Obniżona temperatura nie działa w Easypell firmy Okofen

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
opalacz52
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 13/03/22, 15:38
Lokalizacja: Grand Est
x 2

Obniżona temperatura nie działa w Easypell firmy Okofen




przez opalacz52 » 13/03/22, 17:01

Witam,

Mamy kocioł Easypell - rekomendowany i instalowany przez instalatora - od października 2020 roku: jest to więc jego druga zima.
Wymieniła bojler gazowy, kwestia kosztów ogrzewania, mamy realny zysk.
Temperatura otoczenia: bez obaw, prosiliśmy o 20, mamy ≃ 20,5°.
Wymagana obniżona temperatura 18, zawsze 20,5 odnotowane, co jest niezgodne z moją troską o energooszczędność i bardzo niewygodne na noce.

Dla instalatora (po różnych interwencjach, w tym wymianie sondy termostatycznej i nowych krzywych) wszystko jest w porządku.

Ponieważ problem się utrzymuje, robię testy, chciałbym, aby technik w końcu uznał moją uwagę za rzeczywistość, a nie wytwór umysłu.

Od ponad tygodnia skróciłem czas otoczenia (20°) do 3 godzin, od 7 rano do 10 rano.
T° zredukowana do 18° jest zatem teoretycznie programowana przez 21 kolejnych godzin.
Wynik: bez zmian: nadal jest ≃ 20,5 wieczorem lub w nocy (wziąłem nawet odczyt 21° o 2 w nocy).
Nie wiem, czy to wystarczający test, żeby go przekonać?

Od dzisiejszego ranka zaprogramowałem temperaturę otoczenia na 18°, tak jak obniżoną, t° spadła o pół stopnia i nie poruszała się od kilku godzin. Mam zamiar zachować to ustawienie do jutra, aby zobaczyć 24 godziny?

Qu'en pensez-vous?
Jest jakiś problem? Czy można to poprawić?
Sugestie dotyczące innych (prostych) testów? Wyjaśnienia ?

Dziękuję za przeczytanie mnie
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9827
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2671

Re: obniżona temperatura nie działa na Easypell firmy Okofen




przez sicetaitsimple » 13/03/22, 17:31

Dziwne....Problem z komunikacją między pilotem a kotłem?
A jeśli przetestujesz „temperaturę obniżoną” na przykład w 15°C zamiast 18, czy to coś zmieni?
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13712
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: obniżona temperatura nie działa na Easypell firmy Okofen




przez izentrop » 13/03/22, 17:45

To dość powracające tutaj jako temat, zobacz już tutaj Ogrzewanie izolacja / dostrajania krzywej do podgrzewacza owej Firma ÖkoFEN-t14236.html

Podobnie jak w przypadku każdego kotła, najpierw należy wyregulować prawo wodne wyłączając termostat pokojowy, przy całkowicie otwartych zaworach termostatycznych. Termostat pokojowy nie jest niezbędny, nie mam.
Ostatnio edytowane przez izentrop 13 / 03 / 22, 17: 55, 1 edytowany raz.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9827
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2671

Re: obniżona temperatura nie działa na Easypell firmy Okofen




przez sicetaitsimple » 13/03/22, 17:54

izentrop napisał:To dość powracające tutaj jako temat, zobacz już tutaj Ogrzewanie izolacja / dostrajania krzywej do podgrzewacza owej Firma ÖkoFEN-t14236.html


Co prawda jest sporo tematów związanych z problemami z kotłami na pellet, ale tutaj wydaje się trochę inaczej, wydaje się, że grzeje poprawnie (przynajmniej tak się wydaje) ale kocioł "odmawia" obniżenia temperatury w pomieszczeniu zgodnie z programem.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13712
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: obniżona temperatura nie działa na Easypell firmy Okofen




przez izentrop » 13/03/22, 17:59

sicetaitsimple napisał: kocioł „odmawia”, aby temperatura w pomieszczeniu spadła zgodnie z programem.
Czujnik zewnętrzny, który działa, dlatego w pierwszej kolejności należy zadbać o „prawo wodne”, które trzeba raczej regulować w okresie zimowym.
0 x
opalacz52
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 13/03/22, 15:38
Lokalizacja: Grand Est
x 2

Re: obniżona temperatura nie działa na Easypell firmy Okofen




przez opalacz52 » 13/03/22, 18:01

Dziękuję za zainteresowanie !

