Dym unoszący się przez śrubę doprowadzającą pelet

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Davy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 09/03/22, 05:06
x 1

Dym unoszący się przez śrubę doprowadzającą pelet




przez Davy » 09/03/22, 05:19

Witam wszystkich,

Szukałem odpowiedzi na mój problem w sieci przez kilka tygodni, ale bez powodzenia i ostatni wpadek skłonił mnie do stworzenia tego tematu.

Posiadam kocioł Pellet okofen na którym mam dym unoszący się z miejsca w którym zasypuję pelet przez około 2 miesiące skontaktowałem się z ciepłownikiem który powiedział mi że to nic i że mogę dokończyć zimę zanim poszukam awarii w więcej szczegółów...

Wczoraj zapach dymu miał dziwny zapach, zapach gumy, a oglądając kocioł zobaczyłem, że przezroczysty wąż PCV wychodzący z świdra po prostu "topił się" pod wpływem ciepła z unoszącego się dymu :zaszokować:

Natychmiast zatrzymałem kocioł, ale to mój jedyny system grzewczy i dlatego nie mamy ogrzewania z moim 1-letnim dzieckiem. . . Nie super.

Skontaktuję się z innym ciepłownikiem, ale jeśli ktoś z Was już spotkał się z takim nieszczęściem i może mi pomóc, to byłoby super!!

Z góry dziękuję za odpowiedzi !!

Bonne journée à tous
1 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Dym unoszący się przez śrubę doprowadzającą pelet




przez Philippe Schutt » 07/09/22, 19:30

Witam,
Przepraszam, przegapiłem Twój post. Dla mnie to znak niewystarczającego przeciągu. rurki za małe, źle izolowane, zatkane sadzą itp.

Czy w międzyczasie rozwiązałeś problem?
0 x
belladona
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 44
Rejestracja: 28/01/15, 19:10
x 6

Re: Dym unoszący się przez śrubę doprowadzającą pelet




przez belladona » 17/12/22, 15:21

Miałem ten sam problem, założyłem wentylator na wyjściu z rury dymowej na zewnątrz, ponieważ bez zarzutu
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 182