

ciśnienie atmosferyczne, ciężar, prędkość i ciąg Archimedesa, aby przejrzeć...

na prośbę Econhote'a: dyskusja przerwana, utworzy inny, bardziej uporządkowany temat / Remundo do moderacji
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 147