Aktywność sejsmiczna w Ziemi ona przyspiesza: Trzęsienie ziemi?

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Aktywność sejsmiczna w Ziemi ona przyspiesza: Trzęsienie ziemi?




przez Christophe » 11/03/11, 15:18

Po trzęsieniu ziemi w Japonii dzisiejszego ranka, kolejnym dużym, po Haiti i islandzkim wulkanie, spróbujmy zobaczyć, czy w tej chwili następuje rzeczywiste przyspieszenie aktywności sejsmicznej / tellurycznej? Przed debatą nad możliwymi przyczynami (astronomicznymi?)…

Zacznijmy od „szybkiej” listy:

Najpotężniejsze trzęsienia ziemi od stulecia


Słowa kluczowe: trzęsienie ziemi, trzęsienie ziemi, tsunami, JAPONIA, TOKIO
By Bénédicte Lutaud 11 | Aktualizacja: 03:2011

Największe trzęsienie ziemi, jakie kiedykolwiek zarejestrowano, to trzęsienie ziemi z 1960 r. W Chile o sile 9,5. Ale najbardziej śmiercionośne trzęsienia ziemi to trzęsienia ziemi na Haiti w 2010 r. i Tangshan w Chinach w 1976 r., w których zginęło ponad 230.000 XNUMX osób.

W ten piątek o godzinie 14:46 czasu lokalnego trzęsienie ziemi, po którym nastąpiło potężne tsunami, nawiedziło północno-wschodnią Japonię. Według japońskiej agencji meteorologicznej, o sile 8,9, jest to najpotężniejsze trzęsienie ziemi, jakie kiedykolwiek zarejestrowano na archipelagu.

Krajem, który pobił rekord najpotężniejszego trzęsienia ziemi od stulecia, pozostaje jednak Chile, gdzie w 9,5 r. trzęsienie ziemi o sile 1960 spowodowało śmierć 5.700 osób. Najpotężniejsze trzęsienia ziemi niekoniecznie są najbardziej śmiercionośne. Ta na Haiti w styczniu 2010 roku spowodowała ponad 240.000 7 zgonów o sile XNUMX stopni w skali Richtera.

Oto lista najpotężniejszych trzęsień ziemi od stulecia (według skali Moment *). Trzęsienia ziemi, które nie spowodowały ofiar, nie są brane pod uwagę.

- 1960 CHILE - Trzęsienie ziemi o sile 9,5, po którym nastąpiło niszczycielskie tsunami w kilku krajach graniczących z Oceanem Spokojnym, zabija 5.700 osób w Chile, 61 na Hawajach i 130 w Japonii.

- 1964 ALASKA - Trzęsienie ziemi o sile 9,2 w pobliżu Prince William Sound, po którym następuje tsunami, zabija około XNUMX osób.

- 2004 AZJA - Trzęsienie ziemi o sile 9,1 u wybrzeży wyspy Sumatra powoduje tsunami 26 grudnia. Ta fala pływowa niszczy kilkanaście sąsiednich krajów i zabija ponad 227.000 XNUMX ludzi.

- 1952 ZSRR - Trzęsienie ziemi o sile 9 stopni na półwyspie Kamczatka powoduje niszczycielskie tsunami odczuwalne nawet w Chile i Peru: zginęło ponad 2.300 osób.

- 1906 EKWADOR - Trzęsienie ziemi o sile 8,8 u wybrzeży Kolumbii i Ekwadoru powoduje tsunami, które powoduje śmierć tysiąca ludzi.

- 2010 CHILE - Trzęsienie ziemi i tsunami o sile 8,8 stopnia w skali Richtera nawiedziły środkowe Chile i zabiły 523 osoby.

- 2005 INDONEZJA - Trzęsienie ziemi o sile 8,6 w pobliżu wyspy Nias u wybrzeży Sumatry zabiło 900 osób, a 6.000 zostało rannych.

- 1920 CHINY - Trzęsienie ziemi w Gansu o sile 8,6 powoduje śmierć 200.000 XNUMX osób.

- 1932 JAPONIA - Trzęsienie ziemi o sile 8,3 powoduje śmierć 143.000 XNUMX osób w Kanto. Po nim następuje gigantyczny pożar.

