Covid-19: „długoterminowe” trwałe efekty

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Covid-19: „długoterminowe” trwałe efekty

przez Christophe » 25/06/20, 17:28

Kolejny nowy temat Covid, ale myślę, że to ważne: efekty resztkowe (trwałe ???) osób, które zachorowały ...


Koronawirus: niekończące się objawy u niektórych pacjentów, kilka miesięcy później

Dla niektórych pacjentów Covid-19 jest chorobą, której nie widzą. Mnożą się świadkowie osób, dla których Covid-19 nie musiał być hospitalizowany. Ale kilka miesięcy po pierwszych objawach ci pacjenci nadal nie pozbywają się skutków choroby.

Ich historie można znaleźć na przykład w sieciach społecznościowych, na Twitterze. Są one oznaczone przez # afterJ20, # afterJ90 lub #covidlong. I wszyscy mają jedną wspólną cechę, po kilku miesiącach nadal doświadczają objawów SARS-Cov2 do tego stopnia, że ​​nadal muszą wieść życie w zwolnionym tempie. „Od końca lutego bóle w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu, okresy poprawy, a potem nawrót choroby. Mam 21 lat i w czasie, gdy wszyscy w moim wieku wracają do sportu, zastanawiam się, czy mógłbym pewnego dnia zrób to jeszcze raz ”, opublikował Polo McCaffrey na Twitterze.

Dla innego abonenta sieci Twittera osiągniętego przez 96 dni jest to również kambuza: „Na D96 moimi głównymi objawami są bóle w klatce piersiowej, jakby okolica mostka / splotu była stale zatkana / zaogniona. Kto się rozpoznaje. w tym opisie i jakoś dałeś radę? ”- pyta, szukając pomocy. To samo dotyczy tej drugiej osoby, Lily, która mówi do innych pacjentów: „Czy miałeś uczucie ściśniętego i zwężonego gardła do tego stopnia, że ​​miałeś fobię przed uduszeniem się, złym jedzeniem i dyskomfortem po posiłku? gorączka po 3 miesiącach? ”- napisała.

Duszność, intensywne zmęczenie, utrata smaku, ucisk w klatce piersiowej ...
Trwałe objawy są różne, ale wszyscy ci długowieczni pacjenci Covid-19 cierpią i zastanawiają się, zwłaszcza kiedy to się skończy. W wieku 37 lat Anne-Sophie Spiette z Stoumon była w tej niepewności. Został zanieczyszczony Covid-19. Kilka razy poszła na pogotowie, ponieważ miała bardzo zadyszkę, miała silny ból w klatce piersiowej. Jednak nigdy nie była hospitalizowana.

Co prawda 10% jego płuc było dotkniętych Covid-19, ale niekoniecznie wymagało to hospitalizacji. Po dwóch tygodniach objawy „grypy” ustąpiły, ale było daleko od zakończenia: „Pozostałe objawy utrzymywały się wraz z wzlotami i upadkami. Po trzech lub czterech tygodniach wydawało się, że to już koniec, ale 5 dni później zaczęło się ponownie. Szczególnie w płucach. Dzisiaj nadal mam bardzo krótki oddech, bóle w klatce piersiowej, problemy z jelitami, duże spadki ciśnienia krwi i zmęczenie. Muszę dużo spać, nie Nie wiem już, jak wiele zrobić. Mam problemy z wchodzeniem po schodach, rozmową przez telefon. W życiu codziennym nie umiem dobrze sobie radzić. Miałem 37 lat. Wcześniej byłem zdrowy ”. - podsumowuje, opisując swoje codzienne życie.

Anne-Sophie Spiette chciałaby wrócić do pracy, której nadal nie jest w stanie zrobić. Pozostaje optymistką, ale przyznaje, że przeżywam chwile zwątpienia: „Jestem wielką optymistką, ale zaczynam rozpaczać. Na grupach na Facebooku widzę pacjentów, którzy mają 140 dni. Mam dopiero 90 lat. boi się przyszłości ”- wyjaśnia.

