Poolex basen pompa ciepła do ogrzewania domu?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
robindesbois
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 20/08/09, 16:53
Lokalizacja: Langwedocja
x 1

pompa ciepła




przez robindesbois » 23/09/09, 18:16

Ave.
Twoja czapka do basenu nie jest produkowana w Europie? Chyba że nic już nie jest produkowane w Europie
Pozwoli to uniknąć transportu z Azji.
0 x
musisz znaleźć najprostsze i najbardziej ekonomiczne rzeczy w przeszłości.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 23/09/09, 18:25

Cóż, musi być ... tak łatwo jak klimatyzatory (odwracalne lub nie)! : Mrgreen: : Mrgreen:

Ale nie masz nic więcej jako kontrargumentu? : Lol: Grad!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 24/09/09, 22:30

jest przeznaczony do niskich T °, ​​w zasadzie reżim pracy jest przeznaczony do pobierania wody o temperaturze 35 ° C na wylocie wymiennika ciepła, idealny do ogrzewania podłogowego lub do dostarczania ponadwymiarowych akumulatorów ciepłej wody / powietrza (typ cewka wentylatora)

Ponadto jest w R410A, jest idealna

i to naprawdę nie jest drogie w porównaniu do modeli marki Daikin, Mitsubishi i innych, w których cena za 5KW wynosi około 5000 €

Odwracalność jest naprawdę fajna, gdy system osuszania uwalnia swoje kalorie do basenu (spieprzył pieniądze, ale czego nie zrobilibyśmy dla wygody)

Krótko mówiąc, jest to po prostu świetne rozwiązanie do ogrzewania podłogowego i podgrzewania wody użytkowej,
ale szczególnie nie do zastosowania w grzejnikach

Poza tym daję ci czerpak, nie powinieneś zastępować kotła wysokotemperaturową pompą ciepła, nieopłacalną
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 27/09/09, 20:31

Capt_Maloche napisał:Krótko mówiąc, jest to w zasadzie świetne do ogrzewania podłogowego i podgrzewania ciepłej wody użytkowej, ale szczególnie nie do zastosowania w grzejnikach


Cóż, taki jest rzeczywiście pomysł: przejąć lub poza sezonem ... teraz są grzejniki o niskiej temperaturze T, prawda?

Pytanie: pkoi nie robi inżynier ogrzewania?

Myślę więc, że musi być coś jeszcze, co wyjaśnia różnicę w cenie: może długość życia? Ale jedno jest pewne: u tego samego producenta sprężarek pompa ciepła woda / powietrze (odwracalna) w basenie musi z grubsza mieć żywotność klimatyzacji (odwracalna) ...

Więc kto chce testować?

Capt_Maloche napisał:Poza tym daję ci czerpak, nie powinieneś zastępować kotła wysokotemperaturową pompą ciepła, nieopłacalną


Cicho, łamiesz tam plany EDF!

: Chichot:
0 x
seb0043
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 29/09/09, 00:32

Zastosowanie pompy ciepła w basenie do ogrzewania w niskiej temperaturze




przez seb0043 » 29/09/09, 00:39

Należy pamiętać, że podgrzewacze basenowe posiadają zmienną pompę sterowaną przez regulator. a co dla mnie obraca się między 4 a 6 m3 / h. Podłoga ogrzewana niskotemperaturowo nie pracuje z prędkością większą niż 1 m3 / h.

Myślę jednak, że problem można po prostu rozwiązać za pomocą obejścia obwodu PAC.

Planuję zainstalować pompę ciepła 9.5kW w domu moich rodziców w połączeniu z kotłem gazowym, będę was informować.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 29/09/09, 14:12

Uh, to technologia „inwerterowa” (nie mylić z odwracalną) we wszystkich przypadkach, więc według ciebie? Czy steruje go przepływomierz na obwodzie basenu?

Tak, jeśli chodzi o przepływy, albo omijamy, albo przechodzimy do T ° po „gorącej” stronie (spadek wydajności na poziomie COP, ale hej… myślę, że nie katastrofalny) ... nawet jeśli oznacza to „przetaczanie” niektórych czujników !

Czy chcesz podłączyć pompę ciepła do basenu na kotle?

Bardzo dobrze Będziesz musiał powiedzieć nam dokładnie, co robisz lub chcesz robić! : Idea:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Poolex pompa ciepła do ogrzewania domu?




przez Christophe » 11/03/16, 12:06

Ponowne uruchomienie tematu, małej tabeli porównawczej pomp ciepła do basenów:
Porównanie-of-pump-a-hot-for-pływanie-pic577.jpg


Nadal (chyba) nie odpowiedzieliśmy na pytanie o cenę: Dlaczego pompy ciepła do basenów są tańsze od domowych pomp ciepła o tej samej mocy grzewczej? Zwyczajowo jednak podnosi się ceny wyposażenia basenów ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Re: Poolex pompa ciepła do ogrzewania domu?




przez Capt_Maloche » 01/05/16, 23:48

Ponieważ podgrzewacz basenowy działa w całości lub w ogóle, tak myślę :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Poolex pompa ciepła do ogrzewania domu?




przez chatelot16 » 02/05/16, 00:03

basen nigdy nie potrzebuje 35 ° ... 20 lub 25 ° wystarczy, a dzięki 20 lub 25 ° nie można ogrzewać domu, ani z ogrzewaną podłogą, ani z klimakonwektora

niska temperatura wody w basenie pozwala dużemu policjantowi pomp ciepła, dzięki czemu pompy ciepła są bardziej ekonomiczne niż do ogrzewania domu ... nie ma cudu, zastosowano czapkę do basenu w ogrzewaniu domu będzie miało obniżoną wydajność i nie będzie dobrym rozwiązaniem

kolejny szczególny punkt pompy ciepła dla basenu: ogólnie chcemy ogrzewać basen, gdy nie jest on zbyt zimny, dlatego temperatura na zewnątrz nie jest zbyt niska: w przeciwieństwie do ogrzewania domu, który chcemy ogrzać, zwłaszcza gdy jest zimno
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Poolex pompa ciepła do ogrzewania domu?




przez lilian07 » 02/05/16, 17:57

Witam,
Nie sądzę, że to dobry pomysł, oprócz wspomnianych problemów, przepływomierza i temperatury wyjściowej 30 °. COP w lecie nie przekracza wojny 5 przy średnich temperaturach zewnętrznych 20 °. Tego typu pompy są nie do pomyślenia poza sezonem, nie mówię nawet o zimie.
Na tym etapie lepiej jest zaopatrzyć się w indywidualną pompę ciepła typu „podłącz i używaj” do ogrzewania powietrza i wody z dobrze znanych nowych i używanych punktów sprzedaży.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 205