Czy Linky jest dokładniejszy?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
PVresistif
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 163
Rejestracja: 26/02/18, 12:44
x 36

Czy Linky jest dokładniejszy?




przez PVresistif » 04/04/18, 11:19

Chciałbym, żeby ktoś mi to wyjaśnił; Od lat 40 mam mierniki 30, których nigdy nie musiałem narzekać.

Podejrzewam, że jego precyzja jest całkiem ładna; rzeczywiście wydaje mi się, że za to, że kilka razy wysadziłem w powietrze - w rzeczywistości 6 kVA - okazuje się trochę ciasno czasami zimą, myślę, że to raczej uruchamia 33 Amps jeszcze trochę (10 15 % tolerancji nie byłoby zaskakujące?) ... i to całkiem nieźle; Wydaje mi się, że EDF wie to wszystko i obliczył dawno temu, odpowiednio, od 33 A x 220 V = 7,26 kW.

Martwię się teraz, ponieważ rozumiem, że ten miernik będzie „nowoczesny”, a zatem bardziej dokładny, aby mógł uruchomić stos 30 Ampere! Cholera, będę musiał zmienić moją subskrypcję i zmienić 6 na 9 kVA to 50% więcej, a zatem 50% więcej stałych kosztów! To nie będzie mój dostawca, który skorzysta, ponieważ liczba jest wierzę, że monopol.

Czy się mylę, czy mogę poprosić o ustawienie wzmacniacza Linky na 33 lub 34 jako mojego starego i ładnego starego licznika? Gdyby tak nie było, do cholery, będzie mnie to kosztować!

Czy masz jakieś informacje na ten temat? Ponadto Linky zmierzyłby moc bierną, a więc wszystko, co miałoby silniki (pralka, zmywarka ... itp.), Mogłoby również zapłacić za energię bierną?

Czy masz jakieś informacje na ten temat, zwłaszcza ci, którzy mają nowy licznik?
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez Dirk Pitt » 04/04/18, 11:38

z jednej strony następuje „wygładzanie” mocy chwilowej w celu uwzględnienia wartości szczytowych, na przykład podczas uruchamiania silników itp.
testy zgłoszone przez użytkownika w innym miejscu mówią o wygładzeniu w ciągu stu sekund.
ponadto istnieje tolerancja na maksymalną moc. z drugiej forum, użytkownik mógł spowodować, że linky do trip 7.8kVA dla subskrypcji 6kVA.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez Gaston » 04/04/18, 11:41

Nie ma prostej odpowiedzi.

Tak, Linky jest bardziej dokładny w pomiarze prądu niż wyłącznik.

Reszta to kwestia dostrajania, która jest wykonywana przez oprogramowanie na żądanie dostawcy energii.
Na razie Linky użyty w subskrypcjach EDF został skorygowany (wydaje się, że wynika z obserwacji), aby zachowywać się podobnie do starych wyłączników (tak szybko ciąć przy silnym wyprzedzaniu lub po mniej ważnym, ale przedłużającym się wyprzedzaniu).

Inni operatorzy mogą wymagać innego, mniej lub bardziej ścisłego ustawienia ...
Słyszałem również o analizowanych kontraktach, które oferowałyby „zmienną” subskrypcję: na przykład płacilibyśmy co miesiąc za część odpowiadającą maksymalnej mocy zarejestrowanej w tym miesiącu, w którym to przypadku Linky „nigdy” (tylko w przypadku anomalii).
Krótko mówiąc, nie jest to proste.

W przypadku mocy biernej Linky mierzy ją, ale - na razie - żaden operator nie obciąża jej jednostkami.

