Produkcja szklarni ogrodniczej

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Produkcja szklarni ogrodniczej




przez bleusideral » 03/05/12, 09:29

Halo

Projektuję szklarnię tunelową o szerokości 6m i długości 10m

Miałem duży problem ze znalezieniem info w necie do montażu, bo dostałem to hurtem.Mało planów istnieje więc zaradny montaż.

Czy są wśród Was amatorzy, którzy je wykonali, bo natłok detali przeszkadza w montażu. poniżej link, na którym już pisałem na innym forum ten temat

http://www.aujardin.org/plan-constructi ... 52291.html

Obraz
2 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 03/05/12, 12:11

Witam, proste i niedrogie rozwiązanie:

Rura o średnicy 60 mm na długości około 12 m wyginasz ją ręcznie na płasko.

między każdym gospodarstwem, wiążesz drutem.

zakopujesz plandekę dwa razy, tak:
Obraz
raz w zwrocie plandeki pozwala na rozciągnięcie a drugi na zakrycie (nie za dużo)

a na końcach powrót plandeki z zewnątrz do wewnątrz w celu naciągnięcia plandeki, umocujesz grudką ziemi w plandece naciągniętej sznurkiem.

unikaj kluczy, to bałagan.
w zależności od długości nie trzeba zakładać boków.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 03/05/12, 13:48

Aby zacumować folie na szczytach, należy zrobić klapę: plandekę należy zaplanować wymiarem co najmniej 60 do 80 cm większym niż szczyt, złożyć tak, aby mieć margines 20 do 30 cm, przełożyć ją przez ramę [od przód do tyłu] i zawiń drugą stronę tuby, tworząc w ten sposób coś w rodzaju lamówki; w tym rąbku przełóż mocny sznur; po przymocowaniu plandeki do podłoża linka musi być mocno naciągnięta pomiędzy 2 punktami mocowania na podłożu...

Aby przymocować plastik do drzwi i ościeżnic, najlepszym rozwiązaniem są klipsy; W home made lepiej jest użyć rur typu socarex niż pcv, jest sztywniejsza; jednak powinno ci być łatwo pozyskiwać stal od dostawców w regionie Cavaillon.

Na zdjęciu twojej szklarni równoległe żelazne druty są ułożone w regularnych odstępach: to pomyłka. Konieczne jest stopniowe odstępy od kalenicy do krawędzi, aby uniknąć kieszeni wodnych.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 03/05/12, 23:37

Założyłem profesjonalną, ale używaną szklarnię, majstrując przy tym
2 wskazówki, zrobię dla Was zdjęcia jutro w ciągu dnia. Folia z tworzywa sztucznego
Ma już 2 lub 3 lata, więc pozostały mu jeszcze 2 lata średniej długości życia.
Jeśli chodzi o rury ocynkowane, istnieje sposób na ich samodzielne wygięcie. Co do reszty, przy minimum narzędzi jest
można zrobić coś funkcjonalnego.
Kupiłem go gotowego w częściach zamiennych bo mój kuzyn
zaoferował mi to po kosztach własnych. dzięki, kuzynie 8) . Nie ma jak zrobić
tańsze

Przejście folii z tworzywa sztucznego anty UV nie jest podane.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4




przez bleusideral » 04/05/12, 10:10

witam i dziekuje za odpowiedzi i rady.

