Specjalne narzędzie do pielenia

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Specjalne narzędzie do pielenia




przez oli 80 » 11/04/14, 15:51

Witam, oto narzędzie do odchwaszczania, które udało mi się sfotografować

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

to świetna marka narzędzi, bez spamowania powiedzmy wilcze narzędzia, jest przyzwyczajona do chwastów, ale nigdy nie wiedzieliśmy, jak z niej korzystać, dostała nas od przedstawiciela handlowego, w którym pracuję i ciągnęła się latami i postawiliśmy obsługiwać zaledwie 2 lata temu, ale nie wiemy, jak powinniśmy go używać : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 11/04/14, 21:29

Jest to przecinarka krawędziowa do wycinania wyraźnych granic na trawniku, dlatego ma bardzo specyficzne zastosowanie.

Krótka odpowiedź: problemy z komputerem w tej chwili... : Evil:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113




przez oli 80 » 11/04/14, 23:11

Dobry wieczór, w sumie robiłem te zdjęcia tam, gdzie pracuję (drogi) i czasami mamy przedstawicieli sprzętu, dawno temu jeden z nich przywiózł to narzędzie z powrotem, u nas wszystko jest zamawiane hurtowo, więc rękawy rozstawione i narzędzia do zrobienia montujemy osobno i dopasowujemy w razie potrzeby w przypadku zerwania narzędzia,

ta rzecz ciągnęła się latami i pewnego dnia dwa lata temu ją zamontowaliśmy, grabie obok niej są tej samej marki wolf Tools

to narzędzie dołączyłoby do tych kilku niezwykłych narzędzi http://www.amoons.be/botarosa/botarosa/ ... lence2.htm
http://avrilindustrie.moonfruit.fr/#/pic-bine/3207795
http://blog.hortik.com/2013/07/31/deshe ... l-travail/
http://www.zone-outillage.fr/articles/f ... -jardinage
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113




przez oli 80 » 17/04/14, 21:22

Dobry wieczór, próbowałem poprosić o informacje od firmy Tool Wolf, ale najwyraźniej pojawił się problem z serwerem kontaktowym, więc nie mogłem wysłać e-maila.

ale hej, nie mam wrażenia, żeby temat ręcznego odchwaszczania kogokolwiek tutaj interesował, dlatego nie podchodzę już do tego tak często. forum, Chciałem nawet zrezygnować z subskrypcji

nie należy się dziwić, jeśli ludzie odejdą forumsjest to, że mają ku temu dobry powód. :x

Nie sądzę, żeby to był jakiś rodzaj krawędzi
0 x
lv13r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 30/12/04, 10:09




przez lv13r » 17/04/14, 22:00

cześć Olu 80
jeśli jest to interesujące, ale jesteś pewien, że służy do odchwaszczania tej rzeczy? bo nie bardzo rozumiem do czego i do czego ma służyć to wzmocnienie w środku i dlaczego blacha jest uformowana pod kątem :?
lionel
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113




przez oli 80 » 17/04/14, 22:40

Re, faktycznie jest to narzędzie, które miałem czas sfotografować tam, gdzie pracuję, to przedstawiciel handlowy dał je do wypróbowania, ale narzędzie zostało zaniedbane i zamontowaliśmy uchwyt zaledwie dwa lata temu, wcześniej narzędzie było Leżał przez prawie 15 lat w naszym magazynie, kiedy go montowaliśmy, był w nowym stanie

część niemalowana była egz., wysokość tego wszystkiego jest taka, że ​​w ogóle nie znamy przydatności tego narzędzia, a tym bardziej nazw tego, gdy je braliśmy, liczyło się to jako motyka lub kilof



może to być jakieś narzędzie wielofunkcyjne

w tej chwili znów jest modne te wielofunkcyjne ręczne narzędzia do odchwaszczania https://www.youtube.com/watch?v=SyMJlXfBu0I
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 17/04/14, 23:04

Nie mam wrażenia, że ​​narzędzie, które Cię interesuje, jest jeszcze produkowane (przepraszam, ale odpowiedziałem powyżej na Twoje pytanie, powtarzam, jest to narzędzie do obsypywania krawędzi trawnika, na skraju ścieżki lub podwórka) .

Narzędzia ręczne nie fascynują już wielu ludzi: producenci wolą sprzedawać maszyny z napędem silnikowym, a użytkownicy na ogół nie wyobrażają sobie, że proste narzędzia mogą świadczyć tak wiele usług.

W obronie tego ostatniego trzeba jednak przyznać, że to powszechne niezadowolenie jest przyczyną bardzo słabej ewolucji, która nie pozwala wyrazić pełnego potencjału tego typu narzędzia.

