Pellet drzewny palnik na olej opałowy kotła Buderus S115?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
sapeur3873
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 03/01/11, 09:03
Lokalizacja: Isere Sabaudia
x 2

Pellet drzewny palnik na olej opałowy kotła Buderus S115?




przez sapeur3873 » 01/06/13, 17:18

bonjour,

Od ponad roku szukałem zmiany energii ...
Jestem w starym domu z 1900 roku z jasnymi podwójnymi szybami ...
kocioł Buderus S115.
Mieszkam w tym domu od 4 lat.
w pierwszym roku nasze zużycie wyniosło 3400 L na około 160m² na 3 piętrach.
W związku z tym zaizolowałem i wyposażyłem strych, co pozwoliło obniżyć zużycie do 2600l
następnie kupiłem regulację (sonda wewnętrzna + zewnętrzna), która pozwala modyfikować krzywą grzewczą w zależności od temperatury wewnętrznej i zewnętrznej.
ta modyfikacja pozwoliła zaoszczędzić ponad 500l.
U mnie roczne zużycie wynosi około 2000l (w rzeczywistości trochę mniej pomimo tej długiej zimy).

w tym roku dałem się na to nabrać. Podaję kocioł na pellet.
Zmieniam tylko palnik.
palnik otrzymany ale jeszcze nie zainstalowany, skończyłem zużywać trochę więcej paliwa.
Chodzi o to, aby nie ograniczać już zużycia (myślę, że trudno będzie zrobić mniej, bez bardzo dużych wydatków), ale aby źródłem energii nie była już OLEJ.

montaż będzie dość prosty, nie wymaga żadnych przeróbek kotła, wystarczy wymiana palnika.
w tym roku zamawiam granulat w workach (łatwiejsze w zarządzaniu zużyciem i utrzymaniu ich w suchości ...)
puszka 200L do wykonania silosu, do której wkładam nieskończoną śrubę, która została mi dostarczona.

Liczę na 4T granulatu, myślę, że w pierwszym roku trochę czasu zajmie mi znalezienie odpowiedniego ustawienia mocy w zależności od potrzeb.

jeśli chcesz, udzielę informacji na temat instalacji, zużycia, zanieczyszczenia i łatwości użytkowania
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 02/06/13, 07:52

Sądzę, że to jest bardzo interesujące.
mój sąsiad właśnie zrobił to z palnikiem ferroli. poprosił mnie o radę dotyczącą mojego zużycia i ceny pelletu (mam kocioł okofen)
założył dla mnie swoją instalację. to jest całkiem proste.
jednak głównym problemem jaki widzę dostosowując się do kotła na olej opałowy jest brak popielnika.
dlatego płyta wsporcza palnika musi być regularnie otwierana i odkurzana.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 02/06/13, 11:19

I myślę, że trzeba się zmuszać do regularnego czyszczenia powierzchni wymiennych kotła, jeśli nie chce się, aby sprawność "wymiennika" za bardzo spadła ...

Ze względu na filcowanie, które powstanie, przy braku automatycznego czyszczenia ...

Teraz, biorąc pod uwagę różnicę w cenie za kWh, możemy stracić kilka i nadal być zwycięzcą!
0 x
sapeur3873
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 03/01/11, 09:03
Lokalizacja: Isere Sabaudia
x 2




przez sapeur3873 » 02/06/13, 14:30

tak, kocioł musi się łatwo nadawać ...
łatwe otwieranie drzwi i łatwe w czyszczeniu wymienniki ciepła.
wskazane jest odkurzanie kotła raz w tygodniu zimą, a do produkcji ciepłej wody nie wiem… zobaczę.

Stąd pomysł, aby nie robić dużego silosu, bo muszę konserwować kocioł, czyli zbiornik o pojemności 200 l, zmusi mnie do zejścia na dół do tankowania, a tym samym odkurzania.

to jest przymus ...
ale wiemy, co mamy, czego chcemy.
kiedy ogrzewa się drewnem, jest trud drewna, popiołu, ale przyjemność gorąca i płomienia, niezrównana.

z moją przemianą, za 1200 € wydatków, mam ograniczenie czyszczenia i napełniania pelletu.
ale moja cena za ogrzewanie mnie rocznie powinna spaść z 2000 € do mniej niż 1000 € rocznie, jeśli wszystko pójdzie dobrze ...
mój system prawie się zwrócił w pierwszym roku. Czy warto.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 02/06/13, 19:27

Kompletnie się zgadzam. Po prostu przypomniałem sobie to ograniczenie, które w rzeczywistości nie jest górą ...
0 x
PHILOU43220
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 02/06/13, 20:38




przez PHILOU43220 » 02/06/13, 20:47

Dobry wieczór,
Twoja instalacja bardzo mnie interesuje, ponieważ chciałbym wykonać tę samą instalację z tym samym palnikiem. Jaka jest marka Twojego kotła na paliwo? Czy planujesz montaż samodzielnie?
czy dodajesz zbiornik buforowy?
0 x
sapeur3873
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 03/01/11, 09:03
Lokalizacja: Isere Sabaudia
x 2




przez sapeur3873 » 02/06/13, 21:43

mój palnik jest palnikiem typu B-max.

Zamówiłem to przez Internet i miałem szczęście, że sprzedawca mieszka około 80kms, więc mogłem go poznać.
to włoska firma produkująca palnik.

Naprawdę sam zrobię edycję ...
to bardzo proste, wyjmij stary palnik i umieść nowy w miejscu ...

z mojej strony obwiniam palnik za brak parametrów, ale może też sprawić, że będzie bardzo funkcjonalny.
Nie dodam zbiornika buforowego, zasada tego palnika polega na tym, że działa on jak stary (lub prawie) palnik olejowy.
to regulacja kotła uruchamia mnie i zatrzymuje mnie.

