C w powietrzu: ogółem naoliwione kamyki i galette

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

C w powietrzu: ogółem naoliwione kamyki i galette




przez Christophe » 06/03/07, 14:43

Wideo C in the Air z 22 lutego o zyskach tankowców i próbie Eriki jest dostępne online.

Bardzo pouczające : Mrgreen:

https://www.econologie.info/?2007/03/06/ ... de-l-erika

Edycja: wideo na youtube http://www.youtube.com/watch?v=lqMGi9X0_IU
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 05 / 11, 14: 40, 1 edytowany raz.
0 x
the-bazgracz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 21/04/07, 10:54




przez the-bazgracz » 21/04/07, 12:15

Cześć,


W moim pierwszym poście mogę tylko dołączyć do rzeszy ludzi, a zwłaszcza nie mniej pomijalnej Matki Natury, która cierpi, nie będąc w stanie obronić się przed atakami, które są na nią narzucane tylko przez mężczyzn.
Obrażony, tak, bez wątpienia, jak wielu moich współczesnych na tym małym miejscu, które jest przeznaczone dla ekologii przez duże E.
Nie jestem członkiem jakichś stowarzyszeń na rzecz obrony kangurów ani innych ruchów ekologicznych, ponieważ uważam, że dostatecznie rzucam wyzwanie rzeczywistości naszego środowiska, które z dnia na dzień pogarsza się, aby spróbować dostosować się do podstaw tego - to. Oprócz tego musisz wiedzieć więcej na ten temat.
Tu i ówdzie słucham mniej lub bardziej żywej wymiany zdań na temat tego, co nasz świat będzie musiał zrobić po nas! Łatwo byłoby mi powiedzieć, jak wiele osób,
"Po mnie powódź!"
Ale od razu zostałbym obdarzony tym zasłużonym kwalifikatorem, samolubnym. I nie bez powodu.
Jednak to, co mnie demoralizuje, to swoboda w obliczu odpowiedzialności każdego aktora w naszym społeczeństwie. Na pierwszym planie postawić zyski, a nie dobrobyt jednostek tworzących tę cywilizację.
Należy kwestionować naszą własną postawę.
Fakt ulegania „nakazom” dużych grup finansowych do podjęcia kilku działań w takiej czy innej firmie, sprzyja temu stanowi rzeczy. Jedna rzecz byłaby jednak dość karalna dla tych dużych koncernów naftowych, a mianowicie zaprzestanie kupowania benzyny lub oleju napędowego, zatrzymanie się na co najwyżej dzień lub dwa, a tym samym powstrzymanie się od zatrzymywania się na stacjach paliw. Potem nastąpił bojkot działań tych dużych grup, zarówno finansowych, jak i innych filii naftowych.
Czy wiesz, co wtedy straciłyby te firmy?
Przynajmniej wartość obrażeń Eriki.
Osobiście mogę jechać bez samochodu na dzień, dwa, trzy, a nawet miesiąc. Potrafię nawet pogłaskać nos na te wielkie zaręczyny przez kilka dni z rzędu.
Uwielbiam motocykle, jestem freebikerem i mogę się bez niego obejść bez choroby. Dlaczego więc nie 45 milionów kierowców i kierowców razem na tej samej akcji!
Wiem, że możemy marzyć! Czy utopia nie jest możliwa w terapii?
Jak wspomniałem wcześniej, nie jestem częścią żadnego konkretnego ruchu. To tylko wyobrażenie o moim biednym mózgu i myślę, że jeśli mój odkrył taką możliwą możliwość, inni prawdopodobnie też tak myśleli. Oprócz tego musisz wiedzieć więcej na ten temat.
Ale czy nie jesteśmy dożywotnimi dzierżawcami tego, co zostawiły nam poprzednie pokolenia?
Nie jestem też wyznawcą kilku mniej lub bardziej oświeconych religii. To, co mnie najbardziej łączy, to możliwość spokojnego odwiedzenia strony. Zaskocz mnie moją otwartością na cuda, którym zagraża ludzka głupota. Oprócz tego musisz wiedzieć więcej na ten temat.
Kiedy podróżuję w górach, nad morzem, a nawet w głębi regionu i widzę bzdury rzucane na dno doliny, sam się wygłupiam. Zanim mam tylko jedno słowo w ustach, jest to:
« Cholera, jak pięknie! »
Ale cholera, musi pozostać piękna. Nie!
To właśnie mógłbym powiedzieć w tych kilku wierszach. Oczywiście nie mogę za dużo marzyć, bo zbyt wielu idiotów wciąż stoi na czele naszego społeczeństwa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 21/04/07, 16:18

le-griffonneur napisał: Jedna rzecz byłaby jednak dość karalna dla tych dużych koncernów naftowych, a mianowicie zaprzestanie kupowania benzyny lub oleju napędowego, zatrzymanie się na co najwyżej dzień lub dwa, a tym samym powstrzymanie się od zatrzymywania się na stacjach paliw. Potem nastąpił bojkot działań tych dużych grup, zarówno finansowych, jak i innych filii naftowych.
Czy wiesz, co wtedy straciłyby te firmy?
Przynajmniej wartość obrażeń Eriki.


Cześć

polub mnie, dołącz do „twardzieli”, wlej trochę oczyszczonego oleju i wody do swojej skrzynki i idź do kumpla, przetnij wodomierz itp.

nie kupuj więcej, odzyskaj, a zobaczysz, jak tylko mocno dokręcimy, system sam się zawali : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

@

PS / minęło 20 lat, odkąd kupiłem więcej oleju napędowego, z wyjątkiem czyszczenia części w warsztacie.
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
the-bazgracz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 21/04/07, 10:54




przez the-bazgracz » 21/04/07, 16:56

Witam,

Bez wątpienia tak! Ale jak uruchomić mój rower z wtryskiem, którego zasada działania stała się dla mnie całkowicie nieznana, odkąd opuściłem stare pompy wtryskowe silników Perkins i stare tradycyjne zapalniki?
A potem moje osobiste kilometry, te z mojego życia, które nie są najkorzystniejsze.
Ja też jestem urodzonym protestującym. Znałem dobrze barykady. Nie te z 1789 roku, tylko te z 68 roku. :P Ale, jak często mówię, mój mózg urósł kosztem moich ramion.
Więc próbuję myśleć. I staje się coraz trudniejsze, w przeciwieństwie do tego, co wszyscy mówią.
Nie przeszkadza mi to martwić się o przyszłość, nawet jeśli po mnie może nastąpić potop.
Mój stary Ford prawdopodobnie zaakceptuje olej jako paliwo. Nagrzewnica elektryczna połączona z obiegiem wody w chłodnicy, aby z pewnością mogła się palić.
Nadal mam kilka strun do dziobu. :) Spawam praktycznie wszystkie metale, zarówno łukowe, jak i argonowe. Pochodnia też nie ma przed mną tajemnic. Dostosowanie było również doświadczeniem, takim jak automatyczna elektryczność. Powinienem się do tego przywiązać, wchodząc do klanu rebeliantów, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 23/04/07, 19:38

Kurwa przychodzi szybko, nie mamy właściwego spawacza w stowarzyszeniu; cios jest świeży : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
the-bazgracz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 21/04/07, 10:54




przez the-bazgracz » 23/04/07, 21:47

Nie mam nic przeciwko, ale nie mogę, ponieważ jestem bardzo zajęty
To powiedziawszy mimochodem, wolę wiski.
Ale jak mówi stare powiedzenie, tylko góry się nie spotykają. Dlaczego więc nie podczas spacerów po naszym sześcioboku
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 03/05/11, 14:40

0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 77