U mnie zupełnie tak nie jest i udało mi się zebrać kilka ciekawych kawałków, które uratowałem ze złomu.
Na przykład łopata automatyczna: tego typu sprzęt dał w swoim czasie szeroką gamę mniej lub bardziej operacyjnych wersji; ten wydaje się całkiem udany, z przechylaniem sterowanym bardzo prostą kamerą (ponieważ nie obracam ziemi, więc jej nie używam).

Ale klejnotem, który cenię, jest motyka z wyciągniętymi ramionami, sprzedawana przez firmę Etn. Kupujący, osiedleni w regionie Nantes (mekka ogrodnictwa na lekkiej glebie), bardziej znani ze swoich kultywatorów, które następnie produkowali.
Udało mi się go odzyskać za pomocą wszelkiego rodzaju narzędzi, które można na nim zamontować (różnego rodzaju przedpłużki, brabant, bruzdownica, pazury...; po prostu zastąpiłem drewniane uchwyty metalowymi rurkami.
W przeciwieństwie do motyk z ramionami pchającymi (słowa kluczowe: motyka kołowa), które stanowią już znaczący postęp w narzędziach ręcznych, system holowany jest cudem ergonomii: przyczepność na poziomie nerek zapewnia szeroki pas (to nogi zapewniają przyczepność największymi mięśniami ciała ), co pozwala uniknąć ograniczeń pleców, a ramiona pełnią jedynie rolę wskazówek; ponadto, gdy „ciągnik” cofa się, obrobiona część nie jest deptana.

Wykonałem także kilka prototypów grelinetu (słowa kluczowe; broadfork, U-bar*) aby uzyskać zadowalający model z czterema zębami, zrobiłem też mały model z jednym uchwytem i dwoma zębami, który jest praktyczny w przypadku drobiazgów i świetnie nadaje się do robót ziemnych w zwięzłym terenie (znacznie skuteczniej zastępuje użycie kilofa) .

Modyfikuję narzędzia w celu ich udoskonalenia, np. hak zębaty, który dzięki dodaniu krótkich i prostych zębów służy jako rozbijacz brył używany do góry nogami...

*Oprócz stron anglosaskich, zobacz niesamowite modele (oraz inne narzędzia) rosyjski, polski... słowa kluczowe: Miracle Spade, Чудо-мотыгу, ручной культиватор (kultywator ręczny), Неймана Картофелекопалка[/i](ten ostatni jak sama nazwa wskazuje służy do wyrywania ziemniaków z korzeniami).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 18/04/14, 09:10

Cóż, wyjaśnię, jak działa twoje tajemnicze narzędzie.

Uchwyt trzymany jest ukośnie; w tej pozycji podstawa narzędzia jest równoległa do podłoża (co pełni rolę prowadnicy), pionowa krawędź tnąca znajduje się od strony trawnika, a deflektor od strony podjazdu.
Szybki ruch do przodu i do tyłu zapewnia czystą linię zatrzymania części darni, a nadmiar jest odrzucany na bok w celu usunięcia.
Firma Wolf nadal oferuje rodzaj zaokrąglonej łopaty, która umożliwia cięcie w pionie, ale nie łączy jej już z cięciem poziomym.

Jak widać, dobrze zaprojektowane narzędzie, ale o bardzo specyficznym zastosowaniu...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113




przez oli 80 » 18/04/14, 11:24

Ahmed napisał:Cóż, wyjaśnię, jak działa twoje tajemnicze narzędzie.

Uchwyt trzymany jest ukośnie; w tej pozycji podstawa narzędzia jest równoległa do podłoża (co pełni rolę prowadnicy), pionowa krawędź tnąca znajduje się od strony trawnika, a deflektor od strony podjazdu.
Szybki ruch do przodu i do tyłu zapewnia czystą linię zatrzymania części darni, a nadmiar jest odrzucany na bok w celu usunięcia.
Firma Wolf nadal oferuje rodzaj zaokrąglonej łopaty, która umożliwia cięcie w pionie, ale nie łączy jej już z cięciem poziomym.

Jak widać, dobrze zaprojektowane narzędzie, ale o bardzo specyficznym zastosowaniu...


Witam, więc jest to rodzaj obrzynarki, wczoraj pytałem o informacje na temat tego narzędzia w firmie Wolf,
obecne sukienki graniczne wyglądają jak zaokrąglone piki,
są wszystkie marki, ale hej, myślę, że Wolf chciał stworzyć mniej męczące narzędzie

model o którym mówisz wygląda tak
http://www.bricorama.fr/massifs-rocaill ... _r630.html
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 18/04/14, 13:26

Tak, to jest dokładnie to.

Co sądzisz o narzędziach z linków, które podałem?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 132