przede wszystkim jest to szklarnia recyklingowa, która pierwotnie miała 8 m szerokości, przeginając się między dwoma drzewami, aby zmniejszyć się do 6 m, nie ma wyboru.
mimo wszystko bardzo trudno jest przerobić idealną i identyczną krzywą dla wszystkich łuków, które w rzeczywistości są zagnieżdżonymi półłukami.
gdybym miał to zrobić jeszcze raz, wyprostowałbym krawędzie (boki szklarni). ale hej, największe szczeliny musiałem nadrobić małymi przekładkami pcv, na które nałożone są druty napinające.
Ahmed: przewody (zdjęcie jest trochę mylące, bo w międzyczasie przesunąłem przewody) są ułożone następująco: od góry w kierunku opadu: co 15cm, potem co 20, 30 cm co pozwala uniknąć ewentualnych kieszeni wodnych, ale ja wczoraj rozłożyłem i naciągnąłem plandeki, jest idealnie, ale ciężko było to zrobić samemu, bo koledzy pracowali, a ja musiałem iść do przodu przez dziwną pogodę
nitki łączące końce nad krawędziami arkuszy przyjdą dzisiaj.
podmuch wiatru zeszłej nocy udowodnił mi jednak, że całość nie ruszyła się ani o cal!
w przypadku klinowania i napinania plandeki postępowałem zgodnie ze wskazówkami wykopu: ziemia, do której dołożyłem betonowe pręty ogrodzenia (2m długości i 40 kg każda!)
fałdy końców plandeki są zrobione od dołu, trzymane na drutach, w następnej kolejności przyjdą klipsy, bo mam poprzeczki do mocowania na górze warstwami składanych kawałków plandeki, żeby nie uszkodzić plandeki.

Dziś do tego wracam, bo pogoda w weekend grozi deszczem. i zamieszczać zdjęcia.

Musiałem przelutować mocowania bo poprzeczki były modyfikowane, trudne bo rurka była za cienka, spawanie małym inwerterem i prętami ze stali nierdzewnej 1mm, na wierzchu dobra warstwa szarego antykorozyjnego. ponieważ po rozebraniu i zespawaniu galwy sprowadza się to do żelaza, które rdzewieje.

voila voila!

pozostaje teraz delikatna kwestia wentylacji, tutaj utknąłem, ponieważ nie wiem jeszcze, jak postępować
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 04/05/12, 10:25

Obraz

Obraz
Pojemniki na wodę zapobiegają zamarzaniu szklarni, gdy jest
przy temperaturze do -2°C na zewnątrz. Mała kuchenka na benzynę pozwala się oprzeć
do -5°C. Poniżej jest przejebane. Ale problem jest
badania. Dam ci znać, kiedy to się zmaterializuje.

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Wymiary krokwi to 40 mm X 40 mm z surowego świerku. Fakt składa się z 2 krokwi, które zostały nawiercone za pomocą a
średnica otwornicy 63 mm, rury mają 65 mm. Jeśli potrzeba więcej szczegółów...
Ostatnio edytowane przez Lapin 04 / 05 / 12, 10: 53, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 04/05/12, 10:27

Nie masz już wyboru, pomocniku.

jak długi jest tunel?
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 04/05/12, 10:37

6 metrów długości i +- 5.7 szerokości, ale mogłem się odsunąć
6 m.
wysokość 2.9m
Rozstaw łuków powinien mieć
być 2m ale jak mam za dużo to zmniejszyłem rozstaw do +- 1.5m.
Powinien wytrzymać śnieg.

Jeden z wąsów do zakotwiczenia łuków szklarni.

Obraz

Nie masz już wyboru, pomocniku.

Nie do końca zrozumiałem pytanie. :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4




przez bleusideral » 04/05/12, 12:17

Królik: twój montaż jest sprytny, świetny obrót! , co daje mi informacje o moich nawiewach, chociaż chciałbym wiedzieć, jak go otwierasz, czy jest montowany na zawiasach? masz jakieś zdjęcia z otwarcia?

co do drzwi to twoj pomysl myslalem tez o zrobieniu bocznego slidera bo mam drzwi z aluminiowa ramka i szyba bezpieczna 5 lub 6mm

na problemy z bardzo niską temperaturą, być może gęstą ściółką lub odchodami zwierzęcymi, które wydzielają trochę ciepła?
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 04/05/12, 12:52

Słuszna uwaga, wąsy, rzeczywiście. Kształt szklarni sprawia, że ​​przypomina ona trochę połowę skrzydła samolotu, a strona, z której wieje wiatr, unosi się! Wiele szklarni zostało przewróconych, łuki skręcone przez boczny wiatr, bardzo silny...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 212