Piec Monica Ecoteck / Ravelli w trybie bardzo pogorszonym

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Jack-38
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/02/22, 08:59

Piec Monica Ecoteck / Ravelli w trybie bardzo pogorszonym




przez Jack-38 » 11/02/22, 09:23

Witam,
Posiadam piec Ecoteck Monica 07 zainstalowany w 2009 roku
Od tygodnia pracuje w trybie awaryjnym:
- Po uruchomieniu wyświetla komunikat „Oczekiwanie na płomień”, włącza się wyciąg oparów, a pelety regularnie opadają
- Po 2 minutach (#20 śrutów spadło) śrut przestaje spadać, brak zmian na wyświetlaczu
- Po 5 minutach wyświetlacz zmienia się na „obecność płomienia” i pelety opadają.
- wtedy piec przechodzi w tryb pracy
ale:
- pelety spadają z prędkością 1 co 7,7 sek.
- Wentylator powietrza (działa) nie uruchamia się
- pellet szybko się wyczerpuje (kilka minut) i piec przechodzi w alarm 'pellet wyczerpany' następnie zatrzymuje się
- jeśli wstępnie napełniłem kominek to trwa to kilkadziesiąt minut
- w tym okresie pracy nie mogę działać ani na moc grzewczą (przechodzę z poziomu 1 na 5 bez żadnego wpływu) ani na program 'mieszanka pelet-powietrze'

Czy może być zaangażowany element sprzętowy (ale dlaczego nie alarm?) lub element oprogramowania? (ale jak wrócić do ustawień fabrycznych?)

Dzięki za pomoc
Jacek
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2221
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Piec Monica Ecoteck / Ravelli działa w trybie bardzo zdegradowanym




przez phil59 » 12/02/22, 21:08

0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 357