Pellematic Condens 32 kw: PE1 depresja 5042

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Xylos71
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 25/03/23, 05:06
x 1

Pellematic Condens 32 kw: PE1 depresja 5042




przez Xylos71 » 25/03/23, 05:41

Witam, mój kocioł nie podnosi się w depresji i utrzymuje się na poziomie około 90 RLM, podczas gdy nastawa wynosi 125. Instalacja ma nieco ponad 1 rok. Czyszczenie wykonano 10 miesięcy po instalacji. Instalator kilkakrotnie próbował rozwiązać problem, ale bez rezultatu.
Wykonano drugie czyszczenie, wymieniono wentylator dymu i presostat. Oczyszczone zostały również przyłącza rurek wyłącznika ciśnieniowego.
Gdy rura ssąca wyłącznika ciśnieniowego zostanie usunięta z jego miejsca, podciśnienie wzrasta bez problemu do 140 PE.
Test został przeprowadzony przy wentylatorze spalania ustawionym na 100% i otwartych drzwiach spalania i dochodzimy do 140 RLM.
Rura wlotu powietrza została zdemontowana, ale nadal to samo.
Masz pomysł ??
Myślałem o wyjęciu płyty spalania w celu sprawdzenia czy nie ma zaślepek na dolotach powietrza głównego i wtórnego Roll:
dziękuję
1 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Pellematic Condens 32 kw: PE1 depresja 5042




przez Pilpoill » 01/04/23, 15:04

Witam,

W przypadku takiej niedawnej instalacji, biorąc pod uwagę to, co zostało już zweryfikowane, zadzwoń bezpośrednio do regionalnej agencji Okofen.
A przede wszystkim nie daj się zwieść...
0 x
Guy41
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 26/10/23, 05:37

Re: Pellematic Condens 32 kw: PE1 depresja 5042




przez Guy41 » 26/10/23, 06:45

Witam,

Pomysł zdjęcia płyty spalania w celu sprawdzenia wlotów powietrza jest logicznym krokiem.
0 x
GwenJ
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 23/03/24, 14:35

Re: Pellematic Condens 32 kw: PE1 depresja 5042




przez GwenJ » 23/03/24, 14:40

Witam,

Miałem ten problem w instalacji niespełna rocznej i wynikał on z tego, że odpływ skroplin został nieprawidłowo zamontowany (punkt poniżej podłączenia do sieci kanalizacyjnej), w wyniku czego woda pozostała częściowo w kotle i zatkała wentylator który znajduje się tuż przed oddymieniem i ma za zadanie zbierać popiół. Zanim w bojlerze wystąpiła usterka podciśnienia, słychać było dźwięk płynu. To właśnie ten przedział był zatkany czymś w rodzaju popielatego błota...
Po konserwacji i interwencji hydraulika w celu przywrócenia poziomu drenażu, wszystko działało dobrze.

Powodzenia!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 378