Trudny problem z krwawieniem z niepotrzebnym automatycznym odpowietrzaniem, biorąc pod uwagę jego lokalizację?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
newstarnord
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 21/01/19, 09:52
x 6

Trudny problem z krwawieniem z niepotrzebnym automatycznym odpowietrzaniem, biorąc pod uwagę jego lokalizację?




przez newstarnord » 08/01/21, 23:32

Witam,

Niedawno odkryłem, że mój pionowy grzejnik Brico wymagał dwóch śrub odpowietrzających u góry, gdy był połączony z wlotem i wylotem na dolnych portach.

Następnie musiałem wprowadzić trochę powietrza do obwodu. Po raz kolejny przy 75 ° wydaje dziwne odgłosy z cyrkulatora ogrzewania. Jeśli bawię się prędkościami cyrkulatora, to udaje mi się zlikwidować wiele bąbelków, które następnie „wpadają” do grzejników.

Jednak mam automatyczny odpowietrznik na kotle ok, a automatyczny odpowietrznik w górnej części instalacji za cyrkulatorem ok. Tyle że rura prowadząca do odwadniacza w górnej części jest przyspawana do kolanka, ale nie w górnej części rury, ale pośrodku tej rury. Czy to nie może utrudniać przepływu powietrza, skoro nie jesteśmy podłączeni do górnej części „poziomu 0”? Zasadniczo powietrze powinno trafiać do łokcia zamiast przechodzić przez rurę do mojej pułapki?

Zasadniczo mamy to:

https://drive.google.com/file/d/1Q1577mQWbpJ-CSCnWyDyuG7i3dzX2vnh/view?usp=sharing

Z góry dziękuję za odpowiedzi
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Trudny problem z krwawieniem z niepotrzebnym automatycznym drenażem, biorąc pod uwagę jego lokalizację?




przez Flytox » 09/01/21, 18:13

Rzeczywiście, aby oczyszczacz powietrza był skuteczny, musi widzieć powietrze przed sobą, a tam, jeśli duża czarna rura nie jest w połowie wypełniona powietrzem, nie będzie dużo oczyszczać.
Gdzie twoja wielka czarna rura biegnie na twojej crobar?
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
newstarnord
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 21/01/19, 09:52
x 6

Re: Trudny problem z krwawieniem z niepotrzebnym automatycznym drenażem, biorąc pod uwagę jego lokalizację?




przez newstarnord » 10/01/21, 23:18

Merci wlać TA réponse.

Podejrzewałem, że to problem.
Duża rura jest podłączana do innych grzejników, a mała rura tylko do małego grzejnika i do automatycznego odpowietrznika.
Duża rura nie prowadzi do automatycznego spustu.
Musiałbym też założyć automatyczny odpowietrznik na tym obwodzie, ale tak naprawdę nie chcę spawać (stalowe rury).
Pomyślałem o separatorze powietrza z osadnikiem w miejscu obwodu wielowarstwowego.

Co do pompy cyrkulacyjnej to wydaje mi się, że łatwo „zatrzymuje” powietrze, gdy w obwodzie jest powietrze.
Wczoraj testowałem przy 70 °; więcej powietrza w cyrkulatorze po pomyślnym wydaleniu powietrza poprzez naprzemienną modyfikację jego prędkości obrotowych.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 355