Optymalizacja czasu cyklu Okofen Pes15

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Mononokey
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 02/04/18, 00:11

Optymalizacja czasu cyklu Okofen Pes15




przez Mononokey » 02/04/18, 00:21

Witam Panowie Pellety szalone,

Tutaj nabyłem jakiś czas temu kocioł okofen, który sam zamontowałem, działa dobrze, zoptymalizowałem krzywą grzania, więc nie ma problemu po tej stronie.

Ale tutaj próbuję zoptymalizować czas cyklu grzewczego (a priori jest lepiej) i dwie lub trzy rzeczy, które mi przeszkadzają .... aby zmniejszyć zużycie pelletu

Oto już mój kocioł zatrzymuje się przy 74 stopniach przez regulator (szary temp) p170 do zera. Czytałem, że trzeba było ustawić 170 na 1, więc co zatrzymuje się przy ograniczeniu kotła ustawionym na 80 stopni, czy to lepiej?!.

Poza tym często mam efekt pompowania, kocioł spada poniżej 61 stopni, zamyka się v3v i zatrzymuje się cyrkulator. Co a priori nie jest wspaniałe.


Czy jest możliwe, aby dać mi małe podsumowanie ustawień kotła do optymalizacji.


Dziękuję wszystkim za pomoc.
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 461