Nowy EgyptAir katastrofie: jak daleko się szantażować?

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Nowy EgyptAir katastrofie: jak daleko się szantażować?




przez Obamot » 20/05/16, 16:33

Aktualny od nadejścia nowego amerykańskiego paradygmatu „wojny z terroryzmem”.

Czy katastrofy inicjowane z powodów ideologicznych staną się powszechne i będą się mnożyć?

Nowa katastrofa lotnicza w Egipcie
lot Paryż-Kair, rozbił się na morzu z pasażerami 66 na pokładzie.

Główne awarie cywilne i lotnicze z 2011 (początek Tzw „Arabska wiosna”) z powodu konfliktu lub podejrzeń:
(w perspektywie niektórych ataków)

8 marca 2014: Boeing 777-200ER na pokładzie Malaysia Airlines Flight 370 z Kuala Lumpur do Pekinu zniknął z ekranów radarów godzinę po starcie z 227 pasażerami i 12 członkami załogi. Do dziś nie odnaleziono samolotu, który prawdopodobnie rozbił się w wodach południowego Oceanu Indyjskiego, co daje upust wszelkim plotkom. [Podejrzany]

[24 maja 2014: Flaga Belgii Belgia. Strzelanina w belgijskim Muzeum Żydowskim w Brukseli, przypisywana francuskiemu bojownikowi islamistycznemu, powodująca śmierć 4 osób]

17 Lipiec 2014: Boeing 777-200, obsługujący lot 17 Malaysia Airlines między Amsterdamem a Kuala Lumpur, rozbił się na Ukrainie, w pobliżu miasta Czachtarsk w samozwańczej Republice Donieckiej z ludźmi 298 na pokładzie. Śledczy stwierdzili, że samolot został zestrzelony przez rakietę ziemia-powietrze Buk SA17 wystrzeloną przez prorosyjczyków, potwierdzoną przez administrację USA i urzędników UE.

[2 października 2014: Kanada: Strzelanina w Ottawie wycelowana w National War Memorial kończy się w parlamencie Kanady, 2 osoby nie żyją (w tym strzelec, islamista Michael Zehaf-Bibeau) i 3 są ranne].

[15 grudnia 2014: Australia: zakładnicy biorą zakładników w kawiarni w Sydney, powodując śmierć 3 osób, w tym biorącego zakładników Mana Harona Monisa, islamistycznego bojownika pochodzenia irańskiego.]

28 Grudzień 2014, zarejestrowany przez A320-200 PK-AXC obsługujący lot 8501 AirAsia rozbija się na morzu Java na 06h16L (0016Z) z 162 na pokładzie, pasażerowie 155, w tym indonezyjczycy 150 i członkowie załogi 7 , Na tym etapie nie można faworyzować żadnej hipotezy. Oficjalna hipoteza: problem masy i równowagi, ale nic nie potwierdza tego założenia. Raport końcowy podkreśla szereg przyczyn, w tym niewystarczającą konserwację. [Prawdopodobnie podejrzane]

[Od 3 do 7 stycznia 2015 r.: Nigeria: Masakra w Baga dokonana przez grupę Boko Haram, w której zginęło od 150 do ponad 2 osób.]

[W dniach 7-9 stycznia 2015 r. w 4 atakach, w tym na redakcję Charlie Hebdo i koszerny sklep spożywczy w Paryżu, zginęło 17 osób, a 21 zostało rannych, w tym 3 policjantów; 3 terrorystów zostało zabitych. Terroryści twierdzili, że są z AQAP i Państwa Islamskiego]

Marsz 24 2015, Airbus A320 zapewniający lot 9525 Germanwings, spółki zależnej linii lotniczej Lufthansa, rozbija się między Digne i Barcelonnette, w departamencie Alpes-de-Haute-Provence we Francji. W samolocie znajdowali się pasażerowie 144 i członkowie załogi 6, wszyscy zmarli 108. Drugi pilot, cierpiący na poważne zaburzenia psychiczne, rozbił samolot i pasażerów po zamknięciu się w kokpicie, kapitan na zewnątrz. Incydent ten zakwestionował międzynarodowe środki w zakresie bezpieczeństwa i ochrony lotnictwa. [Pilot samobójstwo: oficjalna teza]

[19 kwietnia 2015: Francja. Ataku uniknięto w Villejuif, patrz sprawa Sid Ahmed Ghlam, 1 śmierć.]

