Palnik na olej do smażenia

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Bobino
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 21/09/09, 18:16

Palnik na olej do smażenia




przez Bobino » 21/09/09, 18:34

Witam,

Jestem nowy w tym Forum (który nawiasem mówiąc jest moim pierwszym).

Nie wysyłaj mi wiadomości „Gratulacje” ...

Pracuję w społeczności i chciałbym móc wykonywać testy (z kontrolą spalania itp.) Pozwalające na obsługę palnika na olej opałowy z roślinnym olejem do smażenia.

Szybko przeczytałem, że szaleńcy przeprowadzali totalne eksperymenty (geotrouvetou ... itd.) I podoba mi się to jako filozofia.

Kto może mnie pokierować w moim podejściu, aby uniknąć błądzenia i powtórzenia błędów, które inni już popełnili?

Posiadam kotły o mocy od 200 do 500 kW ...

Dziękuję za odpowiedzi i (dobre) wskazówki
0 x
Bobino
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 21/09/09, 18:38

Cześć Bobino

Główna kopalnia informacji znajduje się tutaj:

https://www.econologie.com/forums/bruleur-ch ... t2357.html

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 21/09/09, 18:48

Nie przeszkodzi to kotkowi ekonologii powitać Cię miauczeniem rozkoszy, powitaniem w klubie i ...


Meow ... :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 21/09/09, 20:07

cześć
Posiadam kotły o mocy od 200 do 500 kW ...

palnik na olej ciężki bardzo dobrze sprawdza się przy smażeniu oleju w tych mocach.
a wtedy będziesz bezpieczny
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 22/09/09, 11:11

boubka napisał:cześć
Posiadam kotły o mocy od 200 do 500 kW ...

palnik na olej ciężki bardzo dobrze sprawdza się przy smażeniu oleju w tych mocach.
a wtedy będziesz bezpieczny

Cześć Bobino,
Uważam, że odpowiedź Boubki jest całkiem dobra.
Ale może powinieneś podać nam więcej informacji technicznych na temat swoich palników (może zdjęcia)
200 do 500 kW? oznacza to duże zużycie
Czy masz możliwość posiadania dużej ilości oleju, czy po prostu byłaby to możliwość ograniczenia zakupu paliwa?
Kolejne pytanie: na czym polega odzyskiwanie? wyjazdy, możliwe gdzieś wyzdrowienie?
Każdy odzyskany olej należy przefiltrować, konieczne jest zapewnienie środków do tego.
Więc trochę więcej wyjaśnień byłoby pomocne, aby pójść we właściwym kierunku :D
Ale jeśli nie, olej lub tłuszcz, tak, pali się dobrze :D
I jak mówisz, nie powinieneś nic robić, a każdy przypadek jest inny.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

Re: Palnik na olej do smażenia




przez oli 80 » 24/11/21, 22:17

Cześć wszystkim,

oto domowy kocioł i jego palnik na olej do smażenia


inny nadchodzący film tego samego autora, śledź jego kanał na youtube
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870

Re: Palnik na olej do smażenia




przez gegyx » 25/11/21, 16:50

Olej do smażenia jest w porządku, ale nie używany olej.

Miałem wujka, który był mechanikiem, który miał piec do spalania śmieci. Urządzenie przemysłowe.
Ale musiał przestać, jakieś dwadzieścia lat temu. Formalny zakaz.
W oleju silnikowym znajdują się pozostałości metali ciężkich, które gniją powietrze ...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Palnik na olej do smażenia




przez Ahmed » 25/11/21, 18:08

O ile dobrze pamiętam, celem tego zakazu było zapobieganie spalaniu pyralenowych olejów transformatorowych, z czym wiąże się emisja dioksyn współczulnych… : Mrgreen:
Myślę, że tego typu izolacji transformatora już nie ma w tej chwili, ale ciekawsze jest wymuszenie na nim przejścia przez tryby grzania, które nie są darmowe...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Palnik na olej do smażenia




przez phil59 » 27/11/21, 08:48

Jeśli pamięć mnie nie myli, makro używa oleju do smażenia do ogrzewania swojego domu…. od lat….
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Palnik na olej do smażenia




przez Macro » 27/11/21, 12:48

Tak… Zacząłem od w pełni zautomatyzowanego, domowej roboty palnika kulowego, potem przestawiłem się i zostałem przez około dziesięć lat z pneumatycznym palnikiem natryskowym Kroll. Taki palnik można teraz tanio kupić u Chińczyków i jeszcze w niższej cenie można go zrobić z podrobionymi częściami na aliexpress...

Ale... Spalanie oleju roślinnego (zwłaszcza używanego) nie jest łatwą metodą podgrzewania... Ponieważ konserwacja palnika jest ciężka... Bardzo rzadko spędzam więcej niż tydzień bez tego psucia, zatkana dysza, zatkany uchwyt płomienia, zapchana rezerwa grzewcza, zapchana pompa podająca, zamarznięta, różne i zróżnicowane wycieki, zepsuty kompresor, obecność wody podczas smażenia, która powoduje gotowanie w rezerwie, przepalony elektrozawór powietrza, zatkany czujnik poziomu; w skrócie prawdziwe szczęście : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: Poza tym... Veolia i inni schwytali sporą część producentów... Surowce stopniowo wysychają... a spalanie nowej ropy nie rozwiązuje wielu problemów technicznych, nie mówiąc już o problemach etycznych

Generalnie... Kiedy jestem proszony o radę w sprawie ogrzewania olejem to pierwszą radą jaką daję jest zrobienie zdjęć stanu wyjściowego kotłowni.... Potem pokazuję zdjęcia kopalni..... To od razu zniechęca... Śledziłem na innym miejscu ewolucje instalacji skleconej przez lokatorów domu... Kiedy złożyli sadzonki... Właściciel natknął się na nie Gwarantuję, że oszczędności w paliwie trochę żałowałem ...
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 357