Instalacja ... okofen pellematic

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Syl71
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 08/12/19, 11:05

Instalacja ... okofen pellematic




przez Syl71 » 02/06/20, 09:24

Cześć wszystkim ...

Wracam do ciebie, aby zapytać, co sądzisz o naszej instalacji, a ściślej o montażu wstępnie zmontowanych zestawów hydraulicznych. Pomyślałem, że może niesłusznie, że z tymi skrzynkami wszystkie przewody byłyby ukryte. Podaję zdjęcia skręconych rur ^^. Poinformuj mnie, co o tym sądzisz, hydraulik musi wrócić, ponieważ jeśli chce otrzymać zapłatę (pozostała niewielka kwota do zapłaty), poprosiliśmy go o dokończenie pracy, sonda zewnętrzna wciąż wisi na drucie, nie celowana na ścianie
Dzień dobry wszystkim i bądźcie ostrożni!



IMG_20200602_084932714.jpg
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Instalacja ...okofen pellematic




przez Philippe Schutt » 02/06/20, 14:20

bonjour,

prawdą jest, że ze względu na estetykę mógł on przejść za przewody. Nie zmienia to prawidłowego funkcjonowania systemu.
Na zdjęciu nie widzę krzywych rur.
Dokonaj odliczenia w wysokości 5% aż do całkowitego zakończenia pracy, wydaje się to legalne.
1 x
Taam
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 187
Rejestracja: 26/09/16, 21:57
x 10

Re: Instalacja ...okofen pellematic




przez Taam » 02/06/20, 15:47

Cześć Syl
Twoje uruchomienie pochodzi z końca 2019 roku, a strona nie jest ukończona?
https://www.econologie.com/forums/chauffage-isolation/chaudiere-okofen-pellematic-t16232.html#p374131

Jeśli chodzi o okablowanie modułów, na zdjęciu nie widzę nic szokującego.
Jeśli instalacja działa poprawnie, aspekt estetyczny ma drugorzędne znaczenie, prawda?
0 x
Syl71
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 08/12/19, 11:05

Re: Instalacja ...okofen pellematic




przez Syl71 » 02/06/20, 17:08

taam napisał:Cześć Syl
Twoje uruchomienie pochodzi z końca 2019 roku, a strona nie jest ukończona?
https://www.econologie.com/forums/chauffage-isolation/chaudiere-okofen-pellematic-t16232.html#p374131

Jeśli chodzi o okablowanie modułów, na zdjęciu nie widzę nic szokującego.
Jeśli instalacja działa poprawnie, aspekt estetyczny ma drugorzędne znaczenie, prawda?


I nie, nigdy nie wrócił, aby naprawić sondę zewnętrzną ...

Ja, kiedy płacę za zestaw wstępny za więcej niż 700 €, aby mieć czysty i schludny widok, to nie tak, że on wtyka druty przede mną ^^, zwłaszcza, że ​​nasz kocioł jest zainstalowany w domu ... nie zamknięty pokój przy wejściu! może jestem maniakiem, ale nie przyszło mi do głowy, aby umieścić białe plastikowe zaciski na czarnych drutach !!!

ale to, co mnie najbardziej irytuje i co uważam za odrobinę „ważne”, gdy wymagana jest minimalna temperatura wody 30 °, a przy 27,5 kocioł jest nadal w trybie ... „Nic nie robię „!!! Ani nie wysyłam cieplejszej wody, ani nie zaczynam jej podgrzewać.

Muszę tylko znaleźć grzałkę, która poinformuje mnie o różnych kwestiach ... dziękuję za odpowiedzi
0 x
Taam
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 187
Rejestracja: 26/09/16, 21:57
x 10

Re: Instalacja ...okofen pellematic




przez Taam » 02/06/20, 17:13

Syl71 napisał:nasz kocioł jest zainstalowany w domu ... nie zamkniętym pokoju przy wejściu! może jestem maniakiem, ale nie przyszło mi do głowy, aby umieścić białe plastikowe zaciski na czarnych drutach !!!
Ok, widzę ...
Gdyby wystarczyło poprosić czarnego Colsona, by przeczesał moje Oko małymi włosami, natychmiast bym podpisał : Wink:
0 x
Syl71
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 08/12/19, 11:05

Re: Instalacja ...okofen pellematic




przez Syl71 » 02/06/20, 19:11

taam napisał:
Syl71 napisał:nasz kocioł jest zainstalowany w domu ... nie zamkniętym pokoju przy wejściu! może jestem maniakiem, ale nie przyszło mi do głowy, aby umieścić białe plastikowe zaciski na czarnych drutach !!!
Ok, widzę ...
Gdyby wystarczyło poprosić czarnego Colsona, by przeczesał moje Oko małymi włosami, natychmiast bym podpisał : Wink:




Widzę, że nie możemy mieć takiego samego poczucia dobrze wykonanej pracy… która nie ogranicza się do obsługi kotła dla mnie… „dobry hydraulik musi być dobrym instalatorem, a także umieć regulować maszyny, które „sprzedaje”, co dla wielu jest dalekie od przypadku, biorąc pod uwagę te wszystkie posty !!!
Nie, to nie tylko historia dwukropka !!! Wolę nie zastanawiać się nad odpowiedzią ^^
0 x
Taam
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 187
Rejestracja: 26/09/16, 21:57
x 10

Re: Instalacja ...okofen pellematic




przez Taam » 02/06/20, 22:08

Proszę, powiedz mi, co myślisz
Z mojej strony jest to zrobione.
Powodzenia w znalezieniu odpowiedniego inżyniera ogrzewania.
0 x
Syl71
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 08/12/19, 11:05

Re: Instalacja ...okofen pellematic




przez Syl71 » 02/06/20, 23:10

Philippe Schutt napisał:bonjour,

prawdą jest, że ze względu na estetykę mógł on przejść za przewody. Nie zmienia to prawidłowego funkcjonowania systemu.
Na zdjęciu nie widzę krzywych rur.
Dokonaj odliczenia w wysokości 5% aż do całkowitego zakończenia pracy, wydaje się to legalne.



dziękuję za odpowiedź i widzę, że próbujesz zrozumieć mój punkt widzenia!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Instalacja ...okofen pellematic




przez Philippe Schutt » 03/06/20, 09:18

Nie znam ustawień Okofen, ale w moich włoskich kotłach można ustawić histerezę. Kocioł może reagować w zakresie 1 °. Jest to przydatne przy tworzeniu systemu bez zbiornika buforowego. Sprawdź, czy to samo z nimi.
Trwają dyskusje na ten temat forum kto mówi o logice Okofen
0 x
Taam
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 187
Rejestracja: 26/09/16, 21:57
x 10

Re: Instalacja ...okofen pellematic




przez Taam » 03/06/20, 10:20

Moje kotły Okofen to solidna maszyna, ale której automatyzacja daleka jest od sukcesu, mam nadzieję, że w najnowszych wersjach było trochę dobrze. Instalatorzy często ślinili się w przeszłości, w tym najpoważniejsi.

Jeśli chodzi o estetyczną stronę kotła zainstalowanego w salonie, oprócz zintegrowania całości jak urządzenia kuchennego, więc tak, musimy spodziewać się powyższego zdjęcia ze wszystkimi rurami , mano, kable, izolatory, ...

Jeśli chodzi o zanieczyszczenie hałasem, lepiej nie rozwiązywać problemu hałasu powodowanego przez śrubę (śruby), wentylator (wentylatory), zawory, zamiatanie, możliwe ssanie :x
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 391