Nie wszyscy z tych długoterminowych pacjentów z Covid-19 mają takie same objawy. Najczęstsze to duszność, silne zmęczenie, utrata smaku lub ucisk w klatce piersiowej. Dziś ci pacjenci mają nadzieję, że medycyna zainteresuje się ich przypadkami. „Zawód lekarza powinien zacząć myśleć o długoterminowych pacjentach z Covid, którzy nie byli hospitalizowani, ponieważ priorytetem były poważne przypadki. Ale tutaj wszyscy będziemy w depresji. Inni nie. koniecznie te same objawy, co ja, ale dla każdego jest to trudne.

W tych przypadkach wydaje się, że w medycynie brakuje. Niektórzy pacjenci twierdzą, że zastanawiają się, czy są traktowani poważnie. W przypadku grypy, która nie ma już gorączki, nie jest zaraźliwa, często oznacza to dla lekarza, że ​​jego pacjent jest wyleczony. Nie musi to jednak oznaczać, że pacjent odzyskał formę przed chorobą. Zanim pacjent w pełni wyzdrowieje, może minąć mniej więcej długi okres rekonwalescencji. Dla długoterminowych pacjentów z Covid-19 jest to ten sam mechanizm. Długość rekonwalescencji jest różna. Stan formy również.

5-10% pacjentów z Covid-19 ma objawy długoterminowe
Najpierw musimy rozróżnić osoby, u których rozwinęła się ciężka postać Covid-19, a które, na przykład, były intubowane na oddziale intensywnej terapii. „W ich przypadku bolesne objawy rekonwalescencji są normalne przez długi czas” - wyjaśnia Charlotte Martin, specjalista chorób zakaźnych w CHU Saint-Pierre w Brukseli. „Są też ludzie, którzy mieli bardziej umiarkowany Covid, hospitalizowani lub nie, bez powagi i którzy po ostrej fazie, gorączce itp. Zasadniczo utrzymują nienormalną męczliwość, nieprawidłową duszność przy najmniejszym wysiłku, wielcy sportowcy którzy nie mogą już kontynuować uprawiania sportu, nawet w mniejszym stopniu, ból w klatce piersiowej. To są objawy, które najczęściej słyszymy ”- kontynuuje Charlotte Martin

Według specjalisty od chorób zakaźnych w CHU Saint-Pierre, u 5 do 10 pacjentów, u których wystąpiły objawy Covid-19, objawy trwają długo, czasem nawet przez kilka miesięcy.

Inne choroby wirusowe mają również długotrwałe skutki
Covid 19 nie jest wyjątkiem. „To nie pierwsza choroba zakaźna, która wywołuje takie objawy” - wyjaśnia Charlotte Martin. „Mamy wiele przykładów. Jeśli chodzi o wirusy, mononukleoza może dawać objawy utrzymujące się przez kilka miesięcy. Denga, chikungunya to tropikalne wirusy, które mogą również powodować nietypowe zmęczenie, bóle stawów i dziwne bóle przez kilka miesiące ”- kontynuuje.

Czy pacjenci „Covid” powinni się martwić?
„Nie mamy jeszcze perspektywy czasu, aby wiedzieć, czy 100% z tych osób w pełni wyzdrowieje. Ważne jest, aby móc zidentyfikować te osoby, aby upewnić się, że nie komplikują one swojego Covid. ”, wyjaśnia Charlotte Martin. Opiera się więc na doświadczeniu mononukleozy lub chikungunya: „Wiemy, że są to osoby, które odetchną z pomocą multidyscyplinarnej opieki, w której połączymy aktywność fizyczną, porady żywieniowe itp. Do wsparcia tych osób może być potrzebny personel medyczny ”- wyjaśnia.

