Ustawienie kotła Okofen PES 1

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Patrick83
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 21/11/21, 13:43

Ustawienie kotła Okofen PES 1




przez Patrick83 » 21/11/21, 14:12

Witam,
Właśnie kupiłem dom o powierzchni około 180m2 wyposażony w kocioł pelletowy Okofen PES 15 z zewnętrznym silosem i bez produkcji ciepłej wody użytkowej, która jest niepodłączonym systemem solarnym. Mieszkam na wybrzeżu Var i zacząłem ogrzewanie dwa tygodnie temu, temperatury na zewnątrz wahają się od 5 ° C w nocy do 18 ° w ciągu dnia przy słońcu i 14 ° w szare lub deszczowe dni. Mam bardzo nadmierną temperaturę w domu, nie ma czujnika wewnętrznego (termostatu pokojowego) i nieliczne grzejniki bez termostatu są bardzo gorące. Wprowadzone instrukcje (T komfort, obniżony, itp.) nie mają wpływu. Czujnik temperatury zewnętrznej prawidłowo wskazuje temperaturę i jest prawidłowo umieszczony na biegu północnym. Próbowałem wyregulować krzywą wodną ale wyniki nie są przekonujące, kocioł nadal wytwarza wodę na 70° a jedynym sposobem na zatrzymanie produkcji ciepłej wody z obiegu grzewczego jest postawienie kotła na pauzę... Zadzwoniłem do Okofen kierownik regionalny, ponieważ instalator ogrzewania nie raczył przyjść i jego diagnoza jest taka, że ​​nie ma zaworu trójdrożnego i dlatego kocioł zawsze podgrzewa wodę do maksimum.
Proponuje zainstalować ten zawór i system wewnętrznej sondy, aby zarządzać regulacją temperatury zgodnie z naszymi instrukcjami, koszt około 500 €.
Czy to rozwiązanie jest odpowiednie i wydajne? Dla mnie niespecjalisty w ogóle zawór trójdrogowy służy do rozdzielania ogrzewania pomiędzy ogrzewaniem a ciepłą wodą użytkową ale jeśli dobrze rozumiem pozostała droga służy do zapętlenia wody na końcu obiegu grzewczego w instalacja odpływu wody gorące ogrzewanie, aby uniknąć przegrzania wody, modulując w ten sposób zapotrzebowanie na produkcję ciepła?
Według niego, jeśli zainstalowany jest tylko czujnik wewnętrzny, kocioł zawsze będzie produkował wodę na maksimum, instrukcje dotyczące temperatury nie będą miały wpływu.

Z góry dziękuję za rady i opinie
Cordialement
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Ustawienie kotła Okofen PES 1




przez Pilpoill » 21/11/21, 16:54

Witam,

Kierownik regionalny ma całkowitą rację, co za herezja, żeby nie umieścić tych dwóch zasadniczych elementów!
Sam termostat pokojowy jest bezużyteczny, z wyjątkiem obsługi cyrkulatora ogrzewania w trybie WŁ./WYŁ.


Zamiast mówić długo, oto instalacja Okofen przed i po zainstalowaniu V3V i termostatu pokojowego.

1/ Kocioł zna tylko temperaturę zewnętrzną i żądaną przez właściciela.
Działa to w prawie wodnym ALE BEZ JAKIEJKOLWIEK możliwości przesłania mniejszej ilości ciepłej wody do obiegu grzewczego I BEZ ŻADNEJ informacji o rzeczywistej temperaturze osiągniętej w lokalu.
Kocioł pracował bez przerwy, właściciel nie miał komfortu, temperatura wewnątrz wahała się bez możliwości regulacji,
To wszystko tak, jak się czujesz

1.png
1.png (94.58 Kio) Oglądano 10012 razy


Po zainstalowaniu termostatu pokojowego ORAZ V3V, krzywe mówią same za siebie.
A jeśli spojrzysz na zadaną temperaturę otoczenia i zmierzone krzywe zadanej temperatury otoczenia, będziesz mieć pewność co do możliwości systemu oferowanego przez Okofen.
Tak jak właściciel Okofena, który na tych wykresach służy mi za przykład.

2.png
2.png (144.88 Kio) Oglądano 10012 razy
0 x
Patrick83
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 21/11/21, 13:43

Re: Ustawienie kotła Okofen PES 1




przez Patrick83 » 21/11/21, 18:16

[cytat = "Pilpoill"] Witaj,

Kierownik regionalny ma całkowitą rację, co za herezja, żeby nie umieścić tych dwóch zasadniczych elementów!
Sam termostat pokojowy jest bezużyteczny, z wyjątkiem obsługi cyrkulatora ogrzewania w trybie WŁ./WYŁ.


Zamiast mówić długo, oto instalacja Okofen przed i po zainstalowaniu V3V i termostatu pokojowego.

