Siano roku 2018 lub bieżący rok 2019?

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Marieber.2000
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 05/07/19, 09:04

Siano roku 2018 lub bieżący rok 2019?




przez Marieber.2000 » 05/07/19, 09:09

Dzień dobry. Jeśli chodzi o siano, czy lepiej jest używać siana roku?
Czy siano z poprzedniego roku nie straciło swoich właściwości jak warzywa, które z czasem stają się uboższe?
Dziękuję za odpowiedź.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Hay roku 2018 czy bieżącego roku 2019?




przez Did67 » 05/07/19, 09:51

Jeśli chodzi o to, co tam znajdują organizmy glebowe (najpierw energia, potem pierwiastki mineralne ...), nie ma zmian. Po usunięciu wody siano zachowa. Zmieni się tylko wtedy, gdy uformuje: pleśń jest grzybem, oznaczałoby to, że energia opuszcza się (jak dzieje się to w oborniku lub w kompoście) ...

Dla zwierząt, które są bardzo uzależnione, znajdują tam również witaminy lub przeciwutleniacze ... Więc tak, dla krowy, konia, a nawet osła, siano trochę się „rozkłada” i utlenia . I stopniowo traci swoje właściwości ...

Mikroorganizmy żyjące w glebie nie są takimi mamusiami i „wytwarzają” swoje witaminy, przeciwutleniacze itp. Poza tym większość karmi je rzeczami „zdegradowanymi” jak kompost lub ubogimi. tylko słoma, wióry lub bzdury jak karton ... A jednak żadnych żółtych kamizelek. Żadnych demonstracji ...

A więc mówisz, siano sprzed 10 lat, czyli ten, który wziął wodę, ten, który trochę wlókł, to jeśli nie kawior, to przynajmniej jaja w kostkach (w porównaniu do tego, co właśnie przywołałem i co jednak nie kwestionuję, też „działa”! Wielu jest z tego zadowolonych. Niektórzy nawet są dumni jak Artaban).

Uważaj, aby nie być bardziej rojalistą niż król ... Chęć czynienia dobra jest godna szacunku. Pamiętaj, że często wiąże się to z niczym. Że rośliny mają tylko jedno pragnienie: rosnąć. I żywy grunt, że logika: żyć. W tym celu ma fundamentalną potrzebę: otrzymywać energię (zbieraną przez autotrofy - rośliny zielone - ze ... od słońca; dlatego to od słońca należy powrócić na ziemię w postaci biomasa, która magazynuje tę energię w cząsteczkach węgla; to bardzo proste). Zapewnia to cała materia organiczna. Ale siano jest bogatsze w pierwiastki mineralne, uwalniane podczas jego rozkładu, których potrzebują warzywa. Nie przemieszczają się również podczas przechowywania siana ...
2 x
Marieber.2000
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 05/07/19, 09:04

Re: Hay roku 2018 czy bieżącego roku 2019?




przez Marieber.2000 » 05/07/19, 10:00

Dziękuję za odpowiedź.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117