Instalacja VMC proste higro przepływu

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Melwasul
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 03/04/19, 13:15

Instalacja VMC proste higro przepływu




przez Melwasul » 03/04/19, 13:26

Witam,

Chciałbym poznać Waszą opinię na temat mojego problemu przy wyborze VMC. Dużo przeglądałem i czytałem o VMC i trochę się gubię w kwestii mojego domu. Pozwól mi wyjaśnić :

Obecnie mam w domu 3 wyciągi powietrza wewnętrznego. Tak więc silnik w salonach odprowadza powietrze przez kanał biegnący pod moim dachem (tak, nie bezpośrednio na zewnątrz dachu).
Czyli silnik w łazience uruchamiany włącznikiem światła, który działa około 1 minuty po jego wyłączeniu.
Drugi w toalecie, ten sam na włączniku światła.
Ostatni w kuchni na osobnym wyłączniku.

Niedawno wymieniłem całą moją stolarkę drewnianą (z dużą ilością kanałów wentylacyjnych) na podwójne szyby PCV. Dzięki temu dom jest znacznie bardziej szczelny.
Zainstalowałem także wylot VMC na dachu Ø160, aby umożliwić ewakuację przyszłego VMC.

Dlatego chciałbym usunąć silniki wyciągowe z moich 3 pokoi i zainstalować na poddaszu jednoprzepływowy VMC z regulacją wilgotności.
Problem w tym, że chcieliśmy okien dźwiękoszczelnych i dlatego firma odradzała nam montaż nawiewnika w celu wygłuszenia stolarki, jasno określając, że tak będzie. Regularna wentylacja w celu wymiany powietrza w domu należy do nas. Co robimy.
Teraz, gdy interesuje mnie VMC, skłaniam się ku bardzo niskiemu zużyciu paliwa i dlatego chciałem zastosować prosty przepływ Hygro B. Ale z tego, co przeczytałem, Hygro B działa normalnie z wlotami powietrza higro., podczas gdy higro VMC współpracuje z klasycznymi nawiewnikami.
Jednakże, gdy patrzę na tę samą markę, jeden Hygro B, a drugi nie, wszystkie cechy są identyczne, z wyjątkiem zużycia W-Th-C, które jest znacznie niższe w przypadku Hygro B.
Nawet otwory wentylacyjne do usuwania wilgoci mają te same referencje.

Dlatego zastanawiam się nad działaniem pomiędzy higro A i B. Jeśli zainstaluję Hygro B bez wlotu higro powietrza, czy spowoduje to problemy?
W rezultacie jestem trochę zdezorientowany, ponieważ nie chcę instalować nawiewników w mojej stolarce, powodując utratę dźwięku. Wydaje mi się, że mam powietrze, które musi jeszcze krążyć, ale nie wiem w jakim stopniu. Mogę mieć nawiewnik w łazience, ale nie będąc higroskopijnym, boję się strat energii, a zatem nie będę już grzać...

Tak czy inaczej, chciałem poznać Twoją opinię i pomoc.
Ja bym poszedł w higro B i kupił czujnik higrometryczny, żeby monitorował poziom wilgotności w pomieszczeniach i sprawdzał, czy później będę potrzebował nawiewu, ale nie wiem, czy to będzie to właściwe rozwiązanie, w zależności od tego, czego chcę .

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.
0 x
LOGIC12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 28/01/08, 05:41
Lokalizacja: dwunastej Pireneje
x 5

Re: Przegląd instalacji higro z pojedynczym przepływem VMC




przez LOGIC12 » 15/06/20, 18:48

witam, post jest trochę stary, ale hej. Nie można zainstalować żadnego VMC z pojedynczym przepływem bez nawiewników w oknach. W oknach znajdują się dźwiękoszczelne nawiewniki powietrza.

W przeciwnym razie bez wlotów powietrza potrzebny będzie VMC o podwójnym przepływie, który zazwyczaj ma pojedynczy wlot powietrza wychodzący z dachu. Powietrze to jest podgrzewane przez powietrze wylotowe, a kanały insuflacyjne rozprowadzają to podgrzane świeże powietrze do tzw. pomieszczeń suchych: salonu, sypialni biurowych.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 337