Nazywała się Karmin

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Nazywała się Karmin




przez Macro » 07/01/15, 10:04

Karmin.. Wczoraj znaleziona martwa..Przez dwa lata ta urocza żaba zamieszkała w zbiorniku o pojemności około 2000 litrów, gdzie kończy się moja woda deszczowa... Co dziwne, zbiornik ten znajduje się 300 metrów w linii prostej od pierwszego naturalnego punktu poboru wody, a pomiędzy wspomnianym punktem poboru wody a tym zbiornikiem są dwie ściany (z których jedna ma 3 m wysokości)... Nazwałam go Karmin w hołdzie dla Kermitta, a ponieważ zgubiła drogę, jedyne wiarygodne wytłumaczenie jego przybycia, mój syn, który czy wędkowanie przywiózł karpia, którego włożył do basenu czekając, aż da go ojcu, może przywiózł z koszyka jakieś jajka... zeszłych zim) Mówiłem sobie, że musi się gdzieś schować (sfotografowałbym jej otoczenie obok basenu stoi duża skrzynka z kwiatami, pod którą mogłaby się schować)...
Dlaczego ten wpis???

No właśnie, żeby zabezpieczyć się na wypadek kolejnego przybycia.Co zrobić, żeby miała bezpieczne schronienie??? Bo nawet jeśli wystraszyła Mamitę nurkując do miski za każdym razem, gdy rozwieszała pranie, to ta urocza istota zmuszała kota sąsiadów do zabaw (który kąpał się kilka razy, próbując ją złapać) i musiała jeść larwy komarów, które, powiedzmy, całkowicie zniknęły odkąd tam była... Była to żaba o ciemnozielonym grzbiecie, jej ciało miało około 6 cm długości... Muszę zobaczyć, czy nie za bardzo Cóż, umarła ze starości...

Właśnie dowiedziałem się z sieci o gatunku w mojej okolicy... to była prawdopodobnie żaba trawna (albo lektor i śmiejąca się hybryda) albo jeden z dwóch pierwotnych gatunków... Czyli normalnie powinna żyć dłużej niż 2 lata...
Muszę spróbować wyłowić jego zwłoki z dna basenu...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy




przez tigrou_838 » 07/01/15, 11:47

witam i kondolencje dla twojej małej żaby.

Mam też mały basen o pojemności mniej więcej 800 litrów, w którym kończy się moja woda deszczowa, a także mam żabę, która znalazła schronienie pod roślinami wokół basenu, a rzeka jest oddalona o 500 metrów i droga do przejścia.

aby woda nie zamarzała na całej powierzchni, mam małą pompkę, która pompuje strużkę wody o wysokości 30 cm.

przy temperaturach spadających do minus 11 stopni w ciągu ostatnich kilku dni i dobrych 5 centymetrach lodu na misce, zawsze była dziura w lodzie o średnicy 10/15 cm, przez którą kot będzie pił.

Nie wiem czy jeszcze tam jest, może zobaczę na wiosnę.

A+

Tigrou
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 07/01/15, 11:56

RIP Karmin!

Obraz

Mam łopatę martwych żab w ogrodzie, nad strumieniem... koniecznie...

Najgorsze są włazy lub zagubione studnie bez wyjść w dolnej części i tam, gdzie udaje im się wpaść i już nie wychodzić... powąchać...

Pewnego dnia „skosiłem” też jeden duży… fuj, przepraszam za nią! :płakać:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 07/01/15, 18:42

Zdjęcie jego otoczenia.. Dobrze się w nim mieszkało moje małe zwierzątko...
Obraz
2000 litrów floty dla niej samej..


A zdjęcie szczątków Karmina...
Obraz

Nie doceniłem jej, ma 10 cm od czubka pyska do krocza... Nic dziwnego, że robiła tego lata wielkie plamy... Musiała połknąć komary... albo spędziła kolejny rok incognito...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 07/01/15, 22:26

To takie urocze...

Obraz

Ale jest i to, słodkie....

Obraz

na tym samym terenie, przy ogrodzeniu w odległości - 20 m od domu.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 08/01/15, 10:02

zaskakująca ta uwaga dla stworzenia, z którego Francuzi mają być wielkimi zjadaczami ud!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 08/01/15, 10:13

Ja taki jestem… nie mam zwierzaka, ale szanuję i promuję jak najwięcej życia stworzeń, które ewoluują wokół mnie, o ile nie są niebezpieczne ani niszczycielskie… Karmin rzeczywiście miała piękne uda… Nie jestem fanem, ale już je jadłem…

I szczerze mówiąc, rozśmieszyła mnie... Już od jakiegoś czasu próbowałem narysować jej portret, ale była naprawdę sprytna... I bardzo wysportowana... Postanowiłem nawet nie czyścić już basenu, dopóki tam była (robiłem to raz w roku) i ograniczyłem próbki wody z niej do konewki (wcześniej robiłem to przy pompie, aby dać ojcu wodę do ogródka warzywnego)...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 08/01/15, 17:23

Twoja żaba stała się ważniejsza niż woda dla ogrodu warzywnego twojego ojca!?!

:zaszokować:

: Chichot:

Cóż, miała z tobą szczęście i nawet o tym nie wiedziała...! : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 08/01/15, 17:29

PS: zobaczyć jej środowisko życia, może ukrywa się gdzieś indziej w stanie hibernacji? Wydostanie się nie wygląda na bardzo trudne, a te żaby potrafią wysoko skakać!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 09/01/15, 08:13

Obamot napisał:PS: zobaczyć jej środowisko życia, może ukrywa się gdzieś indziej w stanie hibernacji? Wydostanie się nie wygląda na bardzo trudne, a te żaby potrafią wysoko skakać!


HEJ, ho Obamot… Jej zdjęcie, które umieściłem, to zdjęcie jej zwłok, które wyłowiłem z dna basenu…

Wyszła Karmin...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 135