PM230 dla manekinów

Różne doświadczenia członków forums dotyczące w szczególności małych urządzeń gospodarstwa domowego i zarządzania energią.
DecIRC
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 18/06/07, 21:40
Lokalizacja: Charleroi, Belgia

PM230 dla manekinów




przez DecIRC » 22/06/07, 19:27

Witam,

Jestem nowym nabywcą PM230 z zamiarem przeprowadzenia w ciągu kilku dni testów na komputerze Ecolo PC, który oferuje moja organizacja non-profit.

Tylko ja mam stresa, albo jestem totalnie głupi i nic nie rozumiem z obsługi PM230, albo robię testy na produkcie idealnym...

Kupiłem akumulatorową lampkę nocną/lampkę awaryjną w Lidlu.
Podłącza się do prądu i włącza lampkę nocną. W przypadku braku prądu lub wyjęcia lampy z uchwytu, natychmiast staje się latarką.

Podłączyłem go do PM230 na trzy dni i spodziewałem się zobaczyć skumulowane zużycie. Ustawiłem także urządzenie tak, aby ogłaszało koszt 0.13 USD (nie podając 0.13 EUR), ponieważ wydaje się, że taka jest cena za kW/h u mojego dostawcy.

Po trzech dniach natychmiastowe zużycie nadal pokazuje mi 0, skumulowane zużycie pokazuje 0.03, a suma w dolarach nadal wynosi 0.

Czy to jest realistyczne? Wydaje się, jeśli dobrze czytam, że iloraz Phi (czy to taka mała nazwa?) wynosi 1, ale nie rozumiem, co to oznacza...

Czy istnieje forum PM230 dla początkujących?

ced
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 03/07/07, 09:37

Witam i zapraszam do tych forums.

W Twoim przypadku widzę 2 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę

1) Fakt, że zużycie „naładowanej” lampy, która nie jest używana, jest koniecznie bardzo niskie (i na szczęście)

2) Dokładność wyświetlania PM230... rzeczywiście, jeśli pomnożymy 0,03 przez 0,13, otrzymamy mniej niż 1 cent lub 0,0039 €, ale PM wyświetla tylko cenę od jednego centa. Jest zatem normalne, że dla tych wartości nie wyświetla niczego. Poczekaj chwilę, aż przekroczysz 0,005, a być może będzie to około 0,01 €

Dlatego radzę wykonać inne testy z urządzeniami, które zużywają nieco więcej.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "econological Laboratorium: różne doświadczenia dla econologic"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 42