- 1939 CHILE - Trzęsienie ziemi o sile 8,3 w Chillan zabija 28.000 XNUMX osób.

- 1976 CHINY - W Tangshan (prowincja Hebei, wschodnie Chiny) trzęsienie ziemi o sile 8,2 powoduje śmierć 240.000 500.000 osób. To jest oficjalna liczba, ale inne szacunki mówią o 800.000 XNUMX do XNUMX XNUMX bezpośrednich lub pośrednich ofiar.

(...)

- 1927 CHINY - Trzęsienie ziemi w Xining (prowincja Qinghai, niedaleko Tybetu) o sile 8,3 powoduje śmierć 200.000 XNUMX osób.

- 1985 MEKSYK - Trzęsienie ziemi o sile 8,1 w Michoacan zabija 20.000 XNUMX osób.

- 2007 PERU - Trzęsienie ziemi w Limie o sile 8 stopni w skali Richtera zabija 387 osób.

- 1948 TURKMENISTAN - Trzęsienie ziemi o sile 7,3 zabija 110.000 XNUMX osób.

- 2010 HAITI - Trzęsienie ziemi o sile 7 w skali Richtera zabiło od 250.000 300.000 do 300.000 XNUMX osób, zraniło ponad XNUMX XNUMX i spowodowało przesiedlenia ponad miliona osób, według raportu ONZ.

*Trzęsienia ziemi są teraz klasyfikowane zgodnie z „wielkością momentu” – rejestruje się energię uwolnioną przez trzęsienie ziemi – ale wynik nie różni się znacznie od skali Richtera.


(Wideo INA: http://www.ina.fr/video/CAB04013472/ja2 ... 76.fr.html )

Źródło: http://www.lefigaro.fr/international/20 ... siecle.php

Nie rozumiem, dlaczego kolejność nie jest chronologiczna?

Bardziej kompletna, chronologiczna lista: http://fr.wikipedia.org/wiki/Liste_de_c ... _sismiques

Jeśli wszystkie szarpnięcia są odnotowane na stronie wiki, to wydaje się, że jest wyraźnie, od 2000 roku wzrost aktywności tellurycznej. Do tego doliczyć należy wulkany:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Liste_des_ ... epuis_1900
http://fr.wikipedia.org/wiki/Liste_des_ ... i%C3%A8cle

Potem to może być tylko wrażenie, skoro media coraz częściej o tym mówią, robi się coraz więcej badań (w tym satelitów)... Mam na myśli to, że wcześniej niektóre przeszły niezauważone, prawda?

Postaram się to trochę przełożyć na analizy i obrazy...Ciąg dalszy nastąpi!
0 x
Avatar de l'utilisateur
kumkat
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 217
Rejestracja: 03/02/11, 09:20

Re: Trzęsienie ziemi: Przyspiesza aktywność telluryczna Ziemi




przez kumkat » 11/03/11, 15:42

Christophe napisał:Nie rozumiem, dlaczego kolejność nie jest chronologiczna?


Posortowane według wielkości...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/03/11, 15:47

Dobrze na danych Figaro możemy zauważyć wzrost od potężnych trzęsień ziemi 2000, ale lista nie jest kompletna:

Obraz

Każdego roku kumulowałem skale Richtera.

Jak tylko mam chwilę, kompiluję te same dane wiki ... skoro powiedzmy 1950, powinno wystarczyć.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Trzęsienie ziemi: Przyspiesza aktywność telluryczna Ziemi




przez Christophe » 11/03/11, 15:48

kumkat napisał:Posortowane według wielkości...


Rzeczywiście, szybko moja kawa!! : Chichot:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 11/03/11, 15:48

Nie, żadnego przyspieszenia, ale prawo prawdopodobieństwa, bardziej zaludnione ziemie, więcej wykształconej ludności i więcej w miastach, z szybkim obiegiem informacji, zamiast cierpieć w milczeniu, jak w minionych wiekach.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/03/11, 15:53

Moué dede... w minionych wiekach wszystko było w porządku, ale tutaj mówimy o roku przed i po roku 2000...