Ostatnio próbowałem 17°, ale to chyba nie wystarcza (kilka tygodni temu zszedłem do 15, ale wtedy sonda nie była wiarygodna, nic to nie zmieniło).
Dla pewności spróbuję ponownie jutro o 15 po moim teście w 18° w dniu 24/24.

Pilota nie mamy (spodziewałem się go, ale wygląda na to, że już nie działa, Okofen nie byłby w stanie dostarczyć dziś odpowiedniego klucza USB?), ustawienia dokonujemy na ekranie dotykowym obok Kotła.
0 x
opalacz52
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 13/03/22, 15:38
Lokalizacja: Grand Est
x 2

Re: obniżona temperatura nie działa na Easypell firmy Okofen




przez opalacz52 » 13/03/22, 18:09

Isentrop:
Nie mamy już termostatu pokojowego, jaki mieliśmy wcześniej z kotłem gazowym w głównym pomieszczeniu (ale może nie zrozumiałem sensu twojego pytania?).

Potem nie chce mi sie ingerowac w "dobre" ustawienia jak wiecie jak to zrobic nic z tego nie rozumiem i 'deleguje' te moc monterowi, koszt takiego bojlera nie jest trywialny , sprzedający ma - jak sądzę - obowiązek rezultatu.
Tym, co mnie na razie interesuje, jest naświetlenie problemu, aby serwisant wziął go - w końcu - za kontrolę.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13712
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Zredukowana temperatura nie działa na Easypell firmy Okofen




przez izentrop » 13/03/22, 18:43

Mam taką pompę ciepła powietrze/woda jak ty bez termostatu pokojowego, a produkcja ciepłej wody nie jest zarządzana przez kocioł.

Programowanie prawa wodnego odbywa się w menu użytkownika w domu, są tylko 2 punkty do regulacji.
Na górze Francji i obwodzie niskiej temperatury:
- Temperatura zewnętrzna: 10 do -15°
- Wylot obwodu ciepłej wody: 27 do 45° ... nie przekroczony 36° o -10 w tym roku.

Programowanie godzinowe, obniżam temperaturę zadaną o -3° w nocy.
W sypialniach przykręcone krany termostatyczne.

Wszystko zależy od stopnia ocieplenia domu, bo nie wykończone w niektórych pomieszczeniach.
0 x
opalacz52
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 13/03/22, 15:38
Lokalizacja: Grand Est
x 2

Re: Zredukowana temperatura nie działa na Easypell firmy Okofen




przez opalacz52 » 13/03/22, 19:46

Izolacja:
Dom bardzo stary (1850), ściany 60, ściany ocieplone wewnątrz i podwójne szyby 40 lat temu, pod dachem przerobionym 5 lat temu, pod stropem parteru (poziom ogrodu zasypany z 2 stron), 2 lata temu (w normach).
Baterie termostatyczne są też opuszczone lub nawet zamknięte w sypialniach: na górze jest nawet qd 20.
Mieszkam na wschodzie Francji.

Ale szczerze mówiąc, nie widzę siebie, by ignorować instrukcje instalatora” (ustawiasz temperaturę dzienną/obniżoną i przedziały czasowe, reszta to moja praca).
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9827
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2671

Re: obniżona temperatura nie działa na Easypell firmy Okofen




przez sicetaitsimple » 13/03/22, 20:36

garbarz52 napisał:Isentrop:
Nie mamy już termostatu pokojowego, jaki mieliśmy wcześniej z kotłem gazowym w głównym pomieszczeniu


Mam mały problem ze zrozumieniem, jak można chcieć „dokładnie” regulować temperaturę wnętrza (typu 20° w dzień i 18° w nocy) bez posiadania czujnika wewnętrznego… To jest poza mną. Tym bardziej w połowie sezonu, kiedy nasłonecznienie, ale także temperatury zewnętrzne mogą się znacznie różnić z dnia na dzień.
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Yahoo [Bot] i goście 342