PS
Uwaga, różnica cen w EDF między subskrypcją 6kVA a 9kVA nie wynosi 50%, ale 17% (od 8,92 € do 10,42 € miesięcznie)
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez izentrop » 04/04/18, 15:26

Linky zmierzyłby moc bierną, a więc wszystko, co miałoby silniki (pralka, zmywarka ... itd.), Mogłoby również zapłacić energię bierną?
Wyłącznik zawsze uwzględniał moc bierną. dla 6 kVA jest ustawiony na 30 A (6000 / 200), więc już margines bezpieczeństwa, ponieważ
normalne napięcie nie jest już 220 v, ale 230, więc dla obciążenia rezystancyjnego, limit to 6.9 kVA, nawet więcej, jeśli masz szansę być blisko transformatora i mieć 240 V w gnieździe.

Z ph ph 0.7, zawsze będzie wyzwalać 30 A, ale dla niższej mocy: 4.83 KVA

Zmienia się wraz z linky, że wyłącznik jest ustawiony na maksymalną moc i to wewnętrzny wyłącznik jest ustawiony na moc subskrypcji. Pozwala to na modyfikację bez przenoszenia technika.
I nie, dla jednostek energia bierna nie jest bardziej obciążona.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez Gaston » 04/04/18, 15:40

izentrop napisał:Wyłącznik zawsze uwzględniał moc bierną.
Wyłącznik, tak, ale nie licznik.

Linky może obliczyć wartość mocy biernej (nie wiem, czy to robi).
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez chatelot16 » 04/04/18, 19:57

Problemem z linkami jest to, że służy on również jako wyłącznik ... i jest bardziej dokładny niż stary zardzewiały młot, który nigdy nie skakał ... więc nie skończy się na tym, że ludzie będą zadowoleni ze swojego starego wyłącznik, który pozwolił zużyć więcej niż subskrypcja, a wraz z linkami to pomija i konieczne jest zwiększenie subskrypcji

a biorąc pod uwagę ceny subskrypcji, zarobi sub łatwo!

i nie sposób narzekać! skorzystałeś z wyłącznika, który pozwolił na większy przepływ mocy, dobry dla ciebie, gdybyś skorzystał ... teraz umieszczamy linky, które są dokładne ... jeśli to nie wystarczy, weź większą subskrypcję
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez Dirk Pitt » 05/04/18, 06:38

chatelot16 napisał:i nie sposób narzekać!


więc nie narzekaj.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez Gaston » 05/04/18, 09:54

chatelot16 napisał:Problemem z linkami jest to, że służy również jako wyłącznik ... i jest bardziej dokładny niż stary zardzewiały młot, który nigdy nie skoczył ...
Jest precyzyjny, ale oddziela część „pomiaru mocy” od części „odcięcia”.
Można go zaprogramować przy pracy podobnej do starych wyłączników lub przy bardzo ścisłej obsłudze.
Wszystko zależy od tego, co zadecyduje każdy dostawca energii.
0 x
PVresistif
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 163
Rejestracja: 26/02/18, 12:44
x 36

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez PVresistif » 07/04/18, 10:37

Bardzo wątpię, czy dystrybutorzy energii elektrycznej mają dostęp do dowolnego ustawienia licznika?
Obawiam się, że Linky jest konsekwencją liberalizacji energii elektrycznej, a licznik jest wyłącznym właścicielem sieci ENEDIS.
ENEDIS - monopol sieci - będzie posiadał wszystkie informacje o klientach i będzie mógł je handlować ... będzie mógł wystawić fakturę na dowolną interwencję prywatnym firmom sprzedaży energii elektrycznej. Sprzedaj elek będzie stał się podporządkowany, będzie właścicielem sieci - i informacji związanych z siecią - które będą niezbędne i to będzie margines, ponieważ będzie to monopol ..........
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Czy Linky jest dokładniejszy?




przez Gaston » 09/04/18, 10:19

PVresistif napisał:Bardzo wątpię, czy dystrybutorzy energii elektrycznej mają dostęp do dowolnego ustawienia licznika?
Oczywiście, jeśli ::
Gdyby tylko wprowadzić maksymalną moc i harmonogramy odpowiadające subskrybowanej umowie.
Dostęp nie może być bezpośredni, ale koniecznie mają oni możliwość zapytania o ustawienia ENEDIS.
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 334