Poza Internetem od tamtego czasu nie zaszły żadne realne zmiany?

Trzęsienia ziemi są rejestrowane i śledzone na całym świecie (obszary zamieszkałe) od 1900 roku, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
kumkat
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 217
Rejestracja: 03/02/11, 09:20




przez kumkat » 11/03/11, 15:53

a potem stulecie jest krótkie w życiu naszej niebieskiej planety, może to być po prostu odmiana cyklu, który nie może być idealnie regularny...
Pokornie myślę, że to wielka duma ze strony naszego gatunku, że wierzymy, że mamy taki wpływ na te ruchy ziemi...

Christophe napisał:Poza Internetem od tamtego czasu nie zaszły żadne realne zmiany?


i „Nie wiem już, jak żyć bez spędzania czasu na opowiadaniu historii mojego życia na telefonie komórkowym z kozią bródką”?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/03/11, 16:04

Trochę za szybko tu jedziesz! Kto powiedział, że człowiek ponosi za to odpowiedzialność?

Ponosi odpowiedzialność za liczbę zgonów, ale z pewnością nie za intensywność trzęsień ziemi…chyba że istnieją (testy) super ultra tajnej broni sejsmicznej : Mrgreen:


Christophe napisał:Powiedz mi, czy jest gourance, ale myślę, że tak użycie broni sejsmicznej można równie dobrze uznać za „obudzenie” wulkanu, a tym samym ograniczenie ocieplenia...(wreszcie broń, która zrobi "dobrze"...)

Wreszcie, jeśli istnieją i działają, ponieważ temat wydaje się trochę siarkowy (niektórzy myślą, że trzęsienie ziemi na Haiti jest związane z ich użyciem…)

http://fr.wikipedia.org/wiki/Arme_sismique
http://www.jp-petit.org/Divers/Armes_si ... iques1.htm
http://www.ihed.ras.ru/mg/Pamir3U.htm

Kontrowersje dotyczące Haiti: http://fr.answers.yahoo.com/question/in ... 208AAlNOmE


Źródło: https://www.econologie.com/forums/hiver-rigo ... 10299.html

kumkat napisał:i „Nie wiem już, jak żyć bez spędzania czasu na opowiadaniu historii mojego życia na telefonie komórkowym z kozią bródką”?


:zaszokować: Uh ok, a co z trzęsieniami ziemi?

Mózgowe fale ludzkiej głupoty kolidowałyby z falami tellurycznymi?
Gaja, która chciałaby pozbyć się tego pasożyta, czyli człowieka, który jest coraz bardziej nieporęczny? : Mrgreen: : Mrgreen:

Przy okazji trzęsienie ziemi pkoi to nie trwa ï?
0 x
Avatar de l'utilisateur
kumkat
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 217
Rejestracja: 03/02/11, 09:20




przez kumkat » 11/03/11, 16:08

Christophe napisał:Trochę za szybko tu jedziesz! Kto powiedział, że człowiek ponosi za to odpowiedzialność?


posłuchajcie uważnie gazet, zobaczycie, że znajdą się tacy, którzy skojarzą to trzęsienie ziemi z „globalnym ociepleniem”…



kumkat napisał:i „Nie wiem już, jak żyć bez spędzania czasu na opowiadaniu historii mojego życia na telefonie komórkowym z kozią bródką”?


:zaszokować: Uh ok, a co z trzęsieniami ziemi?

żaden, ale z...

Christophe napisał:Poza Internetem od tamtego czasu nie zaszły żadne realne zmiany?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/03/11, 16:40

kumkat napisał:posłuchajcie uważnie gazet, zobaczycie, że znajdą się tacy, którzy skojarzą to trzęsienie ziemi z „globalnym ociepleniem”…


:zaszokować: :zaszokować: A masz jakieś konkretne źródło?

A jak tłumaczą to dziennikarze?

Dylatacja skorupy ziemskiej przy wpływie atmosferycznym nie przekracza 1 m głębokości idź 10 m z marginesem?

Żartuję !!! (ŻÓŁTY)

ps: w końcu to fale ludzkiej głupoty mogą powodować te trzęsienia ziemi... : Chichot: : Chichot:
0 x

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94