Pompowanie wody z rzeki

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
vendelinus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 09/11/17, 12:20

Pompowanie wody z rzeki




przez vendelinus » 09/11/17, 13:48

Witam,

Niedługo będę miał ładny rodzinny ogród nad rzeką (5 metrów).
Problem polega na tym, że nie ma ani altanki, ani pompy (dobrze).
Widzę altanę, ale wodę?

Myślę, że sensowne byłoby pozyskiwanie wody z rzeki. To dość głęboka rzeka. Jednak gromadzenie wody bezpośrednio z konewki wydaje się trochę niebezpieczne.

Czy ktoś ma pomysł? Wiedząc, że jest to miejsce publiczne i że z pewnością nie mam prawa kopać kanału nawadniającego.
Myślałem o systemie studni, wyciągarki lub pompy.

Pamiętaj, że nie ma prądu. Widziałem system pompy tłokowej, ale innym ograniczeniem jest to, że nie mogłem pozostawić pompy na miejscu. Będę musiał go usuwać za każdym razem, gdy wychodzę. Odległość w rzece i ogrodzie nie wydaje się wystarczająca.

Jeśli masz pomysły, jestem zainteresowany. Słyszałem o pompie 12 V. Jak jest zasilany (dla przypomnienia, brak prądu na miejscu)? przepływ byłby wystarczający?

Z góry dziękuję.
0 x
temte056
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 09/11/17, 16:37

Re: Pompuj wodę z rzeki




przez temte056 » 09/11/17, 16:44

Znajdziesz tutaj sposób: www.cipcsp.com/destinataire/adduction_ ... tique.html, do zasilania energią słoneczną jest odpowiednie. powodzenia
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Pompuj wodę z rzeki




przez sicetaitsimple » 09/11/17, 18:17

Myślę, że jeśli jesteś nad rzeką, musisz mieć bardzo płytkie lustro wody.

Bardzo płytki odwiert w twoim ogrodzie i pompa ręczna, prawda?
2 x
vendelinus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 09/11/17, 12:20

Re: Pompuj wodę z rzeki




przez vendelinus » 21/11/17, 14:34

temte056 napisał:Znajdziesz tutaj sposób: http://www.cipcsp.com/destinataires/add ... tique.html, do zasilania energią słoneczną jest odpowiednie. powodzenia


Dziękuję bardzo za odpowiedź, wciąż szukam wszędzie ...

Widziałem pompy silnikowe, ale benzynę, która nie wydaje mi się zbyt ekologiczna. Nie wspominając o zanieczyszczeniu hałasem.

Idealnym rozwiązaniem byłaby pompa zasilana energią słoneczną.
Widziałem na stronie parametry techniczne, 0,5 m3 na godzinę, które by mi wystarczały. Ale gdzie znaleźć tego rodzaju pompę? Jak się nazywa
zestaw solarny jest kupowany osobno? Czy mogę podłączyć baterię słoneczną lub konwencjonalną baterię 12V?

dziękuję
0 x
vendelinus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 09/11/17, 12:20

Re: Pompuj wodę z rzeki




przez vendelinus » 21/11/17, 14:36

sicetaitsimple napisał:Myślę, że jeśli jesteś nad rzeką, musisz mieć bardzo płytkie lustro wody.

Bardzo płytki odwiert w twoim ogrodzie i pompa ręczna, prawda?


Tak, byłoby dobrze.
Ale jak idzie do wiercenia? Muszę przejść przez wyspecjalizowaną firmę lub sama to zrobi. Bo jeśli przejdę przez firmę, czuję, że może mnie to kosztować rękę. W przypadku pompy ramiennej zauważyłem już kilka za niezbyt drogie.
Martwi mnie cena wiercenia. Chyba że sam to zrobię.

Co myślisz
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Pompuj wodę z rzeki




przez Bardal » 21/11/17, 18:21

Istnieje kilka rozwiązań problemu, jeśli poziom rzeki nie jest zbyt niski w porównaniu do ogrodu:

- czerpanie wody z rzeki do podlewania ogrodu (lub do jakiegokolwiek innego użytku) nie jest całkowicie legalne; jest nawet całkowicie zabronione przez prawo wodne; ale w przypadku bardzo sporadycznego i bardzo umiarkowanego użytkowania jest często tolerowany ... W takim przypadku wystarczy wulgarna pompa 12 V (jak pokazano powyżej), podłączona do rury z zaworem filtrującym prowadzącej do rzeki do twoich potrzeb; jest łatwy w konfiguracji, prosty w konfiguracji i przechowywaniu oraz niezbyt drogi; może być - bardzo prosto - zasilany z akumulatora samochodu (2 godziny pompowania = mniej niż jedna czwarta pojemności akumulatora) lub panelem fotowoltaicznym o mocy około stu watów (ale nagle to 'ogranicza się do słonecznych dni i znacznie trudniej jest się nim poruszać). Jeśli sprawa wydaje się zbyt skomplikowana lub zbyt „mechaniczna”, prosta pompka ręczna wykona tę samą pracę kosztem dużej ilości smaru łokciowego ...

- studnia lub odwiert znajdą wodę w przybliżeniu na poziomie rzeki. Szczyt „odwiertu” jest w zasięgu amatora (jest to stalowa rura z otworami i zaopatrzona w szpic) i otrzyma pompkę ręczną lub elektryczną. Studnię wierconą może wykopać amator, jeśli woda nie jest głęboka (2 lub 3 metry), ale jeśli wolisz, dwie godziny koparko-ładowarki nie będą kosztować fortuny; studnia pozwala na pompę (elektryczną lub ręczną) i wiadro, a ma nieokreślony urok ... Ale to więcej pracy ...