31 lipca 2015 r. o godzinie 1409Z (15:09L) Embraer Phenom 300 rozbił się na parkingu salonu aukcyjnego po opuszczeniu pasa startowego na lotnisku Blackbushe w południowym Londynie w Wielkiej Brytanii. Wszyscy czterej pasażerowie samolotu zginęli. Samolot należący do Salem Aviation w Jeddah (Arabia Saudyjska) jest używany przez rodzinę bin Ladena. Wśród czterech ofiar jest siostra i teściowa Osamy bin Ladena.

[26 czerwca 2015: Francja. Atak Saint-Quentin-Fallavier, 1 zabity, 2 rannych.]

[17 sierpnia 2015: Flaga Tajlandii Tajlandia. Atak w Bangkoku w dzielnicy turystycznej, co najmniej 21 zabitych]

[Atak 21 August 2015, Francja na pociąg Thalys]

W dniu 31 października 2015 r. Airbus A321 obsługujący Kogalymavia Flight 9268 obsługiwany przez rosyjską firmę czarterową z Sharm el-Sheikh w Egipcie do Sankt Petersburga w Rosji z 224 osobami na pokładzie rozpadł się w trakcie lotu po wypadku. na egipskim Synaju. Wszyscy pasażerowie zginęli.

[13 Listopad 2015, ataki w Paryżu]

W dniu 2 lutego 2016 r. Airbus A321 z 74 pasażerami i 7 członkami załogi obsługujący lot Daallo Airlines 3159 między Mogadiszu a Dżibuti doznał eksplozji w kabinie pasażerskiej 5 minut po starcie, powodując 1 śmierć i 2 obrażenia po ataku bombowym , ale samolot zdążył zawrócić i wylądować w Mogadiszu.

19 marca 2016 roku samolot Flydubai B737, lot fz981, który wystartował z Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie), rozbił się podczas lądowania na lotnisku w Rostowie nad Donem. Z 55 pasażerów i 7 członków załogi nikt nie przeżył. Mówi się, że wypadek był spowodowany błędami pilota i złymi warunkami pogodowymi, ale 2 miesiące co do dnia poprzedzają kolejną podejrzaną katastrofę.

[22 marca 2016, zamachy w Brukseli. Dwie eksplozje na międzynarodowym lotnisku w Brukseli i eksplozja na stacji metra Maalbeek, w wyniku których zginęło 35 osób, a ponad 300 zostało rannych.]

19 maja 2016 r. Airbus A320 obsługujący lot EgyptAir Flight 804 z Paryża do Kairu rozbił się u wybrzeży greckiej wyspy Karpathos z 66 osobami na pokładzie. [Prawdopodobnie podejrzane ze względu na lot i lotnisko docelowe]


Zobacz przerażającą listę ataków na całym świecie: https://fr.wikipedia.org/wiki/Liste_d'attentats_meurtriers#2010
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: EgyptAir katastrofie: jak daleko się szantażować?




przez Christophe » 20/05/16, 18:13

Uh nie mamy jeszcze pewności, że jest to atak na katastrofę EgyptAir (nawet jeśli istnieją pewne wskazówki, które idą w tym kierunku ...)
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: EgyptAir katastrofie: jak daleko się szantażować?




przez Christophe » 20/05/16, 22:26

0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: EgyptAir katastrofie: jak daleko się szantażować?




przez Obamot » 20/05/16, 22:45

O ile zmodyfikowałeś treść mojego pierwszego postu (wbrew mojej woli, v/moja odmowa przez MP). Uważam, że ten już nie jest mój.

Nie wymaga uczestnictwa, nawet mniej „udzielania wyjaśnień w sprawie uwag, których nie jestem już autorem w całości ani intencjonalnie”.
► Pokaż tekst
Roll: (ramiona spadają na mnie)
Ostatnio edytowane przez Obamot 20 / 05 / 16, 22: 51, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: EgyptAir katastrofie: jak daleko się szantażować?




przez Christophe » 20/05/16, 22:50

Nie modyfikowałem początkowej wiadomości, po prostu dodałem EgyptAir w tytule...
Dobrze to ująłeś wielki ty sam.

To wszystko!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: EgyptAir katastrofie: jak daleko się szantażować?




przez Obamot » 20/05/16, 23:12

Tak, równie dobrze możesz się wycofać ”EgyptAir" z tytułu (lub nie), o ile tam jesteś, umieść zdjęcie towarzysza zabaw miesiąca, usuń pogrubione fragmenty, wykreśl tekst, umieść własny komentarz lub cokolwiek innego. Nie obchodzi mnie to: j czuć że to już nie jest „mój” post/wątek.

