Hiroszima, Nagasaki 70 lata później. Uplifting!

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Hiroszima, Nagasaki 70 lata później. Uplifting!




przez GuyGadebois » 11/11/19, 20:49

Gdyby nie było Rikanów...

Trudno mi zrozumieć, dlaczego niektórzy Amerykanie nie zostali osądzeni za zbrodnie przeciwko ludzkości.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Hiroszima, Nagasaki 70 lat później. Podnoszący na duchu!




przez Janic » 12/11/19, 13:03

dziś wieczorem na fr2 "apocalypse: war of the worlds" odcinek 4;5;6
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Hiroszima, Nagasaki 70 lat później. Podnoszący na duchu!




przez Christophe » 12/11/19, 13:32

GuyGadebois napisał:Trudno mi zrozumieć, dlaczego niektórzy Amerykanie nie zostali osądzeni za zbrodnie przeciwko ludzkości.


No bo wygrali! Jakie pytanie!! :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Jeśli mi nie wierzysz, zadaj sobie pytanie, czy np Procesy norymberskie miałyby miejsce w przypadku zwycięstwa nazistów? : Chichot:

Księgi historii piszą zwycięzcy! Coś, czego się nauczyłem... pod koniec nauki (nie wcześniej, do cholery...)

Francja nie jest źle (ale nie gorzej ani lepiej niż Amerykanie lub inni nasi sojusznicy) w cenzurze (przepraszam za „pominięcie” : Chichot: ) historyczne...

Temat ten jest właśnie poruszany w kinie w filmie J'acuse:

0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Hiroszima, Nagasaki 70 lat później. Podnoszący na duchu!




przez GuyGadebois » 12/11/19, 14:08

Christophe napisał:
GuyGadebois napisał:Trudno mi zrozumieć, dlaczego niektórzy Amerykanie nie zostali osądzeni za zbrodnie przeciwko ludzkości.


No bo wygrali! Jakie pytanie!! :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Wiem, że to było pytanie retoryczne.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Hiroszima, Nagasaki 70 lat później. Podnoszący na duchu!




przez Grelinette » 12/11/19, 17:14

GuyGadebois napisał:Trudno mi zrozumieć, dlaczego niektórzy Amerykanie nie zostali osądzeni za zbrodnie przeciwko ludzkości.

Również dlatego, że w czasie konfliktu wszystkie walczące strony dopuszczają się nadużyć, które można uznać za zbrodnie przeciwko ludzkości. W tym dokumencie jest również powiedziane, że Japończycy popełnili coś przeciwko Chińczykom, jak sądzę, i obawiali się, że Amerykanie przybywający zobaczyć zniszczenia ich bomby zamierzają popełnić coś na ocalałej populacji…

Kilka dni temu w telewizyjnym filmie dokumentalnym o wojnie w Algierii francuscy kombatanci (żołnierze i poborowi) wyjaśnili, że straszne okoliczności tej wojny popchnęły ich do popełnienia niewypowiedzianego, a ci, którzy się nie popełnili, dziękowali niebu za to, że się nie znaleźli w sytuacjach, w których prawdopodobnie dopuściliby się także bezgranicznych aktów okrucieństwa.
(Dowodem tej przemocy, do której większość z nas jest zdolna, jestEksperyment Milgrama).

To powiedziawszy, ci, którzy mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności, to ci, którzy wydają rozkazy, dowództwa wojskowe i polityczne… Ale najczęściej pozostają bezpieczni i wycofani w swoim kraju i zawsze mogą powiedzieć, że nie byli świadomi zbrodni w obszarach konfliktu. Nie mówiąc już o tym, jak powiedziano w filmie dokumentalnym, że decyzje, które powodują przestępstwa, są często tajne i zwykle odkrywane długo po fakcie, a osoby odpowiedzialne są wtedy stare i nie stanowią już zagrożenia.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że nadal byli naziści odpowiedzialni za zbrodnie w latach 39-45, które pozostały bezkarne. Mają już ponad 90 lat. Powstaje pytanie, czy nadal warto ich rozliczać.
1 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Hiroszima, Nagasaki 70 lat później. Podnoszący na duchu!




przez Sen-no-sen » 12/11/19, 17:17

GuyGadebois napisał:Trudno mi zrozumieć, dlaczego niektórzy Amerykanie nie zostali osądzeni za zbrodnie przeciwko ludzkości.


Jak powiedział Christophe, historię piszą zwycięzcy(1), użycie bomb za pomocą dwóch różnych technologii (pistolet rewolwerowy dla Hiroszimy i brzoskwiniowe serce dla Nagasaki) określiły wpływ na populacje na dużą skalę/świnki morskie.
Co więcej, użycie broni nuklearnej zaznaczyło wyraźny rozłam we współczesnej historii, arsenały tego rodzaju uniemożliwiają konflikt światowy, potwierdzając 75 lat względnego pokoju na świecie.
Dla wielu decydentów (głównie amerykańskich) użycie „Bomby” było złem koniecznym(2).



(1) Armia francuska podczas kolonizacji Algierii stosowała proces dym(przodek komory gazowej…) przeciwko ludności Afryki Północnej (Dym Dahry 18 czerwca 1845)https://fr.wikipedia.org/wiki/Enfumades_d%27Alg%C3%A9rie, ówczesna armia francuska nie miała wiele do pozazdroszczenia SS i masowych mordów Oradour sur Glane.

