Wkładka i odpowietrznik gorącego powietrza

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Linia32
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 27/11/22, 18:18

Wkładka i odpowietrznik gorącego powietrza




przez Linia32 » 27/11/22, 18:23

Witam,
mam wkładkę. (Stara instalacja sprzed ponad 20 lat) Istnieją 2 rury, które doprowadzają gorące powietrze (bez silnika) na korytarz i do małego pokoju.
Moje pytanie brzmi: czy można zainstalować cegłę ogniotrwałą lub kamień (steatyt) przed wejściem do nawiewnika gorącego powietrza w celu rozproszenia ciepła, ponieważ instalacja w obecnym stanie grzeje sufit.

Z góry dziękuję jeśli możesz mi pomóc
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

Re: wkładka i odpowietrznik gorącego powietrza




przez Remundo » 27/11/22, 18:57

Witaj Polin

twój opis nie jest zbyt jasny

gorące powietrze jest doprowadzane rurami do sufitu, prawda?
0 x
Obraz
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: wkładka i odpowietrznik gorącego powietrza




przez sicetaitsimple » 27/11/22, 19:02

Witam,
tak, gorące powietrze unosi się! Nie mam cudownego rozwiązania, ale coś w rodzaju "zaślepki" (w blasze) umieszczonej nad otworami gorącego powietrza, mającej na celu mniejsze lub większe obniżenie strumienia gorącego powietrza w dół, może miałoby małą skuteczność, znowu nie spodziewając się niczego cudowny.
W przeciwnym razie należy przejść na rozwiązania „dynamiczne” (wentylatory, kanały) mające na celu zapewnienie równomiernej temperatury w pomieszczeniu poprzez mieszanie powietrza.
Gdy masz jedno piętro, łatwiej jest otworzyć nawiewniki gorącego powietrza na dole (podłoga lub niski poziom) górnych pomieszczeń.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 320