Poczuj się jak w domu!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: EgyptAir katastrofie: jak daleko się szantażować?




przez Christophe » 20/05/16, 23:23

Umieściłem 1 słowo w tytule, aby było bardziej aktualne... to wszystko!

A pan Obamat ma nerwowe kaprysy godne nastolatka wychowanego w facebookowym sosie?
Nie, ale ...?!?

Zresztą ten temat to nie ekonologia, to wciąż temat o większym potencjale polemicznym... :zmarszczyć brwi:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: EgyptAir katastrofie: jak daleko się szantażować?




przez Obamot » 20/05/16, 23:32

Jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć, że w kwestii netykiety nie mamy prawa dotykać postów autorów, to już twój problem. Nie jestem również odpowiedzialny za fakty, których przyczyną jesteś, Ale zauważmy, że ostatecznie była to forma cenzury, która otrzymała 5/5.
► Pokaż tekst
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: EgyptAir katastrofie: jak daleko się szantażować?




przez Christophe » 21/05/16, 00:05

Proszę, nie mów mi o netykiecie: zanim ją zbanowałem po X minutach, byłeś w tym numerem jeden forum zmodyfikować własne wiadomości do dziesięciu razy… tylko po to, aby pokazać „och, miałem rację” lub dostosować się (nieuczciwie) do ewolucji debaty… więc proszę, nie netykietuj mnie, nie mów o tym :)

Wreszcie ten tytuł jest bardzo dobrze dobrany: w powietrzu unosi się dużo szantażu : Chichot:

Przeczytaj raczej to, co właśnie tutaj napisałem: https://www.econologie.com/loi-travail-e ... e-massive/ zamiast robić nerwową kupę za 1 słowo w tytule... słowo, które wyraźnie przedstawiłeś w swojej wiadomości!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: EgyptAir katastrofie: jak daleko się szantażować?




przez Obamot » 21/05/16, 00:36

To jest problem, nie zrozumiałeś znaczenia mojego wątku!

miały miejsce 2 katastrofy Egypt Air w odstępie siedmiu miesięcy (i nie tylko jedna… co czyni tę ostatnią wysoce podejrzaną po niedawnych atakach w Paryżu i Brukseli na jej lotnisko)

I były 2 katastrofy Malaysian Airlines [...] (jedna wynikająca z wystrzelenia rakiety, a drugiej podobno nigdy nie odnaleziono)

To nie jedyne niepokojące elementy... Była też ta awaria (pominięta na mojej liście):


Październik 20 2014 W stronę 20h00Z (00h10 MSK), zarejestrowany przez Falcon 50 F-GLSA [88] obsługiwany przez firmę Unijet, napotkał pług śnieżny na pasie startowym międzynarodowego lotniska Wnoukovo pod Moskwą. Widoczność w poziomie wynosi wtedy 350 metrów z powodu relaksującej mgły obecnej na ziemi. Główne lewe podwozie uderzyło pług śnieżny i wykonało drewnianego konia, tracąc jednocześnie skrzydło boczne. Tusza ślizga się po torze i zapala się. W wypadku zginęły cztery osoby: Christophe de Margerie, prezes i dyrektor generalny Total i jedyny pasażer, a także trzech członków załogi narodowości francuskiej

...kto dostał od ciebie cały wątek i chcesz udawać, że spróbuję "polemizować", a potem przejść do pretensji na poziomie osobistym!

Jeśli przeczytasz link na końcu posta, który zawiera listę ataków, które są obecnie na świecie, jest to po prostu oszałamiające:

image.jpeg

I znowu brakuje najgorszego 2: 2015 i tego wczesnego 2016 [...]
Źródło: http://tempsreel.nouvelobs.com/monde/20160121.OBS3133/infographie-le-nombre-d-attentats-flambe-t-il-dans-le-monde-depuis-2015.html

> 35 000 zgonów w latach 2012-2014, to nie kontrowersje Christophe, to stwierdzenie faktów.

Jeśli chcesz porównać, gdzie była liczba ofiar 9 września, a gdzie jesteśmy teraz, ocena ostatnich 11 lat, to 3 września x9! Wy, którzy obawialiście się bezpiecznego dryfowania, oto jesteśmy, ale dokąd zmierzamy?
0 x

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 98