Pozostajemy w rozwiązaniach niezbyt drogich i dostępnych dla odważnego amatora ...
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Pompuj wodę z rzeki




przez sicetaitsimple » 21/11/17, 18:38

vendelinus napisał:
sicetaitsimple napisał:Myślę, że jeśli jesteś nad rzeką, musisz mieć bardzo płytkie lustro wody.

Bardzo płytki odwiert w twoim ogrodzie i pompa ręczna, prawda?


Tak, byłoby dobrze.
Ale jak idzie do wiercenia? Muszę przejść przez wyspecjalizowaną firmę lub sama to zrobi. Bo jeśli przejdę przez firmę, czuję, że może mnie to kosztować rękę. W przypadku pompy ramiennej zauważyłem już kilka za niezbyt drogie.
Martwi mnie cena wiercenia. Chyba że sam to zrobię.

Co myślisz


Brak osobistego doświadczenia. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarce "cena wiercenia", znajdziesz wskazania od 50 € do 100 € za metr, ale przypuszczam, że istnieje "cena minimalna" operacji powiązana z kosztami stałymi dostawa maszyny itp. ... nawet jeśli docelowo wiercenie wynosi tylko 3 lub 4 m.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Pompuj wodę z rzeki




przez Ahmed » 21/11/17, 19:56

Ręczne kopanie studni nie jest niezwykłym przedsięwzięciem, szczególnie gdy poziom wody jest blisko. Oprócz głębokości, drugim czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest oczywiście natura gleby. Uważaj na piaski aluwialne (uderzenia), często w pobliżu cieków wodnych: łatwo je kopać, ale bardzo łatwo zapadają się i bez ostrzeżenia; dlatego w tym przypadku konieczne jest stopniowe rozpylanie (dysze opadają pod własnym ciężarem). Preferuj dysze o średnicy 100 cm, ponieważ można pracować z narzędziami o skróconych uchwytach (innym standardem jest dysza o średnicy 80 cm).
Istnieje alternatywa dla wiercenia „szczytowego”: za pomocą ręcznego przenośnika ślimakowego wyposażonego w przedłużki można zainstalować rurę PVC do przejścia przez rurę i sitko ciągnące. Ten system działa dobrze w dobrze odżywionym stole wodnym, tak jak prawdopodobnie w Twoim przypadku.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
vendelinus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 09/11/17, 12:20

Re: Pompuj wodę z rzeki




przez vendelinus » 22/11/17, 12:00

Ahmed napisał:Ręczne kopanie studni nie jest niezwykłym przedsięwzięciem, szczególnie gdy poziom wody jest blisko. Oprócz głębokości, drugim czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest oczywiście natura gleby. Uważaj na piaski aluwialne (uderzenia), często w pobliżu cieków wodnych: łatwo je kopać, ale bardzo łatwo zapadają się i bez ostrzeżenia; dlatego w tym przypadku konieczne jest stopniowe rozpylanie (dysze opadają pod własnym ciężarem). Preferuj dysze o średnicy 100 cm, ponieważ można pracować z narzędziami o skróconych uchwytach (innym standardem jest dysza o średnicy 80 cm).
Istnieje alternatywa dla wiercenia „szczytowego”: za pomocą ręcznego przenośnika ślimakowego wyposażonego w przedłużki można zainstalować rurę PVC do przejścia przez rurę i sitko ciągnące. Ten system działa dobrze w dobrze odżywionym stole wodnym, tak jak prawdopodobnie w Twoim przypadku.


Bardzo dziękuję za odpowiedź,
Rozejrzałem się wszędzie, aby zrozumieć słownictwo.
Myślę, że rozumiem zasadę studni. Ale patrząc na różne klasyczne strony DIY, nie mogę znaleźć rur z sitkami ani głów Turków (lub uderzającej głowy). Może być konieczne, żebym tam pojechał, ale ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że naprawdę nie ma części ... ocynkowana stalowa rura 50 cm ma już około 10 euro ...

W każdym razie zastanawiałem się, czy nie można podłączyć węża bezpośrednio do pompy ręcznej i wrzucić drugi koniec do rzeki? będzie około 4 do 10 metrów rury. Czy to zbyt długo, aby skutecznie pompować ręcznie? Wydaje mi się, że im dłuższa rura, tym trudniej jest ją pompować?
0 x
vendelinus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 09/11/17, 12:20

Re: Pompuj wodę z rzeki




przez vendelinus » 22/11/17, 12:02

sicetaitsimple napisał:
vendelinus napisał:
sicetaitsimple napisał:Myślę, że jeśli jesteś nad rzeką, musisz mieć bardzo płytkie lustro wody.

Bardzo płytki odwiert w twoim ogrodzie i pompa ręczna, prawda?


Tak, byłoby dobrze.
Ale jak idzie do wiercenia? Muszę przejść przez wyspecjalizowaną firmę lub sama to zrobi. Bo jeśli przejdę przez firmę, czuję, że może mnie to kosztować rękę. W przypadku pompy ramiennej zauważyłem już kilka za niezbyt drogie.
Martwi mnie cena wiercenia. Chyba że sam to zrobię.

Co myślisz


Brak osobistego doświadczenia. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarce "cena wiercenia", znajdziesz wskazania od 50 € do 100 € za metr, ale przypuszczam, że istnieje "cena minimalna" operacji powiązana z kosztami stałymi dostawa maszyny itp. ... nawet jeśli docelowo wiercenie wynosi tylko 3 lub 4 m.


Zapytałem firmę, to od 1000 do 3000 euro ...
i zastanawiamy się, dlaczego francuska gospodarka nie idzie dobrze ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 150