Wifi w Okofen

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Koktajl 07
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 16/01/21, 12:15
x 1

Wifi w Okofen




przez Koktajl 07 » 16/01/21, 12:21

Halo

Podłączyłem mój Okofen Compact za pomocą kabla RJ45 i działa idealnie, aby uniknąć chodzenia do kotłowni w celu uzyskania dostępu do ustawień

Chciałbym go zastąpić kluczem USB Wi-Fi, który kupiłem, ALE nie mogę znaleźć żadnego wskazania, na którym z 2 portów USB go umieścić

USB 0 lub USB 1

Wiedząc, że USB 0 jest najwyraźniej używane przez instalatory do aktualizacji
Zakładam, że USB 1 jest dla Wi-Fi?
Czy masz DOC'a?

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360

Re: Wi-Fi na Okofen




przez Forhorse » 16/01/21, 13:04

Do tego rodzaju zastosowań można również użyć repeatera Wi-Fi, niektóre mają port RJ45, który umożliwia podłączenie urządzenia innego niż Wi-Fi do tego rodzaju sieci (na przykład netgear ex37000 ma tę funkcję)
jest przezroczysty dla urządzenia, które uważa, że ​​jest podłączone przez Ethernet i może uniknąć problemów z konfiguracją lub stabilnością połączenia z pewnymi niezgodnościami z kluczami USB Wi-Fi, których urządzenie nie rozpoznaje.

Przepraszamy, to nie jest odpowiedź na pytanie, ale może pomóc innym.
1 x
math70
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 02/02/21, 22:15

Re: Wi-Fi na Okofen




przez math70 » 02/02/21, 22:22

Witam,

czy mógłbyś mi wytłumaczyć jak podłączyć kocioł do internetu... Kupiłem kabel Rj45, ale nie bardzo wiem co z nim zrobić.
Z góry dziękuję za pomoc...
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14911
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4338

Re: Wi-Fi na Okofen




przez GuyGadeboisTheBack » 02/02/21, 22:41

mathi70 napisała:Witam,

czy mógłbyś mi wytłumaczyć jak podłączyć kocioł do internetu... Kupiłem kabel Rj45, ale nie bardzo wiem co z nim zrobić.
Z góry dziękuję za pomoc...

Twój kabel to kabel ethernetowy. Nie ma nic wspólnego z Wi-Fi.
1 x
math70
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 02/02/21, 22:15

Re: Wi-Fi na Okofen




przez math70 » 04/02/21, 10:53

:zmarszczyć brwi:
Jeśli przeczytasz ponownie poprzednie wiadomości, nie ma w nich również mowy o bezpośrednim WiFi… A jednak nie pozwoliłeś sobie na taką ostrą reakcję wobec tych ludzi.
Gdy nie chcemy pomóc, nie odpowiadamy, tak jest łatwiej.
Dziękuję i miłego dnia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14911
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4338

Re: Wi-Fi na Okofen




przez GuyGadeboisTheBack » 04/02/21, 12:37

Wow, jaka podatność! Kiedy potrzebujemy pomocy, zaczynamy od wskazania modelu kotła, abyśmy mogli zrobić rozeznanie. W razie potrzeby możesz wyszukać siebie na stronie Ökofen... Roll:
0 x
sylekso
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 05/10/22, 07:59

Re: Wi-Fi na Okofen




przez sylekso » 05/10/22, 08:56

Bonjour à tous

Cóż, jestem trochę na wyczerpaniu.
Podłączyłem kabel rj45 do mojego zdalnego termostatu okofen. Mam też klucz asus Nano N10 (nie wersja B1, która nie działa). Podłączyłem go do mojego boxa bezpośrednio przez rj45.
Ale teraz muszę wyświetlić menu sieciowe na moim ekranie. Nie mogę znaleźć ikony, więc myślę, że musisz skonfigurować GUI, aby się pojawiła.
Czytałem tu i tam, że kod do aktywacji ikony to historia czasu + dzień lub coś takiego.
Czy masz technikę, aby znaleźć ten kod, proszę.
Merci d'Avance
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 322