Pojedynczy czy podwójny przepływ VMC?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Nożyce
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/02/22, 18:50
x 2

Pojedynczy czy podwójny przepływ VMC?




przez Nożyce » 25/02/22, 19:05

Witam,
Całkowicie przerabiam moją łazienkę i tak naprawdę nie wiem, co wybrać między pojedynczym a podwójnym przepływem VMC...
Nagle spytałem w internecie, ale mam wrażenie, że nie rozumiem prawdziwych różnic. Zrozumiałem, że obojgu pozwalało to na prawidłowe odprowadzanie wilgoci czy innych niedogodności z powietrza.
Ale nie rozumiem różnicy między tymi dwoma systemami. Czy to tylko moc?
Czy ktoś z Was wahał się między tymi dwoma systemami?

Moje źródła informacji

https://www.qualitel.org/particuliers/e ... mple-flux/

https://www.murhumide.fr/vmc-double-flux
0 x
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Re: VMC pojedynczy czy podwójny przepływ?




przez jean.caissepas » 28/02/22, 01:28

Witam,

dla pojedynczego pokoju, a nie całego domu, wystarczy jednoprzepływowe VMC.

Aby zobaczyć: VMC hygroadjustable, który odcina się, gdy nie ma więcej lub mało wilgoci.

Podwójny przepływ jest (bardzo) drogi i skomplikowany w instalacji (mam jeden na cały mój dom o powierzchni 109 m2 = 10 000 EUR w sumie z instalacją w nowym domu)
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
Ernesto
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 11/09/22, 23:26

Re: VMC pojedynczy czy podwójny przepływ?




przez Ernesto » 17/10/22, 00:44

jean.caissepas napisał:Witam,

dla pojedynczego pokoju, a nie całego domu, wystarczy jednoprzepływowe VMC.

Aby zobaczyć: VMC hygroadjustable, który odcina się, gdy wilgotność jest niewielka lub nie ma jej wcale

Podwójny przepływ jest (bardzo) drogi i skomplikowany w instalacji (mam jeden na cały mój dom o powierzchni 109 m2 = 10 000 EUR w sumie z instalacją w nowym domu)


Cholera, jakie to jest drogie, więc myślę, że nadal masz kredyt na głowie. Zdecyduję się na pierwsze rozwiązanie
0 x
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Re: VMC pojedynczy czy podwójny przepływ?




przez jean.caissepas » 17/10/22, 01:13

Ernesto napisał:
jean.caissepas napisał:Witam,

dla pojedynczego pokoju, a nie całego domu, wystarczy jednoprzepływowe VMC.

Aby zobaczyć: VMC hygroadjustable, który odcina się, gdy w pomieszczeniu jest mało lub wcale nie ma wilgociprzestrzeń w łazience.

Podwójny przepływ jest (bardzo) drogi i skomplikowany w instalacji (mam jeden na cały mój dom o powierzchni 109 m2 = 10 000 EUR w sumie z instalacją w nowym domu)


Cholera, jakie to jest drogie, więc myślę, że nadal masz kredyt na głowie. Zdecyduję się na pierwsze rozwiązanie


Witam.
Nie, nie ma kredytu, ponieważ budowa na rodzinnym gruncie (darowizna) i ja zainwestowaliśmy kapitał w oczekiwaniu na uwolnienie gruntu (zablokowanego przez 17 lat przez projekt autostrady, który został porzucony).
Wyceniłem tę opcję tylko dlatego, że miałem na to kapitał i myślałem (w 2015 r.), że energia gwałtownie wzrośnie w przyszłości (ale zasadziłem się na pelletach, które dziś są zawyżone!).
W końcu tego nie żałuję ze względu na duże oszczędności na ogrzewaniu (w latach 2021-2022: 200 euro rocznie na ogrzewaniu!).

Dodatkowo poprawiony jest komfort (brak wlotów powietrza przy oknach = zero hałasu i komarów, lepsza wentylacja domu, powietrze nawiewane jest „podgrzewane” przez kalorie powietrza wychodzącego = brak przeciągów zimnego powietrza odczuwalnego na wlotach powietrza, do domu dostaje się mało kurzu, ponieważ jest filtrowany na poziomie VMC, częściowo regulowana wilgotność itp.).

Mój projekt dotyczył zastosowania pieca na pelet, aby ciepło było rozprowadzane po całym domu (na całą stopę) i nie używać już grzejników elektrycznych (których nigdy nie montowałem!).

Dla twojego projektu jest VMC Zender do mieszkań, które chowasz w szafie, ale musisz mieć podwieszane sufity, aby ukryć rury!
Możesz odwiedzić stronę http://forumconstruire.com gdzie temat został już omówiony.

Powodzenia w pracy!
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,

ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 394