1/ Kocioł zna tylko temperaturę zewnętrzną i żądaną przez właściciela.
Działa to w prawie wodnym ALE BEZ JAKIEJKOLWIEK możliwości przesłania mniejszej ilości ciepłej wody do obiegu grzewczego I BEZ ŻADNEJ informacji o rzeczywistej temperaturze osiągniętej w lokalu.
Kocioł pracował bez przerwy, właściciel nie miał komfortu, temperatura wewnątrz wahała się bez możliwości regulacji,
To wszystko tak, jak się czujesz

1.png


Po zainstalowaniu termostatu pokojowego ORAZ V3V, krzywe mówią same za siebie.
A jeśli spojrzysz na zadaną temperaturę otoczenia i zmierzone krzywe zadanej temperatury otoczenia, będziesz mieć pewność co do możliwości systemu oferowanego przez Okofen.
Tak jak właściciel Okofena, który na tych wykresach służy mi za przykład.

2.png [/ cytat

Dobry wieczór,

Bardzo dziękujemy za dobrze udokumentowaną opinię.
Rzeczywiście, sam termostat wewnętrzny służyłby tylko do odcięcia cyrkulatora, ale kocioł nadal utrzymywałby produkcję ciepłej wody aż do osiągnięcia ustawionego limitu T (70° pamięci).
Istnienie dwóch załączonych grafik pokazuje, że nie tylko ja mam instalację bez 3V. Nie rozumiem, jak w momencie pierwszej instalacji w 2014 roku ta nie była polecana? Ale teraz rozumiem, dlaczego dawni właściciele mieli na parterze piec opalany drewnem, a kocioł używali tylko w bardzo zimne dni, bo zużywali 1,4 tony pelletu rocznie, czyli bardzo mało nawet na Lazurowym Wybrzeżu.

Dlatego zweryfikuję zalecane rozwiązanie. To, czego żałuję w Okofen, to niezbyt jednoznaczna dokumentacja, nawet po zapoznaniu się z instrukcją instalacji. Brakuje małej części teoretycznej na temat ogrzewania peletem i prawa wodnego, a następnie porady na temat regulacji lub przynajmniej opisu pierwszego podejścia według różnych przypadków rysunku (z termostatem, instalacja z grzejnikami, z podgrzewaną podłogą itp.. .). To by pomogło.

Dawny użytkownik gazowego kotła kondensacyjnego, miałem mobilną sondę wewnętrzną, która pozwalała przenieść ją do najzimniejszego pomieszczenia lub tego, w którym przebywaliśmy. Okofen jest opóźniony w tego typu dostępności lub czy istnieje niezgodność?

Cordialement
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Ustawienie kotła Okofen PES 1




przez Pilpoill » 21/11/21, 18:51

Patrick83 napisał:

Dobry wieczór,

Bardzo dziękujemy za dobrze udokumentowaną opinię.
Rzeczywiście, sam termostat wewnętrzny służyłby tylko do odcięcia cyrkulatora, ale kocioł nadal utrzymywałby produkcję ciepłej wody aż do osiągnięcia ustawionego limitu T (70° pamięci).
Istnienie dwóch załączonych grafik pokazuje, że nie tylko ja mam instalację bez 3V. Nie rozumiem, jak w momencie pierwszej instalacji w 2014 roku ta nie była polecana? Ale teraz rozumiem, dlaczego dawni właściciele mieli na parterze piec opalany drewnem, a kocioł używali tylko w bardzo zimne dni, bo zużywali 1,4 tony pelletu rocznie, czyli bardzo mało nawet na Lazurowym Wybrzeżu.

Dlatego zweryfikuję zalecane rozwiązanie. To, czego żałuję w Okofen, to niezbyt jednoznaczna dokumentacja, nawet po zapoznaniu się z instrukcją instalacji. Brakuje małej części teoretycznej na temat ogrzewania peletem i prawa wodnego, a następnie porady na temat regulacji lub przynajmniej opisu pierwszego podejścia według różnych przypadków rysunku (z termostatem, instalacja z grzejnikami, z podgrzewaną podłogą itp.. .). To by pomogło.

Dawny użytkownik gazowego kotła kondensacyjnego, miałem mobilną sondę wewnętrzną, która pozwalała przenieść ją do najzimniejszego pomieszczenia lub tego, w którym przebywaliśmy. Okofen jest opóźniony w tego typu dostępności lub czy istnieje niezgodność?

Cordialement


Re,

Niestety uważam, że brak wyszkolenia niektórych fachowców daje efekt, który sami znacie.
Chyba że szacunkowo 500 euro mniej podbije rynek ze szkodą dla regulacji godnej tej nazwy…
W ubiegłym stuleciu (czyli wczoraj lub prawie) cyrkulator, który był włączony/wyłączony, nikomu nie przeszkadzał. Dziś wszyscy mniej lub bardziej wymagamy stałego i ekonomicznego komfortu.

Odnośnie termostatu pokojowego Okofen to z tego co wiem wszystkie ich sondy są tylko okablowane.
Czemu ? Nie mogę ci powiedzieć, ale Okofen nie tylko przenosi temperaturę.
Przede wszystkim dokładnie przestudiuj jego przyszłe ustawienie, nie w pokoju skąpanym w słońcu lub w korytarzu ogrzewanym np. kaloryferem.

Tak wygląda Okofen
pilot-przewodowy.jpg
Command-distance-filaire.jpg (34.12 KiB) Obejrzano 9978 razy
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 310