Myślę, że aby uruchomić tego rodzaju doświadczenie, musisz być minimalistą złotą rączką i mieć motywację (ceną i chęcią wydawania ropy).

Jestem dostępny, aby podać wszystkie pożądane informacje, obieram wiele forums ponad 5 miesięcy przed podjęciem decyzji.
uruchomienie planowane jest na czerwiec lub lipiec ...
Zamierzam trzymać mój stary palnik w pobliżu podczas pierwszego sezonu, na wypadek, gdyby wystąpił problem z Lenemontażem w 15min maxi ...
1 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 03/06/13, 10:43

Przeczytałem instrukcję B-max
kilka uwag:

wydaje się, że ten palnik moduluje swoją moc w 5 stopniach. z drugiej strony najwyraźniej nie jest możliwa modyfikacja wartości mocy lub parametrów skokowej zmiany.
w zależności od bezwładności kotła może działać lub nie.
Przepływ powietrza można regulować, co umożliwia dostosowanie do ciągu kominowego i / lub jakości pelletu.
na koniec normalnym pokrętłem można ustawić temperaturę zadaną kotła

klasyczny: myślę, że moc jest za duża: 25kw.
klasyczny błąd przewymiarowania, szczegółowo omówiony na ten temat forum.
w zależności od wartości I stopnia moc będzie zbyt duża i następować będą kolejne postoje / starty niekorzystne pod względem spalania i zużycia.
ponadto w dokumencie nie jest bardzo jasne, co się dzieje, gdy jesteśmy na poziomie 1 (osiągnięto wartość zadaną). Rozumiem, że palnik wyłącza się po przekroczeniu nastawy i uruchamia się ponownie, gdy wracamy poniżej progu, ale histereza nie jest wskazana.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/06/13, 13:42

Prawo wodne, nachylenie przyrostu temperatury i wiele innych parametrów nie jest banalnych ...

Należy wziąć pod uwagę wiele parametrów, takich jak:
- bezwładność budynku
- bezwładność nadajników
- Temperatura pracy nadajników
- Temperatura powrotu (Delta T °)
- ...

Zastąpienie mojego systemu ogrzewania gazowego palnikiem pilotowym naściennym i grzejnikami konwektorowymi (wysokotemperaturowymi) w sieci jednorurowej na kocioł kondensacyjny o mocy z 24kW do 12kW wraz z rozmieszczeniem sieci parasolowej na zagubionych strychach i grzejnikach pionowa niska temperatura (przewymiarowana o 30%), moje zużycie gazu powinno się zmniejszyć.
W rzeczywistości wzrosła, ponieważ pozostała niezmieniona pomimo zainstalowania słonecznego podgrzewacza wody, który zapewnia 100% produkcji ciepłej wody przez 6 miesięcy w roku.

Przyczynę przypisuję złej konfiguracji kotłów, sieci założonej przez niekompetentnych z zaworami termostatycznymi umieszczonymi w szczególności 20 cm od sufitu, co powoduje, że strasznie gwiżdżą i pozwala na oddawanie ciepła tylko w górnej części moich grzejników lub 60% utraty powierzchni wymiany ciepła.

Zastanów się więc nad tym, najlepszy materiał dostarcza kwintesencji tylko wtedy, gdy jest wdrażany mądrze i przez kompetentnych specjalistów.
0 x
sapeur3873
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 03/01/11, 09:03
Lokalizacja: Isere Sabaudia
x 2




przez sapeur3873 » 03/06/13, 15:19

@ Dirk Pitt:

palnik reguluje swoją moc na 5 poziomach w zależności od temperatury żądanej za pomocą pokrętła i aktualnej temperatury.
Uważam, że moduluje moc tylko na ostatnich 5 stopniach.

za pomocą małej kieszeni (która jest sprzedawana osobno) można podłączyć do palnika i modyfikować parametry każdej z mocy (nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby powiedzieć, że moc 3-4 i 5 mają takie same parametry. na przykład zablokuje palnik na pelety przy 3. mocy.
następnie po osiągnięciu wartości zadanej nie zatrzymuje się, ale przełącza w tryb czuwania.
to znaczy, że utrzymuje palenisko żaru, aby uniknąć ponownego uruchomienia (który zużywa dużo).

dlatego jego moc waha się od 12 do 25 kW ...
potem stwierdzę, że jest to wielka siła do szybkiego wzrostu temperatury rano, ale poziomy od 5 do 1 są większe i to nie tylko o ostatnie 5 stopni.

Mam plik konfiguracyjny i kieszeń palnika, dzięki czemu mogłem wykonać wszystkie testy, które chcę w tym sezonie.

@citro:
Znam prawo wodne, dlatego też musiałem zmienić regulację kotła, żeby prawo wodne mogło interweniować. i oszczędzaj pieniądze.


fakt, że kocioł będzie dalej regulował mój palnik to dobrze, ale dla optymalnej pracy powinienem pomyśleć o temperaturze zadanej przez kocioł na poziomie gałki palnika (że zawsze jest kilka stopni poniżej co chciałby kocioł, co zapobiegnie zatrzymywaniu się palnika jak palnik olejowy)

co niestety uważam za niefortunne to brak możliwości wyprowadzenia nastawy temperatury z mojego regulatora buderus w zakresie 0-10v i wtryśnięcia jej bezpośrednio zamiast gałki palnika, to byłby panard !!!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 380