Czujnik KAP-RA na pellematyce

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Peso
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 22/02/23, 14:57
x 4

Czujnik KAP-RA na pellematyce




przez Peso » 22/02/23, 15:19

Witam,
Poszukuję dokładnej referencji czujnika pojemnościowego KAP-RA (model, napięcie, maksymalna temperatura, odległość...) na silosie Pellematic 15KW 2014. Mój się spalił i już od 3 miesięcy część jest niedostępna wg. mój fachowiec.

Kolejne pytanie, właśnie zobaczyłem, że można regulować opóźnienie ekstrakcji (np. P161) tylko wtedy, gdy nie jest podłączony żaden czujnik pojemnościowy. Czy to oznacza, że ​​mogę uruchomić kocioł bez tego czujnika? Obecnie brak zapłonu.

Dziękuję za odpowiedzi.
1 x
Peso
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 22/02/23, 14:57
x 4

Re: Czujnik KAP-RA na pellematyce




przez Peso » 22/02/23, 16:30

Ponownie uruchomiłem kocioł wyłączając opcję czujnika KAP-RA. Więc kończę z peletami na kominku, ale bez płomienia. Możesz dostosować opóźnienie ekstrakcji (60% oryginału), ale nie jestem pewien, co umieścić.
Jak myślicie czy problem jest związany z czujnikiem czy mam dwa różne problemy?
0 x
Peso
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 22/02/23, 14:57
x 4

Re: Czujnik KAP-RA na pelematic




przez Peso » 26/02/23, 14:42

W porządku, więc to prawie działa. Mam 19 w domu. Ale...
Cykle zawsze takie krótkie (22mn ale to już inny temat). a przede wszystkim mam za dużo pelletu i nie do końca spalony. Moja popielniczka jest pełna w ciągu trzech dni :(

Czy można nakazać kociołowi, aby wrzucał mniej peletów (lub wolniej) i palił dłużej?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 402