Specjalista chorób zakaźnych zapewnia również w jednym punkcie: ryzyko zakażenia. U osób, u których rozwinie się długotrwały Covid-19, jest mało prawdopodobne, aby pozostały zaraźliwe. Z pewnością podczas wykonywania testu PCR pozostają ślady wirusa, ale nie należy się martwić, zdaniem specjalisty chorób zakaźnych: „Te testy wykorzystują biologię molekularną. Nie wykrywamy żywego wirusa. Wykrywamy jego materiał genetyczny. . Wiemy, że może pozostawać w drogach oddechowych przez wiele tygodni, co niekoniecznie oznacza, że ​​jesteśmy zaraźliwi i że wirus jest nadal żywy i może zostać przeniesiony na kogoś innego ”- zapewnia Charlotte Martin. Trzy miesiące później, według specjalisty chorób zakaźnych, ryzyko zarażenia byłoby zatem prawie zerowe.


https://www.rtbf.be/info/societe/detail ... ours-apres
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Covid-19: „długoterminowe” trwałe efekty

przez ENERC » 25/06/20, 19:30

Są ludzie, którzy mieli Covid-19 w niepoważnej wersji, którym powiedziano, że „nigdy więcej nie będziesz w stanie nurkować”. Temat krąży w sieciach lekarzy.
Wirus nieodwracalnie uszkadza płuca i wydaje się zwiększać ryzyko podczas nurkowania.
W każdym razie, jeśli masz wątpliwości: jeśli miałeś kowboja, nie nurkuj z butelką, dopóki nie dowiemy się o nim więcej.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Covid-19: „długoterminowe” trwałe efekty

przez Christophe » 25/06/20, 21:58

Mam bzika na punkcie nurkowania, jestem paralotnią !!!

Aby mieć taką samą różnicę ciśnień jak na głębokości 5 m ... trzeba się wspinać ... er na 10 000 m !! Jest miejsce! : Mrgreen:

Z drugiej strony miałem już problemy z zatokami, które spadały zbyt szybko (2000 m delty w 10-15 minut) ...

Żartuję na bok, jeśli tak mówisz (źródłem może być?) bezobjawowe formy uszkadzają płuca, ten brud z Covid19 nadal będzie miał dla nas wiele złych niespodzianek ... możemy słusznie zastanawiać się, czy nie będzie to ludobójcza broń w dłuższej perspektywie ... :zaszokować:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Covid-19: „długoterminowe” trwałe efekty

przez Christophe » 26/06/20, 02:04

Złe wieści na dziś nie wystarczyły, oto drugi:

Nowy koronawirus może wywołać cukrzycę

Istnieje coraz więcej dowodów z badań laboratoryjnych lub od osób z Covid-19, że wirus atakuje komórki produkujące insulinę. Nowy koronawirus może wywołać cukrzycę.


https://www.courrierinternational.com/a ... le-diabete

można słusznie zastanawiać się, czy w dłuższej perspektywie nie jest to broń ludobójcza ... bis ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Covid-19: „długoterminowe” trwałe efekty

przez Christophe » 08/12/20, 12:25

PIMS:

Coraz więcej dzieci cierpi na choroby zakaźne w wyniku Covid

Ten zespół ma wiele podobieństw do choroby Kawasaki, więc jest traktowany tak samo i jest doskonale uleczalny.

Więcej ludzi - a tym samym więcej dzieci - zostało zarażonych Sars-Cov-2 podczas drugiej fali epidemii. Ten wzrost nie jest zatem nieprawidłowy, ale ujawnia ten rzadki zespół, który przeszedł niezauważony podczas pierwszej fali.

W ten sposób UZ Brussel wskazuje, że obecnie przyjmuje prawie jedno dziecko dotknięte tą chorobą zakaźną dziennie. „W pierwszej fali nie wiedzieliśmy, że istnieje”, wyjaśnia Gerlant Van Berlaer, lekarz medycyny ratunkowej i pediatra w UZ Brussel. „Wtedy mogliśmy przeoczyć niektóre przypadki, które były diagnozowane inaczej. Ale teraz każdy pediatra wie”.

Rozpoznawalne objawy to gorączka, wymioty, biegunka, obrzęk dłoni i stóp, wysypka, drętwienie, splątanie, a nawet duszność, jeśli dotyczy serca. PIMS powoduje również stany zapalne w różnych układach, w wyniku czego dzieci ponownie chorują po kilku tygodniach zakażenia koronawirusem.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Covid-19: „długoterminowe” trwałe efekty

przez Janic » 08/12/20, 14:36

nie glop! :płakać:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 69