(2) Konflikty podlegają zasadom mechaniki statystycznej, wzrost możliwości technologicznych prowadzi więc do wzrostu liczby zgonów zbliżonych do kwadratu, prawie 17 milionów dla I wojny światowej i 1 milionów dla II wojny światowej.Jest bardzo prawdopodobne, że III wojna światowa miałaby zabił 68 milionów ludzi Arsenały nuklearne przez politykę MAD (wzajemnie gwarantowane zniszczenie) pozwoliły na stagnację sytuacji na etapie zbliżonym do XIX wieku, ograniczając konflikty na poziomie regionalnym lub międzyregionalnym.
1 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Hiroszima, Nagasaki 70 lat później. Podnoszący na duchu!




przez GuyGadebois » 12/11/19, 18:08

Grelinette napisał:Niedawno dowiedzieliśmy się, że nadal byli naziści odpowiedzialni za zbrodnie w latach 39-45, które pozostały bezkarne. Mają już ponad 90 lat. Powstaje pytanie, czy nadal warto ich rozliczać.

Von Braun nigdy nie został ukarany, ale został poddany recyklingowi przez USA z dużą liczbą niemieckich naukowców i lekarzy (1), CIA zatrudniła ponad 1000 nazistowskich dyrektorów w ich antykomunistycznej walce (2), a niektóre amerykańskie firmy kontynuowały interesy z Niemcami do 1943 przez Szwajcarię (3).

1: https://webcache.googleusercontent.com/ ... irefox-b-d

2: https://www.lefigaro.fr/international/2 ... spions.php
https://www.lci.fr/international/etats- ... 59393.html

3: https://www.lecanardrépublicain.net/spip.php?article726
Ostatnio edytowane przez GuyGadebois 12 / 11 / 19, 18: 12, 1 edytowany raz.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Hiroszima, Nagasaki 70 lat później. Podnoszący na duchu!




przez Ahmed » 12/11/19, 18:11

Dym został następnie udoskonalony podczas wojny algierskiej: po ataku na Palestro „rebelianci” schronili się w jaskini i według opowiadającego mi o tym świadka* chloropikryna (prawdopodobnie) została wydmuchana za pomocą jakiegoś rodzaju dmuchacz. Następnego dnia ci, którzy nie zginęli i poddali się, zostali dobici nożami przez komandosów piechoty morskiej...

* Mój świadek jest wiarygodny, był obecny pierwszego dnia i zrelacjonowano mu wydarzenia drugiego dnia. Nie mogłem jednak zweryfikować faktów, ponieważ dzisiaj nikt oficjalnie się tym nie chwali i możliwe, że doszło do pomyłki z podobnymi faktami.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Hiroszima, Nagasaki 70 lat później. Podnoszący na duchu!




przez GuyGadebois » 12/11/19, 18:23

Sen-no-sen napisał:
GuyGadebois napisał:Dla wielu decydentów (głównie amerykańskich) użycie „La Bombe” było złem koniecznym.
.

To wyjaśnienie już wtedy nie obowiązywało, a odtajnione dokumenty dowodziły, że Japonia jest bezkrwawa i gotowa do kapitulacji pod warunkiem pozostawienia cesarza na tronie. Zniszczenie Hiroszimy i Nagasaki (a także 66 japońskich miast) dotknęło głównie (dobrowolnie) wyłącznie cywilów. To jest absolutnie potworne.
Eisenhowera (wspomnienia):
"...Sekretarz Wojny Stimson, przechodząc przez kwaterę główną w Niemczech, poinformował mnie o przygotowaniach do zrzucenia bomby atomowej na Japonię. Byłem wśród tych, którzy uważali, że istnieje wiele powodów przekonujących do zadawania pytań o sensowność takiego czynu. Ale sekretarz […] zdawał się czekać na energiczne przyzwolenie. Kiedy wyliczał mi listę istotnych argumentów, czułem się coraz bardziej przygnębiony i tak dałem mu do zrozumienia moje poważne przeczucia: po pierwsze, że jestem przekonany, że Japonia został już pokonany i że zrzucenie bomby było zupełnie bezużyteczne, z drugiej strony uważałem, że nasz kraj powinien unikać szokowania opinii światowej użyciem broni, której użycie nie jest już moim zdaniem konieczne do ratowania życia Amerykanów. pewien, że Japonia w tym kluczowym momencie szukała drogi kapitulacji przy minimalnych stratach. front”.
https://blogs.mediapart.fr/yves-lenoir/ ... politicien
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Hiroszima, Nagasaki 70 lat później. Podnoszący na duchu!




przez Sen-no-sen » 12/11/19, 19:03

GuyGadebois napisał:To wyjaśnienie już wtedy nie obowiązywało, a odtajnione dokumenty dowodziły, że Japonia jest bezkrwawa i gotowa do kapitulacji pod warunkiem pozostawienia cesarza na tronie. Zniszczenie Hiroszimy i Nagasaki (a także 66 japońskich miast) dotknęło głównie (dobrowolnie) wyłącznie cywilów. To jest absolutnie potworne.


Tak, jasne jest, że konwencjonalne bombardowania pochłonęły tyle samo ofiar (bombardowanie Tokio około 100 000 ofiar).
Jednak użycie bomby atomowej miało przede wszystkim ostrzec świat (a zwłaszcza Rosjan!) przed amerykańską potęgą militarną i zmianą paradygmatu. ekobójczy człowieka*, ponieważ od tego okresu międzynarodowa wymiana gospodarcza znacznie się zintensyfikowała, umożliwiając rozwój nowego modelu nasycenia poprzez anglo-amerykański kapitalizm i autorytarne republiki socjalistyczne.


*Nie ma tego w żadnym podręczniku do historii, ale III wojna światowa rzeczywiście miała miejsce, była to wojna nowego rodzaju, stąd brak podręczników szkolnych:to była wojna z biosferą. W szczególności poprzez atmosferyczne, wodne, przestrzenne i podziemne użycie prawie 2000 strzałów nuklearnych i termojądrowych przeciwko naszej planecie, zapewniając handel o dużej intensywności i umożliwiając sztuczizację świata.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108