Izolować pionowe ściany szczeliną powietrzną i łatami?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Izolować pionowe ściany szczeliną powietrzną i łatami?




przez Christophe » 17/12/09, 14:59

To znowu ja o ulepszaniu taniej i wydajnej izolacji (zob darmowe-ocieplenie-poddasza-zgubione-t8938.html dla pierwszej metody)! Cóż, w tej chwili musi tego chcieć klimat (najgorętsze dziś -1°C : Chichot: )!

Więc tutaj idziemy na tej samej zasadzie izolacji z uwięzionym powietrzem w oparciu o ten schemat:

Obraz

Jeśli dobrze odczytałem, między 30 a 40 mm od pionowej szczeliny powietrznej mamy przewodność cieplną 5.5 / 5.6, weźmy 5.6, co daje ogólny współczynnik R równy 0.18...niezbyt dobrze!

Ale jeśli usuniemy promieniowanie (warstwę odblaskową) i ograniczymy konwekcję, cóż, spadniemy do około 1 dla 30 do 40 mm (cóż, znajdujemy odpowiednik R ekstrudowanego EPS typu Styrodur w 40 mm… to nie przypadek!)

Oto pomysł: wyrównaj ściany ze szczeliną powietrzną od 30 do 40 mm (mniej lub bardziej szczelna, ale lepiej szczelna), a to dzięki prostej „okładzinie” (im więcej przegródek, tym lepiej termicznie) i folii odbijającej ciepło po prostu przymocowanej do okładziny.

Oto podstawowy schemat:

Obraz

Twarz „alu” będzie oczywiście przylegać do ściany. Ogrzewane pomieszczenie znajduje się po prawej stronie schematu. A ta technika zadziałałaby tylko w przypadku ścian „wewnętrznych” między pomieszczeniem ogrzewanym a nieogrzewanym.

Osobiście bardzo chcę przetestować (mam cały sprzęt) chyba że są przeciwwskazania?

Na poziomie cenowym: folia PE o grubości 3 do 5 mm z aluminium kosztuje od 1.5 do 2 €/m² + listwy odzyskane z palet lub nowe, powiedzmy 1 €/m²?

Pozostaje ekonomiczna… jeśli oczywiście działa termicznie!

Edytuj: przeczytaj to badanie techniczne https://www.econologie.com/etude-techni ... ts-minces/ do testów teoretycznych i praktycznych na cienkich izolatorach.

Są one „skuteczne” tylko z jednym lub dwoma ostrzami powietrznymi!
Ostatnio edytowane przez Christophe 16 / 10 / 12, 11: 59, 5 edytowany raz.
1 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 17/12/09, 15:16

Jestem trochę sceptyczny: jak zamierzasz przetestować?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 17/12/09, 15:26

Ja też, ale hej, myślę, że to może tylko poprawić sytuację...

Kilka dni temu byłeś jednak za "folią odblaskową" w tym temacie: https://www.econologie.com/forums/isolation- ... t8870.html

Mylę?

Myślę, że przetestuję tutaj na prawej i tylnej ścianie: Obraz

Po drugiej stronie jest salon, więc szybko odczujecie, czy jest jakiś efekt… wtedy mam swój pistolet laserowy, który też jest w porządku: https://www.econologie.com/shop/thermome ... p-132.html

W rzeczywistości mogłem przetestować w mniej niż 2 minuty bez listwy, po prostu nakładając folię odbijającą ciepło bezpośrednio na ścianę.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 17/12/09, 15:49

Hi Christopher!

Tutaj norma jest taka:

Folia aluminiowa przylega do ściany za listwą, a błyszcząca strona znajduje się od wewnątrz, aby odbijać ciepło do wewnątrz.

Małe wyjaśnienie, które ma pewne znaczenie, ponieważ w Kanadzie przeprowadzono wiele badań, biorąc pod uwagę znacznie chłodniejszy klimat.

:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 17/12/09, 15:52

Zanim zaczniesz marnować swój czas, radzę ci to przeczytać.
http://www.cstc.be/homepage/download.cfm?dtype=publ&doc=CSTC_Rapport_9.pdf&lang=fr

Kto odpowie na wiele Twoich pytań.
W szczególności wydajność szczeliny powietrznej zależy w dużej mierze od emisyjności powierzchni, na których znajduje się ta łopatka.
Sposób pomiaru lambda materiału...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 17/12/09, 15:52

Tak, chciałem położyć aluminiową stronę na "gorącą" stronę...

Dziękuję Castor, przyjrzę się temu, powinno to również odpowiedzieć na inne pytanie dnia: izolacja-cieplna/obliczanie-rzeczywistego-oporu-termicznego-miejsca-izolacji-t8970.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 17/12/09, 17:53

... Przypomina mi się inny wątek, w którym powiedziałem:

izolacja-cieplna/darmowa-izolacja-straty-poddasza-t8938.html

4) folie plastikowe można rozciągnąć między podkładami i skleić taśmą dwustronną przeznaczoną do przyklejania paroizolacji na dachu (lub lepiej smołą...). Po ułożeniu pierwszej folii zamocuj pierwsze legary na górze, a następnie ponownie rozciągnij drugą folię z tworzywa sztucznego. W ten sposób izolacja będzie utworzona przez powietrze uwięzione pomiędzy dwiema foliami. ... Mébon nie będzie oddychał w tym obszarze ... Albo trzeba rozwinąć pomysł z cyrkulacją powietrza z jednej "skrzynki do drugiej" wiercąc np.


Zasadniczo swoim rysunkiem przejmujesz mój pomysł ( : Mrgreen: ) gorzej, ponieważ kontynuujesz swoją logikę "ostrze powietrza..." Zgodnie z tym, podwójne okna również byłyby zaprojektowane zgodnie z tą samą zasadą? ...

:|
Ostatnio edytowane przez Obamot 17 / 12 / 09, 18: 00, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 17/12/09, 18:00

Wiem, że mówiłeś o szczelinie powietrznej, ale w rzeczywistości miałem nadzieję, że nie widziałeś tego tematu w rzeczywistości… (zaczynasz nas poważnie nadmuchać)…

A dla twojej "informacji" TWÓJ pomysł jest znany od jakiegoś czasu:

Obraz

A ten schemat, wzięty ze wspomnianego powyżej .pdf, potwierdza mój pomysł, że to może działać… zobaczyć grubości… i wydajność/koszt klasycznego rozwiązania…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 17/12/09, 18:05

:zaszokować: Powiem wam, z całym szacunkiem dla administratora a forum. To bardzo poważne:

Christophe napisał:Wiem, że mówiłeś o szczelinie powietrznej, ale w rzeczywistości miałem nadzieję, że nie widzisz tego tematu w rzeczywistości…


To się nazywa nieuczciwość intelektualna. :zmarszczyć brwi: ... powiedział uprzejmie
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 17/12/09, 18:11

Nie, to szczerość.

Jesteś totalnym debilem czy robisz to celowo?

Jesteś dziwakiem i wiele osób tutaj zaczyna to dostrzegać i mają dość twoich słów (to grzeczność)...

Więc dobra wskazówka: powinieneś wziąć urlop od tego forum...uważaj na to, co odpowiadasz, bo może to być twoja ostatnia odpowiedź na jakiś czas... :zmarszczyć brwi:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 430